RSS
новости
вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

СОБЫТИЯ

Віддаленість і застарілість – найболючіші проблеми інтернатних закладів

28.05.14 | Марія Колоколова

28 травня моніторингова група НПМ у складі працівника Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини – Олени Темченко та представників громадськості – Андрія Черноусова (Асоціація незалежних моніторів місць несвободи) і Марії Колоколової (Харківський інститут соціальних досліджень) відвідала Малиженський психоневрологічний інтернат для жінок.

Продовжується моніторинг виховних колоній в Україні

21.05.14 | Світлана Щербань

19 травня 2014 року відбувся візит у виховну колонію в рамках запланованого моніторингу дотримання прав неповнолітніх, які відбувають покарання. У візиті взяли участь Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина, працівник Департаменту з питань реалізації НПМ Секретаріату Уповноваженого Сергій Адаменко, а також співробітники Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та представники громадських організацій «Харківський інститут соціальних досліджень» та «Асоціація незалежних моніторів місць несвободи».
Під час моніторингу відвідувачі мали можливість ознайомитися з умовами проживання дітей, їх навчання і виховання, надання медичних, психологічних, соціальних, правових послуг у закладі. Окрім того, з третиною засуджених були проведені інтерв’ю.

СОБЫТИЯ

Відбувся другий навчальний тренінг з моніторингу права на медичну допомогу в слідчих ізоляторах України

16.05.14 | Марія Колоколова


14-15 травня 2014 року у Києві відбувся другий спеціалізований тренінг для дійсних моніторів НПМ з моніторингу права на медичну допомогу в СІЗО. Захід був організований Харківським інститутом соціальних досліджень та Асоціацією незалежних моніторів, за участю представників Департаменту з питань реалізації НПМ Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини та за підтримки програмної ініціативи «Громадське здоров’я» МФ «Відродження».


 

СОБЫТИЯ

У МВС відбулося засідання Експертної ради з питань реформування міліції

16.05.14 | ХІСД


15 травня 2014 року у МВС України відбулося засідання експертної ради, участь у якому взяли Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, представники правозахисних та громадських організацій, науковці, соціологи.

СОБЫТИЯ

Обговорені права осіб зі стійкими інтелектуальними та психічними порушеннями

16.05.14 | Світлана Щербань

15 травня 2014 року у Києві Харківський інститут соціальних досліджень взяв участь у круглому столі «Проблемні питання дотримання прав осіб зі стійкими інтелектуальними та психічними порушеннями». Захід було організовано ВГО «Коаліція захисту прав інвалідів з інтелектуальною недостатністю» за підтримки Офісу Уповноваженого ВР України з прав людини.

Монітори АНМ збагатилися знаннями про право ув’язнених на медичну допомогу в СІЗО

29.04.14 | Марія Колоколова, Світлана Щербань

24-25 квітня у Львові відбувся тренінг з моніторингу права на медичну допомогу в СІЗО, організований Харківським інститутом соціальних досліджень (ХІСД) та Асоціацією незалежних моніторів (АНМ), за підтримки програми «Громадське здоров’я» МФ «Відродження» та у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

У МВС триває обговорення реформування правоохоронного відомства

17.04.14 | www.mvs.gov.ua


Робоча група з реформування Міністерства внутрішніх справ розпочала свою роботу. Пропозиції, щодо покращання роботи правоохоронного відомства та як максимально забезпечити права громадян і правоохоронців обговорювали сьогодні представники МВС разом із членами громадських організацій. У зустрічі взяли участь Радники Міністра внутрішніх справ, представники Департаменту кадрового забезпечення, Головного слідчого управління, Головного штабу, Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення, Департаменту громадської безпеки МВС України, а також представники громадських організацій. За словами Радника Міністра Антона Геращенка, основне завдання МВС полягає в тому, щоб шляхом діалогу з представниками експертної спільноти та громадських організацій знайти спільні рішення з реформування МВС.

СОБЫТИЯ

ХІСД побував на щорічній зустрічі грантерів Єврокомісії.

16.04.14 | Світлана Щербань
10 квітня 2014 року Харківський інститут соціальних досліджень відвідав щорічну зустріч грантерів Європейської комісії, що проходила у Київі. Захід був організований за підтримки проекту "Громадянське суспільство. Діалог заради прогресу".

Межа контролю. Права наркоспоживачів при контакті з поліцією

ХІСД

Публікація є звітом за результатом соціологічного дослідженн, яке присвячене проблемі забезпечення прав наркоспоживачів при контактах з поліцією.

Звіт «Соціальний захист міста Чугуїв. Результати соціологічного дослідження»

Аналіз наявної системи соціального захисту населення на рівні громади є особливо актуальним в умовах процесів децентралізації реформування соціальної сфери в Україні. У публікації представлені проблеми законодавчої бази, огляд статистичних даних, а також результати соціологічного дослідження сфери соціального обслуговування м. Чугуїв Харківської області.

Оцінка діяльності поліції Харківщини очима громадян: звіт за результатами соціологічного дослідження

ХІСД

Це дослідження є незалежним оцінюванням поточної ситуації діяльності поліції Харківщини та довіри до неї, та було проведене ХІСД за підтримки Харківської правозахисної групи.

Безпека жителів Донецької, Луганської та Одеської областей: ситуація, фактори, особливості

ХІСД

Питання безпеки є ключовими не лише для територій України, охоплених конфліктом, але й для інших областей країни. Однак сьогоднішня ситуація далека від ідеальної: дії інститутів, покликаних гарантувати безпеку, часто розрізнені й неузгоджені; взаємодія з населенням не налагоджена, представники громад не залучені до роботи з планування й гарантування безпеки.

Моніторинг незаконного насильства в міліції (2004 - 2015 рр.)

ХІСД

Пропонуємо вашій увазі звіт, який є результатом чергового етапу національного моніторингу (2004–2015 рр.), а також роботи групи експертів, які протягом цього періоду вивчали масштаби, причини, механізми й особливості незаконного насильства в органах внутрішніх справ України.

Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях ДПтС України: спеціальна доповідь НПМ

ХІСД


На сьогодні система виконання покарань, яка стосується дітей, є такою, що розцінюється як покарання з усіма властивими йому проблемами у сучасному українському суспільстві: погане харчування, надмірно жорстокі вимоги режиму, відсутність доступу до ресоціалізаційних та освітніх послуг, обмеження контактів із зовнішнім світом, важка праця та погана медицина. Така ситуаціяне сприяє ресоціалізації та виправленню дітей з делінквентною поведінкою, які скоїли злочини, а робить з них жертв, що, у свою чергу, занадто ускладнює їх повернення до нормального життя.

Спеціальна доповідь про реалізацію права на медичну допомогу в СІЗО

ХІСД
Нарешті презентація спеціальної доповіді "Стан забезпечення права на медичну допомогу в СІЗО", яка підготовлена ХІСД спільно з Департаментом з питань реалізації НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини. Доповідь містить грунтовний аналіз стану надання медчиної допомоги арештованим, які утримуються у СІЗО. Серед найважливіших проблем було охоплено: проблема хворих на туберкульоз, проблеми хворих на ВІЛ/СНІД, надання замісної терапії та антиретровірусної терапії тощо. Доповідь стала частиною глобальної Ініціативи з Юстиції "Відкритого суспільства".

Соціальні послуги в Україні: реформи без реформ

Андрій Черноусов
Cкільки разів за останні 20 років ми чули словосполучення, до якого входило слово «реформа»? І які почуття в більшості наших громадян викликає сьогодні це слово? На початку «самостійного» життя нашої держави реформи в будь-якій суспільній сфері були абсолютно природними і відповідно сприймалися народом. Принаймні їх проголошення. Але в більшості випадків на стадії проголошення все й зупинялося.

Оцінка діяльності міліції за допомогою громадської думки: звіт за результатами національного соціологічного дослідження

Колектив авторів ХІСД

Пропонуємо ваші увазі видання, яке презентує першу в Україні спробу оцінити діяльність органів внутрішніх справ та рівня злочинності в країні за допомогою соціологічного дослідження. Увазі читачів пропонується нова методологія оцінки та результати дослідження, а саме – оцінка кількості жертв та свідків злочинів, структури злочинності, оцінка діяльності міліції та рівня довіри до неї.

Вивчення правових потреб ромського населення в Закарпатській та Черкаській областях

Світлана Щербань
Вивчення правових потреб ромського населення є на сьогодні вкрай важливим та актуальним. Через слабку інтегрованість у суспільстві та низький соціальний рівень роми набагато частіше стикаються з проблемами правового характеру, на відміну від іншого населення України.