RSS
новости
вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

СОБЫТИЯ

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про Уповноваженого ВР України з прав людини" щодо НПМ

13.08.12 | ХІСД
За безпосередньої участі експертів ХІСД, Офісу Омбудсмана та експерітв Ради Європи було підготовлено зміни до Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» щодо створення додаткових структур, які опікуватимуться попередженням катувань у місцях обмеження або позбавлення волі та участі громадськості у відвідуванні місць несвободи. Звертаємо вашу увагу не те, що завдяки зазначеним змінам, суттєво розширено перелік місць, які можна вважати місцями несвободи та які підлягають постійному відвідуванню. Сьогодні цей законопроект вже внесено до Верховної Ради Президентом України. Будемо сподіватися, що вснесений законопроект буде прголосований ще до виборів.
СОБЫТИЯ

Плани по створенню колл – центрів у в’язницях Англії відновлено

13.08.12 | Shiv Malik, переклад А. Черноусов | The Guardian
На тлі тотальних скорочень бюджетних витрат, Британська тюремна служба рекламує можливості розвитку бізнесу у партнерстві із компаніями за межами тюрем. У цієї ініціативи є багато кориснихі виходів, як-от: створення нових робочих місць, зменшення навантаження на бюджет (утримання одного в’язня коштує британській скарбниці близько 40 тис. фунтів на рік) і головне реабілітація та адаптація самого злочинця та профілатика рецидиву злочинів.
СОБЫТИЯ

Візит до Калинівського дитячого будинку-інтернату

10.08.12 | ХІСД
9 серпня експерти Харківського інституту соціальних досліджень разом із начальником відділу стаціонарних установ та організації соціального обслуговування Головного управляння праці та соціального обслуговування населення Харківської обласної державної адміністрації Горбатовською Надією Федорівною та директором Ржавецького психоневрологічного інтернату Шаповалом Олексієм Степановичем відвідали дитячий будинок-інтернат у с. Калинівка (Чернігівський район, Запорізька область).
СОБЫТИЯ

ХІСД долучився до екологічної акції

02.08.12 | Світлана Щербань
1 серпня розпочав свою роботу Міжнародний табір «Екошко», організований провідним спеціалістом ХОФ «Громадська альтернатива» Анною Геращенко спільно із англійськими активістами із англійської НДО «Future Youth Project». Захід буде тривати весь тиждень і проходитиме у селі Тернова Харківської області, де вже кілька років місцеві жителі реалізують проекти, направлені на захист довкілля та збереження навколишнього середовища.
ПУБЛИКАЦИИ

Поліція потребує нового професіоналізму

02.08.12 | Крістофер Стоун, переклад - А. Черноусов | www.soros.org
В багатьох містах Сполучених Штатів зафіксовано рекордно низькі показники насильницьких злочинів, які вже можна приблизно прирівняти до кількості жертв від поліцейського насильства. Наразі поліція стикається із жалом ворожих протестів проти практик зупинок та обшуків та етнічного профайлінгу. У Південній Африці рівень злочинності знижується вже декілька років поспіль, а технічна оснащеність поліції ніколи не була вищою, ніж зараз, та попри це рівень поваги до поліції «змитий в унітаз».

Моніторинговий візит до Дніпропетровського дитячого будинку - інтернату

30.07.12 | ХІСД
27 липня представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Юрій Бєлоусов разом з експертами Харківського інституту соціальних досліджень відвідали дитячий будинок-інтернат із реабілітаційним відділенням при Міністерстві соціальної політики.

У відвіданому дитячому будинку-інтернаті утримуються діти І та IV профілів віком від 3 до 18 років.

Моніторинговий візит до Української психіатричної лікарні з суворим наглядом (м. Дніпропетровськ)

28.07.12 | ХІСД
27 липня представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Юрій Білоусов разом з експертами Харківського інституту соціальних досліджень відвідали Українську психіатричну лікарню із суворим наглядом Міністерства охорони здоров’я. Дана лікарня призначена для лікування осіб, які скоїли суспільно небезпечні діяння, але в силу психічних розладів були визнані неосудними і за постановою суду їм призначене примусове лікування із суворим наглядом.

Права дітей, що перебувають під опікою держави та постраждали від конфлікту на сході України

ХІСД


Звіт містить стислі результати моніторингу дотримання прав дітей, які перебувають під опікою держави та постраждали від конфлікту на сході України. У звіті представлені дані щодо умов проживання і виховання дітей в інтернатних установах, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. 

Межа контролю. Права наркоспоживачів при контакті з поліцією

ХІСД

Публікація є звітом за результатом соціологічного дослідженн, яке присвячене проблемі забезпечення прав наркоспоживачів при контактах з поліцією.

Звіт «Соціальний захист міста Чугуїв. Результати соціологічного дослідження»

Аналіз наявної системи соціального захисту населення на рівні громади є особливо актуальним в умовах процесів децентралізації реформування соціальної сфери в Україні. У публікації представлені проблеми законодавчої бази, огляд статистичних даних, а також результати соціологічного дослідження сфери соціального обслуговування м. Чугуїв Харківської області.

Оцінка діяльності поліції Харківщини очима громадян: звіт за результатами соціологічного дослідження

ХІСД

Це дослідження є незалежним оцінюванням поточної ситуації діяльності поліції Харківщини та довіри до неї, та було проведене ХІСД за підтримки Харківської правозахисної групи.

Безпека жителів Донецької, Луганської та Одеської областей: ситуація, фактори, особливості

ХІСД

Питання безпеки є ключовими не лише для територій України, охоплених конфліктом, але й для інших областей країни. Однак сьогоднішня ситуація далека від ідеальної: дії інститутів, покликаних гарантувати безпеку, часто розрізнені й неузгоджені; взаємодія з населенням не налагоджена, представники громад не залучені до роботи з планування й гарантування безпеки.

Моніторинг незаконного насильства в міліції (2004 - 2015 рр.)

ХІСД

Пропонуємо вашій увазі звіт, який є результатом чергового етапу національного моніторингу (2004–2015 рр.), а також роботи групи експертів, які протягом цього періоду вивчали масштаби, причини, механізми й особливості незаконного насильства в органах внутрішніх справ України.

Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях ДПтС України: спеціальна доповідь НПМ

ХІСД


На сьогодні система виконання покарань, яка стосується дітей, є такою, що розцінюється як покарання з усіма властивими йому проблемами у сучасному українському суспільстві: погане харчування, надмірно жорстокі вимоги режиму, відсутність доступу до ресоціалізаційних та освітніх послуг, обмеження контактів із зовнішнім світом, важка праця та погана медицина. Така ситуаціяне сприяє ресоціалізації та виправленню дітей з делінквентною поведінкою, які скоїли злочини, а робить з них жертв, що, у свою чергу, занадто ускладнює їх повернення до нормального життя.

Спеціальна доповідь про реалізацію права на медичну допомогу в СІЗО

ХІСД
Нарешті презентація спеціальної доповіді "Стан забезпечення права на медичну допомогу в СІЗО", яка підготовлена ХІСД спільно з Департаментом з питань реалізації НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини. Доповідь містить грунтовний аналіз стану надання медчиної допомоги арештованим, які утримуються у СІЗО. Серед найважливіших проблем було охоплено: проблема хворих на туберкульоз, проблеми хворих на ВІЛ/СНІД, надання замісної терапії та антиретровірусної терапії тощо. Доповідь стала частиною глобальної Ініціативи з Юстиції "Відкритого суспільства".

Соціальні послуги в Україні: реформи без реформ

Андрій Черноусов
Cкільки разів за останні 20 років ми чули словосполучення, до якого входило слово «реформа»? І які почуття в більшості наших громадян викликає сьогодні це слово? На початку «самостійного» життя нашої держави реформи в будь-якій суспільній сфері були абсолютно природними і відповідно сприймалися народом. Принаймні їх проголошення. Але в більшості випадків на стадії проголошення все й зупинялося.

Оцінка діяльності міліції за допомогою громадської думки: звіт за результатами національного соціологічного дослідження

Колектив авторів ХІСД

Пропонуємо ваші увазі видання, яке презентує першу в Україні спробу оцінити діяльність органів внутрішніх справ та рівня злочинності в країні за допомогою соціологічного дослідження. Увазі читачів пропонується нова методологія оцінки та результати дослідження, а саме – оцінка кількості жертв та свідків злочинів, структури злочинності, оцінка діяльності міліції та рівня довіри до неї.