http://khisr.kharkov.ua.index.php?id=1459495301

Робочі зустрічі в Донецькій та Луганській ОВЦА

01.04.16 | ХІСД

29 березня 2016 року Інституту спільно із партнерами з Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) провели робочі зустрічі з керівництвом Донецької та Луганської обласних цивільно - військових адміністрацій. Предметом зустрічей стало налагодження співпраці в рамках розпочатого моніторингу дотримання прав дітей, які постраждали внаслідок конфлікту на сході. Нн зустрічах були присутні: заступники голів ОВЦП: Донецької – Ігор Стокоз, Луганської – Ольга Лішик, а також керівники Департаментів (управлінь) соціального захисту, освіти, охорони здоров’я, служби у справах дітей, центрів соціальних служб для дітей та молоді.
В ході зустрічі були обговорені проблеми, які виникають у забезпеченні захисту прав дитини на підконтрольних українському уряди територіях Донецької та Луганської областей. Серед найбільш гострих виявилися такі, як доступ дітей, які залишилися на непідконтрольних територіях до можливості навчатися в українських ВНЗах і складання ЗНО. Так, згідно з даними Донецької ОРВЦА, у 205 році для складання ЗНО з непідконтрольних територій було зареєстровано 845 дітей, 825 з яких успішно склали ЗНО та вступили до українських ВНЗів. Цього року із цим виникає проблема через те, що спливає дворічний термін дійсності атестатів (останні біли видані 2014 року), відповідно діти, які бажають продовжити навчання на території України, не зможуть це зробити через відсутність процедури.
Ще однією з обговорених проблем стало руйнування навчальних закладів на території вказаних областей внаслідок бойових дій, окремі з яких не підлягають відновленню. Також постало питання про використання у військових цілях інтернатного закладу у м. Мар’їнка, Донецької області через нещодавнє загострення бойових дій у районі.
Як результат, сторони дійшли згоди щодо необхідності плідної співпраці під час проведення моніторингу, підготовки звіту та напрацювання рекомендацій та конкретних механізм щодо вирішення проблем дітей, які опинилися та страждають від конфлікту на сході України.

 

Проект «Посилення системи моніторингу порушень прав дітей, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні» фінансується Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та реалізується ХІСД спільно з Секретаріатом Уповноваженого ВР України з прав людини.