RSS
новости
вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

ПРАВА ЧЕЛОВЕКА

Звіт за результатами соціологічного дослідження надання адміністративних послуг ДМС та МВС України

10.10.13 | ХІСД

Незважаючи на те, що реформи у сфері надання адміністративних послуг в Україні не припиняються, чинна система постійно зазнає критики з боку фахівців і населення. Опитування громадської думки є ефективним методом оцінки діяльності державних органів у багатьох країнах. Вони дозволяють не тільки оцінити рівень надання тих чи інших послуг державою, але й виявити проблеми в наданні послуг, а також намітити подальші шляхи їх розв’язання.

СОБЫТИЯ

На семінарі в Алушті журналісти відкрили для себе місця несвободи

10.10.13 | Тетяна Печончик

4-6 жовтня 2013 року у м. Алушта, Крим пройшов інформаційний семінар для журналістів «Голоси з-за зачинених дверей: особливості висвітлення проблематики дотримання прав людини у місцях несвободи».

СОБЫТИЯ

Адміністративні послуги МВС та ДМС України: результати соціологічного дослідження

02.10.13 | Марія Колоколова

В рамках спільного дослідження Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів та Харківського інституту соціальних досліджень було проведене опитування отримувачів адмінпослуг та аналіз законодавства в цій сфері. Дослідження виявило, що кожен третій респондент (33,9%), який отримував адміністративні послуги в ОВС, тією чи іншою мірою вважає систему неефективною.

Ознайомлювальний візит на запрошення керівника НПМ Іспанії

12.09.13 | Андрій Черноусов

 

9-10 вересня 2013 року на запрошення Керівника Кабінету Омбудсмана – Керівника НПМ Королівства Іспанія пані Кармен Комас-Мата Міри, за підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в Україні, делегація українського національного превентивного механізму у складі: Юрія Бєлоусова –Представника Уповноваженого ВР України з прав людини – керівника Департаменту НПМ; Станіслава Шевчука, керівника Програми «Верховенство права» Координатора Проектів ОБСЄ в Україні; Івани Джими, національного радника, Координатора Проектів ОБСЄ в Україні; Дениса Кобзіна, директора ХІСД; Світлани Щербань, дослідника ХІСД, Андрія Черноусова, провідного експерта ХІСД та Вадима Пивововарова, директора Асоціації УМДПЛ відвідала Мадрид із ознайомлювальним візитом.

СОБЫТИЯ

Зустріч організацій грантерів програми Європейської комісії «Посилення мережевих можливостей недержавних організацій в рамках Східного партнерства»

12.09.13 | ХІСД

5-6 вересня у Тбілісі, Грузія відбулася зустріч організацій грантерів програми Європейської комісії «Посилення мережевих можливостей недержавних організацій в рамках Східного партнерства» у співпраці із Фондом Конрада Аденауера (Німеччина) та Корпорацією Transtec (Бельгія). Зустріч відвідали близько 100 представників організацій громадянського суспільства країн Східного партнерства: Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Молдови, України, а також представники недержавних організацій Австрії, Мальти, Литви, Німеччини, Киргизстану тощо.

Тренінг з моніторингу жорстокого поводження у дитячих місцях несвободи для молодих активістів

06.09.13 | конкурс

Харківський інститут соціальних досліджень (ХІСД) за підтримки Фонду підтримки демократії Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні та у співпраці з ЮНІСЕФ та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини проведуть два тренінги, присвячені стандартам поводження з дітьми як ефективному методу попередження катувань та жорстокого поводження у місцях несвободи в Україні.

СОБЫТИЯ

Тренінг з моніторингу жорстокого поводження у місцях несвободи

05.08.13 | ХІСД | конкурс
Харківський інститут соціальних досліджень (ХІСД) разом із Асоціацією незалежних моніторів місць несвободи (АНМ) за підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в Україні та у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини проведуть три тренінги, присвячені теорії та практики моніторингу (постійним відвідуванням) як ефективному методу попередження катувань та жорстокого поводження у місцях несвободи.
ПРАВА ЧЕЛОВЕКА

Права иностранных студентов при взаимодействии с органами внутренних дел Украины

05.08.13 | Мария Колоколова, Светлана Щербань
Предлагаемая брошюра содержит ответы на самые важные вопросы по поводу правового статуса иностранных студентов на территории Украины и правил при общении с милицией. Брошюра будет полезна всем иностранным студентам и абитуриентам высших учебных заведений Украины, Центрам международного образования в Украине, работникам органов внутренних дел и Государственной миграционной службы Украины, правозащитникам, научным сотрудникам и всем, кого интересуют права иностранных студентов на территории Украины.

Межа контролю. Права наркоспоживачів при контакті з поліцією

ХІСД

Публікація є звітом за результатом соціологічного дослідженн, яке присвячене проблемі забезпечення прав наркоспоживачів при контактах з поліцією.

Звіт «Соціальний захист міста Чугуїв. Результати соціологічного дослідження»

Аналіз наявної системи соціального захисту населення на рівні громади є особливо актуальним в умовах процесів децентралізації реформування соціальної сфери в Україні. У публікації представлені проблеми законодавчої бази, огляд статистичних даних, а також результати соціологічного дослідження сфери соціального обслуговування м. Чугуїв Харківської області.

Оцінка діяльності поліції Харківщини очима громадян: звіт за результатами соціологічного дослідження

ХІСД

Це дослідження є незалежним оцінюванням поточної ситуації діяльності поліції Харківщини та довіри до неї, та було проведене ХІСД за підтримки Харківської правозахисної групи.

Безпека жителів Донецької, Луганської та Одеської областей: ситуація, фактори, особливості

ХІСД

Питання безпеки є ключовими не лише для територій України, охоплених конфліктом, але й для інших областей країни. Однак сьогоднішня ситуація далека від ідеальної: дії інститутів, покликаних гарантувати безпеку, часто розрізнені й неузгоджені; взаємодія з населенням не налагоджена, представники громад не залучені до роботи з планування й гарантування безпеки.

Моніторинг незаконного насильства в міліції (2004 - 2015 рр.)

ХІСД

Пропонуємо вашій увазі звіт, який є результатом чергового етапу національного моніторингу (2004–2015 рр.), а також роботи групи експертів, які протягом цього періоду вивчали масштаби, причини, механізми й особливості незаконного насильства в органах внутрішніх справ України.

Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях ДПтС України: спеціальна доповідь НПМ

ХІСД


На сьогодні система виконання покарань, яка стосується дітей, є такою, що розцінюється як покарання з усіма властивими йому проблемами у сучасному українському суспільстві: погане харчування, надмірно жорстокі вимоги режиму, відсутність доступу до ресоціалізаційних та освітніх послуг, обмеження контактів із зовнішнім світом, важка праця та погана медицина. Така ситуаціяне сприяє ресоціалізації та виправленню дітей з делінквентною поведінкою, які скоїли злочини, а робить з них жертв, що, у свою чергу, занадто ускладнює їх повернення до нормального життя.

Спеціальна доповідь про реалізацію права на медичну допомогу в СІЗО

ХІСД
Нарешті презентація спеціальної доповіді "Стан забезпечення права на медичну допомогу в СІЗО", яка підготовлена ХІСД спільно з Департаментом з питань реалізації НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини. Доповідь містить грунтовний аналіз стану надання медчиної допомоги арештованим, які утримуються у СІЗО. Серед найважливіших проблем було охоплено: проблема хворих на туберкульоз, проблеми хворих на ВІЛ/СНІД, надання замісної терапії та антиретровірусної терапії тощо. Доповідь стала частиною глобальної Ініціативи з Юстиції "Відкритого суспільства".

Соціальні послуги в Україні: реформи без реформ

Андрій Черноусов
Cкільки разів за останні 20 років ми чули словосполучення, до якого входило слово «реформа»? І які почуття в більшості наших громадян викликає сьогодні це слово? На початку «самостійного» життя нашої держави реформи в будь-якій суспільній сфері були абсолютно природними і відповідно сприймалися народом. Принаймні їх проголошення. Але в більшості випадків на стадії проголошення все й зупинялося.

Оцінка діяльності міліції за допомогою громадської думки: звіт за результатами національного соціологічного дослідження

Колектив авторів ХІСД

Пропонуємо ваші увазі видання, яке презентує першу в Україні спробу оцінити діяльність органів внутрішніх справ та рівня злочинності в країні за допомогою соціологічного дослідження. Увазі читачів пропонується нова методологія оцінки та результати дослідження, а саме – оцінка кількості жертв та свідків злочинів, структури злочинності, оцінка діяльності міліції та рівня довіри до неї.

Вивчення правових потреб ромського населення в Закарпатській та Черкаській областях

Світлана Щербань
Вивчення правових потреб ромського населення є на сьогодні вкрай важливим та актуальним. Через слабку інтегрованість у суспільстві та низький соціальний рівень роми набагато частіше стикаються з проблемами правового характеру, на відміну від іншого населення України.