Russian
вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

Продовжується моніторинг виховних колоній в Україні

21.05.14 | Світлана Щербань
19 травня 2014 року відбувся візит у виховну колонію в рамках запланованого моніторингу дотримання прав неповнолітніх, які відбувають покарання. У візиті взяли участь Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина, працівник Департаменту з питань реалізації НПМ Секретаріату Уповноваженого Сергій Адаменко, а також співробітники Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та представники громадських організацій «Харківський інститут соціальних досліджень» та «Асоціація незалежних моніторів місць несвободи».
Під час моніторингу відвідувачі мали можливість ознайомитися з умовами проживання дітей, їх навчання і виховання, надання медичних, психологічних, соціальних, правових послуг у закладі. Окрім того, з третиною засуджених були проведені інтерв’ю.
Серед основних проблем, виявлених під час візиту, можна зазначити необхідність суттєвого ремонту дільниці соціальної адаптації та дисциплінарного ізолятору, відсутність душової у карантинному відділенні, неналежне ведення медичної документації, нерегулярність тілесного огляду дітей, проблеми із наданням можливості пити дітям, а також відсутність гарячої води у житлових приміщеннях колонії.
За результатами візиту буде написаний звіт та розроблені необхідні рекомендації, які буде направлено Державну пенітенціарну службу України.