RSS
новости
вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

Чи може життя громади в зоні АТО стати безпечнішим?

17.12.17 | Денис Кобзін | dt.ua

У липні цього року мені довелося взяти участь у цікавому заході.

Зірковий склад учасників, де були представлені керівники різних рівнів, відомств та міжнародних організацій, а також аналітики, політологи, депутати ВР і журналісти провідних ЗМІ, вже звично обговорював питання протидії тероризму, гібридним агресіям, воєнним діям на Сході країни. Зважаючи на те, що за темою вже сказано фактично все, що можна було сказати, і кожен новий виступаючий здебільшого йшов колією попереднього, мене вразило лише те, наскільки далекими від реально важливого можуть бути ті, хто впливає на ухвалення рішень.

БЕЗПЕКА ЖИТЕЛІВ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ: СИТУАЦІЯ, ФАКТОРИ, ОСОБЛИВОСТІ

07.12.17

Аналіз ситуації з безпекою місцевих громад Донецької та Луганської областей є актуальним в умовах збройного конфлікту на сході України. Увазі читачів пропонуються результати щорічного моніторингового дослідження, де розглянуті питання довіри до державних інститутів, оцінка їх роботи, складові відчуття безпеки та їх динаміка, повсякденні проблеми жителів, які впливають на нього, а також готовність самого населення брати участь у забезпеченні правопорядку в своєму населеному пункті. Публікація стане у нагоді представникам правоохоронних органів, органів безпеки, військовим, громадським активістам та всім, кого цікавлять проблеми розбудови миру в Україні.

НОВА ПАТРУЛЬНА ПОЛІЦІЯ. МИ ЇЇ ВТРАЧАЄМО?

05.12.17 | Денис Кобзін

Авторський текст Дениса Кобзіна присв’ячено реформі патрульної поліції и та ії результатам. Матеріал дає старт серії публікацій, що будуть розглядать різні аспекти , масштаби, чинники та механізми незаконного насильства в поліції. Послідовні дослідження феномену незаконного насильства протягом 13 років за схожою методологією дозволили експертам ХІСД аналізувати процеси, що відбуваються в системі правоохоронних органів та вплив реформ. Повністю текст дослідження побачить світ на початку 2018 року.

ФОРУМ "ІННОВАЦІЙНІ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ: ДОСВІД РЕАЛІЗАЦІЇ, ПАРТНЕРСТВА ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОСТІ"

14.11.17 | ХІСД

Харківський інститут соціальних досліджень запрошує до участі у Форумі «Інноваційні соціальні послуги: досвід реалізації, партнерства та забезпечення сталості», який відбудеться 14 грудня 2017 р. у м. Харків.
Основна мета Форуму – обмін позитивним досвідом інновацій та формування бачення сталого розвитку сфери соціальних послуг в Україні.

СОБЫТИЯ

"Досі завданням поліції є не захист населення, а виконання наказу"

14.11.17 | hromadske.ua

Чи можливо оцінити реформу всієї поліції, а не лише патрульної? Наскільки успіхи реформи які декларуються як українською владою, так і міжнародними донорами, є реальними?
Про успіхи й невдачі реформи поліції – Громадське спілкувалось з директором Харківського інституту соціальних досліджень Денисом Кобзіним. Були обговорені питання реформи - що було зроблено, а що – ні; як зробити поліцію близькою до народу; чи справді міністр внутрішніх справ не мав ресурсу та політичної підтримки. Крім цього, бесіда торкнулась безпеки в зоні АТО, евакуації тюрем, інтернатів і соціальних служб та прав найвразливіших верств населення.

СОБЫТИЯ

Безпека громад Донецької та Луганської областей

13.11.17 | ХІСД


Директор ХІСД, Денис Кобзін прийняв участь у навчальному семінарі для Служби безпеки України "Взаємодія спеціальних служб та правоохоронних органів із ЗМІ та громадськістю в умовах надзвичайної ситуації та під час проведення спеціальних операцій".

ПУБЛИКАЦИИ

Організація надання соціальних послуг у громадах потребує системних змін

30.10.17 | ХІСД
В м. Чугуїв Харківської області триває проект «Підтримка реформи децентралізації в Україні». Основна мета Проекту - розробка принципу фінансування закладів соціального обслуговування, який сприятиме підвищенню якості соціальних послуг, раціональному та ефективному використанню коштів місцевих бюджетів . Реалізація Проекту стала можливою завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні та активній позиції Чугуївської міської ради.
СОБЫТИЯ

Клієнт-орієнтований підхід як дороговказ у наданні соціальних послуг: семінар із представниками соціальних служб міста Чугуїв

26.10.17 | ХІСД

18-19 жовтня 201 року Харківський інститут соціальних досліджень провів низку обговорень щодо необхідності та можливості впровадження клієнт-орієнтованого підходу у наданні соціальних послуг на рівні громади. У семінарах узяли участь представники соціальних служб, громадських організацій та адміністрації міста Чугуїв. Міжнародний експерт з питань соціального захисту Роберт Мілн та учасники заходу обговорили існуючі і майбутні цінності, що лежать в основі клієнт-орієнтованого підходу, питання організаційної структури щодо його впровадження на місцевому рівні. Особливої уваги було приділено важливості партнерстваміж суб’єктами надання соціальних послуг, а також моніторингу та оцінці роботи провайдерів різного типу та рівня.


Права дітей, що перебувають під опікою держави та постраждали від конфлікту на сході України

ХІСД


Звіт містить стислі результати моніторингу дотримання прав дітей, які перебувають під опікою держави та постраждали від конфлікту на сході України. У звіті представлені дані щодо умов проживання і виховання дітей в інтернатних установах, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. 

Межа контролю. Права наркоспоживачів при контакті з поліцією

ХІСД

Публікація є звітом за результатом соціологічного дослідженн, яке присвячене проблемі забезпечення прав наркоспоживачів при контактах з поліцією.

Звіт «Соціальний захист міста Чугуїв. Результати соціологічного дослідження»

Аналіз наявної системи соціального захисту населення на рівні громади є особливо актуальним в умовах процесів децентралізації реформування соціальної сфери в Україні. У публікації представлені проблеми законодавчої бази, огляд статистичних даних, а також результати соціологічного дослідження сфери соціального обслуговування м. Чугуїв Харківської області.

Оцінка діяльності поліції Харківщини очима громадян: звіт за результатами соціологічного дослідження

ХІСД

Це дослідження є незалежним оцінюванням поточної ситуації діяльності поліції Харківщини та довіри до неї, та було проведене ХІСД за підтримки Харківської правозахисної групи.

Безпека жителів Донецької, Луганської та Одеської областей: ситуація, фактори, особливості

ХІСД

Питання безпеки є ключовими не лише для територій України, охоплених конфліктом, але й для інших областей країни. Однак сьогоднішня ситуація далека від ідеальної: дії інститутів, покликаних гарантувати безпеку, часто розрізнені й неузгоджені; взаємодія з населенням не налагоджена, представники громад не залучені до роботи з планування й гарантування безпеки.

Моніторинг незаконного насильства в міліції (2004 - 2015 рр.)

ХІСД

Пропонуємо вашій увазі звіт, який є результатом чергового етапу національного моніторингу (2004–2015 рр.), а також роботи групи експертів, які протягом цього періоду вивчали масштаби, причини, механізми й особливості незаконного насильства в органах внутрішніх справ України.

Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях ДПтС України: спеціальна доповідь НПМ

ХІСД


На сьогодні система виконання покарань, яка стосується дітей, є такою, що розцінюється як покарання з усіма властивими йому проблемами у сучасному українському суспільстві: погане харчування, надмірно жорстокі вимоги режиму, відсутність доступу до ресоціалізаційних та освітніх послуг, обмеження контактів із зовнішнім світом, важка праця та погана медицина. Така ситуаціяне сприяє ресоціалізації та виправленню дітей з делінквентною поведінкою, які скоїли злочини, а робить з них жертв, що, у свою чергу, занадто ускладнює їх повернення до нормального життя.

Спеціальна доповідь про реалізацію права на медичну допомогу в СІЗО

ХІСД
Нарешті презентація спеціальної доповіді "Стан забезпечення права на медичну допомогу в СІЗО", яка підготовлена ХІСД спільно з Департаментом з питань реалізації НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини. Доповідь містить грунтовний аналіз стану надання медчиної допомоги арештованим, які утримуються у СІЗО. Серед найважливіших проблем було охоплено: проблема хворих на туберкульоз, проблеми хворих на ВІЛ/СНІД, надання замісної терапії та антиретровірусної терапії тощо. Доповідь стала частиною глобальної Ініціативи з Юстиції "Відкритого суспільства".

Соціальні послуги в Україні: реформи без реформ

Андрій Черноусов
Cкільки разів за останні 20 років ми чули словосполучення, до якого входило слово «реформа»? І які почуття в більшості наших громадян викликає сьогодні це слово? На початку «самостійного» життя нашої держави реформи в будь-якій суспільній сфері були абсолютно природними і відповідно сприймалися народом. Принаймні їх проголошення. Але в більшості випадків на стадії проголошення все й зупинялося.

Оцінка діяльності міліції за допомогою громадської думки: звіт за результатами національного соціологічного дослідження

Колектив авторів ХІСД

Пропонуємо ваші увазі видання, яке презентує першу в Україні спробу оцінити діяльність органів внутрішніх справ та рівня злочинності в країні за допомогою соціологічного дослідження. Увазі читачів пропонується нова методологія оцінки та результати дослідження, а саме – оцінка кількості жертв та свідків злочинів, структури злочинності, оцінка діяльності міліції та рівня довіри до неї.