RSS
новости
вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

ФОРУМ "ІННОВАЦІЙНІ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ: ДОСВІД РЕАЛІЗАЦІЇ, ПАРТНЕРСТВА ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОСТІ"

14.11.17 | ХІСД

Харківський інститут соціальних досліджень запрошує до участі у Форумі «Інноваційні соціальні послуги: досвід реалізації, партнерства та забезпечення сталості», який відбудеться 14 грудня 2017 р. у м. Харків.
Основна мета Форуму – обмін позитивним досвідом інновацій та формування бачення сталого розвитку сфери соціальних послуг в Україні.

СОБЫТИЯ

"Досі завданням поліції є не захист населення, а виконання наказу"

14.11.17 | hromadske.ua

Чи можливо оцінити реформу всієї поліції, а не лише патрульної? Наскільки успіхи реформи які декларуються як українською владою, так і міжнародними донорами, є реальними?
Про успіхи й невдачі реформи поліції – Громадське спілкувалось з директором Харківського інституту соціальних досліджень Денисом Кобзіним. Були обговорені питання реформи - що було зроблено, а що – ні; як зробити поліцію близькою до народу; чи справді міністр внутрішніх справ не мав ресурсу та політичної підтримки. Крім цього, бесіда торкнулась безпеки в зоні АТО, евакуації тюрем, інтернатів і соціальних служб та прав найвразливіших верств населення.

СОБЫТИЯ

Безпека громад Донецької та Луганської областей

13.11.17 | ХІСД


Директор ХІСД, Денис Кобзін прийняв участь у навчальному семінарі для Служби безпеки України "Взаємодія спеціальних служб та правоохоронних органів із ЗМІ та громадськістю в умовах надзвичайної ситуації та під час проведення спеціальних операцій".

ПУБЛИКАЦИИ

Організація надання соціальних послуг у громадах потребує системних змін

30.10.17 | ХІСД
В м. Чугуїв Харківської області триває проект «Підтримка реформи децентралізації в Україні». Основна мета Проекту - розробка принципу фінансування закладів соціального обслуговування, який сприятиме підвищенню якості соціальних послуг, раціональному та ефективному використанню коштів місцевих бюджетів . Реалізація Проекту стала можливою завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні та активній позиції Чугуївської міської ради.
СОБЫТИЯ

Клієнт-орієнтований підхід як дороговказ у наданні соціальних послуг: семінар із представниками соціальних служб міста Чугуїв

26.10.17 | ХІСД

18-19 жовтня 201 року Харківський інститут соціальних досліджень провів низку обговорень щодо необхідності та можливості впровадження клієнт-орієнтованого підходу у наданні соціальних послуг на рівні громади. У семінарах узяли участь представники соціальних служб, громадських організацій та адміністрації міста Чугуїв. Міжнародний експерт з питань соціального захисту Роберт Мілн та учасники заходу обговорили існуючі і майбутні цінності, що лежать в основі клієнт-орієнтованого підходу, питання організаційної структури щодо його впровадження на місцевому рівні. Особливої уваги було приділено важливості партнерстваміж суб’єктами надання соціальних послуг, а також моніторингу та оцінці роботи провайдерів різного типу та рівня.

СОБЫТИЯ

Доступ до правосуддя та інших державних сервісів мешканців прифронтових сіл

02.10.17 | ХІСД

Команда ХІСД продовжує вивчати питання доступу до правосуддя, адміністративних, соціальних, медичних та освітніх послуг мешканців прифронтових районів Донецької області. 29-30 вересня відбулися візити до с. Відродження (180 мешканців) та с. Роти (19 мешканців) Артемівського району, Донецької області.

СОБЫТИЯ

Людський вимір безпеки в Україні

28.09.17 | ХІСД

Більше 150 представників громадянського суспільства, міжнародних організацій та наукових кіл, а також уряд та обрані посадові особи зібралися у Києві 26 і 27 вересня для ознайомлення з результатами заходів, що проводились за підтримки Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) щодо зміцнення людського виміру безпеки в Україні.

Відбулося нагородження переможців конкурсу статей про соціальні послуги Чугуєва

25.09.17 | ХІСД

У Чугуєві відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу "Соціальні послуги Чугуєва - зміни на користь громади".


Межа контролю. Права наркоспоживачів при контакті з поліцією

ХІСД

Публікація є звітом за результатом соціологічного дослідженн, яке присвячене проблемі забезпечення прав наркоспоживачів при контактах з поліцією.

Звіт «Соціальний захист міста Чугуїв. Результати соціологічного дослідження»

Аналіз наявної системи соціального захисту населення на рівні громади є особливо актуальним в умовах процесів децентралізації реформування соціальної сфери в Україні. У публікації представлені проблеми законодавчої бази, огляд статистичних даних, а також результати соціологічного дослідження сфери соціального обслуговування м. Чугуїв Харківської області.

Оцінка діяльності поліції Харківщини очима громадян: звіт за результатами соціологічного дослідження

ХІСД

Це дослідження є незалежним оцінюванням поточної ситуації діяльності поліції Харківщини та довіри до неї, та було проведене ХІСД за підтримки Харківської правозахисної групи.

Безпека жителів Донецької, Луганської та Одеської областей: ситуація, фактори, особливості

ХІСД

Питання безпеки є ключовими не лише для територій України, охоплених конфліктом, але й для інших областей країни. Однак сьогоднішня ситуація далека від ідеальної: дії інститутів, покликаних гарантувати безпеку, часто розрізнені й неузгоджені; взаємодія з населенням не налагоджена, представники громад не залучені до роботи з планування й гарантування безпеки.

Моніторинг незаконного насильства в міліції (2004 - 2015 рр.)

ХІСД

Пропонуємо вашій увазі звіт, який є результатом чергового етапу національного моніторингу (2004–2015 рр.), а також роботи групи експертів, які протягом цього періоду вивчали масштаби, причини, механізми й особливості незаконного насильства в органах внутрішніх справ України.

Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях ДПтС України: спеціальна доповідь НПМ

ХІСД


На сьогодні система виконання покарань, яка стосується дітей, є такою, що розцінюється як покарання з усіма властивими йому проблемами у сучасному українському суспільстві: погане харчування, надмірно жорстокі вимоги режиму, відсутність доступу до ресоціалізаційних та освітніх послуг, обмеження контактів із зовнішнім світом, важка праця та погана медицина. Така ситуаціяне сприяє ресоціалізації та виправленню дітей з делінквентною поведінкою, які скоїли злочини, а робить з них жертв, що, у свою чергу, занадто ускладнює їх повернення до нормального життя.

Спеціальна доповідь про реалізацію права на медичну допомогу в СІЗО

ХІСД
Нарешті презентація спеціальної доповіді "Стан забезпечення права на медичну допомогу в СІЗО", яка підготовлена ХІСД спільно з Департаментом з питань реалізації НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини. Доповідь містить грунтовний аналіз стану надання медчиної допомоги арештованим, які утримуються у СІЗО. Серед найважливіших проблем було охоплено: проблема хворих на туберкульоз, проблеми хворих на ВІЛ/СНІД, надання замісної терапії та антиретровірусної терапії тощо. Доповідь стала частиною глобальної Ініціативи з Юстиції "Відкритого суспільства".

Соціальні послуги в Україні: реформи без реформ

Андрій Черноусов
Cкільки разів за останні 20 років ми чули словосполучення, до якого входило слово «реформа»? І які почуття в більшості наших громадян викликає сьогодні це слово? На початку «самостійного» життя нашої держави реформи в будь-якій суспільній сфері були абсолютно природними і відповідно сприймалися народом. Принаймні їх проголошення. Але в більшості випадків на стадії проголошення все й зупинялося.

Оцінка діяльності міліції за допомогою громадської думки: звіт за результатами національного соціологічного дослідження

Колектив авторів ХІСД

Пропонуємо ваші увазі видання, яке презентує першу в Україні спробу оцінити діяльність органів внутрішніх справ та рівня злочинності в країні за допомогою соціологічного дослідження. Увазі читачів пропонується нова методологія оцінки та результати дослідження, а саме – оцінка кількості жертв та свідків злочинів, структури злочинності, оцінка діяльності міліції та рівня довіри до неї.

Вивчення правових потреб ромського населення в Закарпатській та Черкаській областях

Світлана Щербань
Вивчення правових потреб ромського населення є на сьогодні вкрай важливим та актуальним. Через слабку інтегрованість у суспільстві та низький соціальний рівень роми набагато частіше стикаються з проблемами правового характеру, на відміну від іншого населення України.