RSS
новости
вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

СОБЫТИЯ

Тренінг з вивчення мінімальних стандартів доброго поводження в інтернатних установах соціального захисту

27.12.13 | Світлана Щербань
25 - 26 грудня 2013 року Харківський інститут соціальних досліджень за підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в України та ПРООН в Украіні провів тренінг – нараду з директорами інтернатних закладів Департаменту праці та соціального захисту Харківської обласної державної адміністрації. Тренінг присвячений обговоренню мінімальних стандартів утримання клієнтів в установах соціального захисту, а також діяльності національного превентивного механізму проти катувань та жорстокого поводження в Україні. Захід було організовано сумісно з Департаментом соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації.
СОБЫТИЯ

Мінімальні стандарти доброго поводження у місцях несвободи Державної пенітенціарної служби України

09.12.13 | ХІСД


6-7 грудня 2013 року у м. Ірпінь за підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в Україні ХІСД разом з Департаментом НПМ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено тренінг "Мінімальні стандарти доброго поводження у місцях несвободи Державної пенітенціарної служби України".

СОБЫТИЯ

«Національний превентивний механізм та інші види боротьби з катуваннями: досягнення і перспективи розвитку»

09.12.13 | Марія Колоколова
2 грудня 2013 року співробітники Асоціації незалежних моніторів (АНМ) і Харківського інституту соціальних досліджень (ХІСД) взяли участь у міжнародній конференції «Національний превентивний механізм та інші види боротьби з катуваннями: досягнення і перспективи розвитку», організованій Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини (УМДПЛ) спільно з Департаментом з питань реалізації НПМ Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за підтримки Penal Reform International, Європейського Союзу та Ради Європи.
СОБЫТИЯ

На Київщині відбувся семінар для журналістів про місця несвободи

25.11.13 | Тетяна Печончик


23-24 листопада 2013 року у с. Глібовка поблизу Києва пройшов інформаційний семінар для журналістів «Голоси з-за зачинених дверей: особливості висвітлення проблематики дотримання прав людини у місцях несвободи». Це вже другий такий захід для представників ЗМІ (перший пройшов в Криму у жовтні), організований Центром інформації про права людини разом із Асоціацією незалежних моніторів місць несвободи та Харківським інститутом соціальних досліджень за підтримки Програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».

ПРАВА ЧЕЛОВЕКА

Дотримання прав ромського населення в діяльності ОВС України: звіт за результатами соціологічного дослідження

21.11.13 | ХІСД

Харківський інститут соціальних досліджень спільно з експертами Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (УМДПЛ), трьома ромськими громадськими організаціями «Альянс Ромен Черкащини», «Миргородські Рома» та «Одеський обласний ромський конгресс» та незалежним експертом Олегом Мартиненко здійснили моніторингове дослідження прав ромських громад при взаємодії з представниками ОВС України.

СОБЫТИЯ

Відбулася робоча зустріч з питань реалізації НПМ в Україні

18.11.13 | ХІСД

16 листопада 2013 року відбулася робоча зустріч - семінар Харківського інституту соціальних досліджень (ХІСД) і Асоціації незалежних моніторів місць несвободи (АНМ) із Департаментом з питань реалізації НПМ при Уповноваженому ВР України з прав людини за підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в Україні. Захід був присвячений питанням організації візитів і координації роботи представників громадськості і співробітників Департаменту НПМ.

СОБЫТИЯ

Исследовательские политики, технологии и адвокация: точки пересечения

12.11.13 | ХИСИ

Благодаря приглашению Open Society Institute and Think Tank Foundation директор ХИСИ Денис Кобзин посетил семинар "Policy Research, Technology and Advocacy Converge" (Исследовательские политики, технологии и адвокация: точки пересечения), посвященный рассмотрению медиа-возможностей в продвижении идей, исследований и кампаний.

СОБЫТИЯ

Моніторингом дитячих місць несвободи тепер будуть займатися молоді активісти

16.10.13 | ХІСД

Харківський інститут соціальних досліджень (ХІСД) за підтримки Фонду підтримки демократії Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні та у співпраці з ЮНІСЕФ та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини у період з 7 по 14 жовтня у м. Алушта, АР Крим провели два тренінги, присвячені стандартам поводження з дітьми як ефективному методу попередження катувань та жорстокого поводження у місцях несвободи в Україні в рамках діяльності національного превентивного механізму.


Межа контролю. Права наркоспоживачів при контакті з поліцією

ХІСД

Публікація є звітом за результатом соціологічного дослідженн, яке присвячене проблемі забезпечення прав наркоспоживачів при контактах з поліцією.

Звіт «Соціальний захист міста Чугуїв. Результати соціологічного дослідження»

Аналіз наявної системи соціального захисту населення на рівні громади є особливо актуальним в умовах процесів децентралізації реформування соціальної сфери в Україні. У публікації представлені проблеми законодавчої бази, огляд статистичних даних, а також результати соціологічного дослідження сфери соціального обслуговування м. Чугуїв Харківської області.

Оцінка діяльності поліції Харківщини очима громадян: звіт за результатами соціологічного дослідження

ХІСД

Це дослідження є незалежним оцінюванням поточної ситуації діяльності поліції Харківщини та довіри до неї, та було проведене ХІСД за підтримки Харківської правозахисної групи.

Безпека жителів Донецької, Луганської та Одеської областей: ситуація, фактори, особливості

ХІСД

Питання безпеки є ключовими не лише для територій України, охоплених конфліктом, але й для інших областей країни. Однак сьогоднішня ситуація далека від ідеальної: дії інститутів, покликаних гарантувати безпеку, часто розрізнені й неузгоджені; взаємодія з населенням не налагоджена, представники громад не залучені до роботи з планування й гарантування безпеки.

Моніторинг незаконного насильства в міліції (2004 - 2015 рр.)

ХІСД

Пропонуємо вашій увазі звіт, який є результатом чергового етапу національного моніторингу (2004–2015 рр.), а також роботи групи експертів, які протягом цього періоду вивчали масштаби, причини, механізми й особливості незаконного насильства в органах внутрішніх справ України.

Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях ДПтС України: спеціальна доповідь НПМ

ХІСД


На сьогодні система виконання покарань, яка стосується дітей, є такою, що розцінюється як покарання з усіма властивими йому проблемами у сучасному українському суспільстві: погане харчування, надмірно жорстокі вимоги режиму, відсутність доступу до ресоціалізаційних та освітніх послуг, обмеження контактів із зовнішнім світом, важка праця та погана медицина. Така ситуаціяне сприяє ресоціалізації та виправленню дітей з делінквентною поведінкою, які скоїли злочини, а робить з них жертв, що, у свою чергу, занадто ускладнює їх повернення до нормального життя.

Спеціальна доповідь про реалізацію права на медичну допомогу в СІЗО

ХІСД
Нарешті презентація спеціальної доповіді "Стан забезпечення права на медичну допомогу в СІЗО", яка підготовлена ХІСД спільно з Департаментом з питань реалізації НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини. Доповідь містить грунтовний аналіз стану надання медчиної допомоги арештованим, які утримуються у СІЗО. Серед найважливіших проблем було охоплено: проблема хворих на туберкульоз, проблеми хворих на ВІЛ/СНІД, надання замісної терапії та антиретровірусної терапії тощо. Доповідь стала частиною глобальної Ініціативи з Юстиції "Відкритого суспільства".

Соціальні послуги в Україні: реформи без реформ

Андрій Черноусов
Cкільки разів за останні 20 років ми чули словосполучення, до якого входило слово «реформа»? І які почуття в більшості наших громадян викликає сьогодні це слово? На початку «самостійного» життя нашої держави реформи в будь-якій суспільній сфері були абсолютно природними і відповідно сприймалися народом. Принаймні їх проголошення. Але в більшості випадків на стадії проголошення все й зупинялося.

Оцінка діяльності міліції за допомогою громадської думки: звіт за результатами національного соціологічного дослідження

Колектив авторів ХІСД

Пропонуємо ваші увазі видання, яке презентує першу в Україні спробу оцінити діяльність органів внутрішніх справ та рівня злочинності в країні за допомогою соціологічного дослідження. Увазі читачів пропонується нова методологія оцінки та результати дослідження, а саме – оцінка кількості жертв та свідків злочинів, структури злочинності, оцінка діяльності міліції та рівня довіри до неї.

Вивчення правових потреб ромського населення в Закарпатській та Черкаській областях

Світлана Щербань
Вивчення правових потреб ромського населення є на сьогодні вкрай важливим та актуальним. Через слабку інтегрованість у суспільстві та низький соціальний рівень роми набагато частіше стикаються з проблемами правового характеру, на відміну від іншого населення України.