RSS
новости
вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

Запрошуємо до участі у Національній конференції «Система соціальних послуг України в сучасних умовах: виклики та перспективи»

Основна мета конференції – обговорення сучасного стану розвитку системи соціального обслуговування населення, зокрема особливостей законодавчого регулювання, планування, надання, моніторингу та оцінювання соціальних послуг, а також обмін досвідом запровадження інновацій та формування бачення сталого розвитку сфери соціальних послуг в Україні.

ПУБЛИКАЦИИ

Місця несвободи Державної міграційної служби України

29.08.11 | Аліса Будник
Державна міграційна служба (ДМС) – один із наймолодших державних органів, які в своїй юрисдикції мають місця несвободи, що мають бути охоплені дією національного превентивного механізму у відповідності із Факультативним Протоколом до Конвенції ООН проти катувань. ДМС було засновано шляхом об’єднання, на нашу думку цілком природного, двох державних структур. З одного боку до складу ДМС увійшли органи колишнього Державного комітету України у справах національностей та релігій, а з іншого органи громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України. Наразі ДМС переживає фазу становлення і реорганізації територіальних структур, які на місцях мають виконувати більшу частину роботи з управління міграцією.

Інвентаризація місць несвободи Міністерства оборони України

22.08.11 | Аліса Будник
Структурна побудова державних органів як і багато чого іншого в державі Україна була успадкована від Радянського Союзу. Це повністю стосується і Міністерства оборони – колишнього монстра, «держави у державі» із власним військо-промисловим комплексом, власними правоохоронними органами у вигляді військової служби правопорядку та військової прокуратури і зазвичай із власними камерами тимчасового тримання та тюрмами у вигляді дисциплінарних батальйонів та гауптвахт. Враховуючи це все, дослідницька група долучила військове відомство до списку місць несвободи в Україні, які мають бути охоплені майбутнім НПМ.
ПУБЛИКАЦИИ

Відсутність медичної допомоги як бар’єр у ефективному розслідуванні заяв про жорстоке поводження

19.08.11 | Андрій Черноусов
Доступ до лікаря, в тому числі до альтернативного, запропонованому правоохоронними органами, є частиною так званого «мінімального стандарту доброго поводження», який розроблено і підтримується Європейським Комітетом з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність поводженню чи покаранню. Важливість права на медичну допомогу та можливі шляхи його реалізації є вкрай актуальними для сучасної правозастосовної практики української міліції. На жаль, численні приклади з інтерв’ю із жертвами тортур та поганого поводження у міліції підтверджують такі факти.
ПУБЛИКАЦИИ

СИСТЕМНОЕ ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ ПЫТКАМ И ЖЕСТОКОМУ ОБРАЩЕНИЮ: КАКОВ ОБЪЕМ РАБОТ В УКРАИНЕ?

10.08.11 | Денис Кобзин
Пять лет тому назад, 21 июля 2006 года государство Украина ратифицировало Факультативный протокол к Конвенции ООН против пыток и иных жестових, нечеловеческих или унижающих достоинство видов обращения и наказания (ОРСАТ). Этот день должен был стать началом создания национального превентивного механизма (НПМ) – независимого органа, направленного на мониторинг мест несвободы и противодействие пыткам и жестокому обращению. Должен был, но к сожалению не стал. Как это часто бывает, дальше декларации о намерениях, государство не пошло. И хотя дискуссии о необходимости создания такого органа, его модели велись специалистами на достаточно высоком уровне, спустя все сроки отведенные, на создание НПМ, нашу страну посетили представители подкомитета ООН по вопросам предупреждения пыток и констатировали невыполнение Украиной взятых на себя обязательств.
СОБЫТИЯ

Масштабы трудовой дискриминации людей старшего возраста: результаты социологического исследования

27.07.11 | Светлана Щербань
29.07.2011 в 12:00 в Харькове, в информационном агентстве "STATUS QUO" Харьковский институт социальных исследований представил результаты проекта «Масштабы трудовой дискриминации людей старшего возраста (на примере Харьковской области)», осуществленного при поддержке Международного фонда «Возрождение».
СОБЫТИЯ

Відвідування пунктів тимчасового тримання та спеціальних приміщень Чопського та Мукачівського прикордонних загонів 19 - 20 липня 2011 року

26.07.11 | Д.Кобзін, А.Черноусов
На запрошення Міжнародної організації з міграції представники ХІСД взяли участь у моніторинговому візиті до пунктів тимчасового тримання Чопського та Мукачівського прикордонних загонів 19 - 20 липня 2011 року в рамках реалізації проекту «Підтримка впровадження угод про реадмісію між ЄС та Республікою Молдова, Російською Федерацією та Україною: сприяння наданню допомоги в добровільному поверненні та реінтеграції (SIREADA)». Головним акцентом нашої участі став моніторинг місць несвободи та протидія поганому поводженню та тортурам в місцях утримання мігрантів із неврегульованим статусом. До складу делегації також увійшли представники Управління Верховного Комісару ООН у справах біженців, Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, Посольства Канади, Посольства Великобританії, Державної міграційної служби України, МВС України, ДПС України, Закарпатського окружного адміністративного суду, прокуратури Закарпатської області, благодійного Фонду «Карітас», НДО «Ніка».
СОБЫТИЯ

Обговорення проекту Закону України «Про захист від дискримінації» за участю представників громадських організацій

22.07.11 | Марія Колоколова
15 липня 2011 року у Києві відбулася зустріч експертів на тему: «Протидія дискримінації в Україні. Формування антидискримінаційної політики». На заході були представлені результати проекту «Антидискримінаційна дія», який здійснював Міжрегіональний центр ЛГБТ - досліджень «Донбас-СоцПроект» спільно з Гей-Форумом України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». У круглому столі взяли участь представники більше десяти громадських організацій з різних міст України. Зі вступним словом виступив директор програми «Верховенство права» Роман Романов. Проект закону представили Галина Бочева (ГО Центр «Соціальна дія» / Проект «Без кордонів») та Сергій Пономарьов (ВГО «Гей-Форум України»). Також на зустрічі був присутній представник управління конституційного й адміністративного законодавства Міністерства юстиції України.
СОБЫТИЯ

Моніторинговий візит до Комарівського дитячого будинку-інтернату

22.07.11 | Марія Колоколова
13 липня 2011 р. співробітники ХМГО «Харківський інститут соціальних досліджень» за підтримки заступника Голови Харківської обласної державної адміністрації І. М. Шурми та Головного управління праці та соціального захисту населення відвідали Комарівський дитячий будинок-інтернат (Харківський район Харківської області).

Посібник з моніторингу та оцінювання надання соціальних послуг в Україні

Проведення моніторингу та оцінювання соціальних послуг є на сьогоднішній день одним з ключових напрямків реформування системи соціального захисту в Україні. У посібнику представлені переваги та обмеження різних методів збору даних, наведені основні завдання, які можна поставити в процесі аналізу системи соціального обслуговування в країні.
Публікація буде корисною для провайдерів соціальних послуг, представників місцевих органів влади, громадських діячів, які зайняті у сфері соціального захисту населення.

Моніторинг незаконного насильства в поліції України (2004-2017 рр.)


Пропонуємо вашої увазі чергове, шосте дослідження поширеності тортур і жорстокого поводження в поліції України, яке висвітлює ці латентні та неприємні явища та їх чинники. У звіті наведено результати моніторингу, розпочатого в 2004 році. Послідовні дослідження феномену незаконного насильства протягом 13 років за схожою методологією дозволили нам проаналізувати процеси, що відбуваються в системі правоохоронних органів, та певним чином оцінити результати реформи поліції. 


Права дітей, що перебувають під опікою держави та постраждали від конфлікту на сході України

ХІСД


Звіт містить стислі результати моніторингу дотримання прав дітей, які перебувають під опікою держави та постраждали від конфлікту на сході України. У звіті представлені дані щодо умов проживання і виховання дітей в інтернатних установах, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. 

БЕЗПЕКА ЖИТЕЛІВ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ: СИТУАЦІЯ, ФАКТОРИ, ОСОБЛИВОСТІ

Аналіз ситуації з безпекою місцевих громад Донецької та Луганської областей є актуальним в умовах збройного конфлікту на сході України. Увазі читачів пропонуються результати щорічного моніторингового дослідження, де розглянуті питання довіри до державних інститутів, оцінка їх роботи, складові відчуття безпеки та їх динаміка, повсякденні проблеми жителів, які впливають на нього, а також готовність самого населення брати участь у забезпеченні правопорядку в своєму населеному пункті. 

Межа контролю. Права наркоспоживачів при контакті з поліцією

ХІСД

Публікація є звітом за результатом соціологічного дослідженн, яке присвячене проблемі забезпечення прав наркоспоживачів при контактах з поліцією.

Звіт «Соціальний захист міста Чугуїв. Результати соціологічного дослідження»

Аналіз наявної системи соціального захисту населення на рівні громади є особливо актуальним в умовах процесів децентралізації реформування соціальної сфери в Україні. У публікації представлені проблеми законодавчої бази, огляд статистичних даних, а також результати соціологічного дослідження сфери соціального обслуговування м. Чугуїв Харківської області.

Оцінка діяльності поліції Харківщини очима громадян: звіт за результатами соціологічного дослідження

ХІСД

Це дослідження є незалежним оцінюванням поточної ситуації діяльності поліції Харківщини та довіри до неї, та було проведене ХІСД за підтримки Харківської правозахисної групи.

Безпека жителів Донецької, Луганської та Одеської областей: ситуація, фактори, особливості

ХІСД

Питання безпеки є ключовими не лише для територій України, охоплених конфліктом, але й для інших областей країни. Однак сьогоднішня ситуація далека від ідеальної: дії інститутів, покликаних гарантувати безпеку, часто розрізнені й неузгоджені; взаємодія з населенням не налагоджена, представники громад не залучені до роботи з планування й гарантування безпеки.

Моніторинг незаконного насильства в міліції (2004 - 2015 рр.)

ХІСД

Пропонуємо вашій увазі звіт, який є результатом чергового етапу національного моніторингу (2004–2015 рр.), а також роботи групи експертів, які протягом цього періоду вивчали масштаби, причини, механізми й особливості незаконного насильства в органах внутрішніх справ України.

Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях ДПтС України: спеціальна доповідь НПМ

ХІСД


На сьогодні система виконання покарань, яка стосується дітей, є такою, що розцінюється як покарання з усіма властивими йому проблемами у сучасному українському суспільстві: погане харчування, надмірно жорстокі вимоги режиму, відсутність доступу до ресоціалізаційних та освітніх послуг, обмеження контактів із зовнішнім світом, важка праця та погана медицина.