RSS
новости
вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

СОБЫТИЯ

Конференція в рамках спільної програми ЄС і РЄ «Боротьба з проявами жорстокого поводження і безкарністю»

06.06.11 | Марія Колоколова
2-3 червня 2011 року у м. Києві відбулася Конференція присвячена обговорюванню питань ефективного функціонування і розвитку систем (механізмів) розгляду скарг на дії працівників органів внутрішніх справ відповідно до Європейських стандартів. Конференція була організована Радою Європи, в рамках спільної програми Європейського Союзу і Ради Європи «Боротьба з проявами жорстокого поводження і безкарністю у країнах Південного Кавказу, Молдові та Україні», у співпраці з Харківським інститутом соціальних досліджень.
СОБЫТИЯ

Конференція в рамках спільної програми ЄС і РЄ «Боротьба з проявами жорстокого поводження і безкарністю»

31.05.11 | Божена Маланчук
Рада Європи, в рамках спільної програми Європейського Союзу і Ради Європи «Боротьба з проявами жорстокого поводження і безкарністю», у співпраці з Харківським інститутом соціальних досліджень організовують Конференцію з питань ефективного функціонування і розвитку систем (механізмів) розгляду скарг проти дій працівників органів внутрішніх справ відповідно до Європейських стандартів, що відбудеться 2-3 червня 2011 року у м. Києві. Конференція має на меті дослідити тенденції і напрямки розвитку, а також практичні аспекти забезпечення ефективності розгляду скарг проти дій працівників органів внутрішніх справ відповідно до Європейських стандартів, беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, рекомендації Комітету із запобігання катувань, висновки Комісара з прав людини Ради Європи та досвід зарубіжних країн. У конференції візьмуть участь провідні спеціалісти, експерти і представники органів законодавчої та виконавчої влади України, Верховного Суду України, Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ, наукових установ, громадських і міжнародних організацій, а також представники партнерських інституцій спільної програми ЄС і РЄ «Боротьба з проявами жорстокого поводження і безкарністю» від Вірменії, Азербайджану, Грузії і Молдови. Зі вступним словом виступлять Владімір Рістовскі, Посол, Представник Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва/Голова Офісу Ради Європи в Києві; Арташес Мелікян, Завідувач відділу Судового Управління, Департаменту правових питань і питань сприяння розвитку прав людини, Генерального Директорату з прав людини і правових питань Ради Європи; Валерія Лутковська, Урядовий Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини; Денис Кобзін, Директор Харківського інституту соціальних досліджень. Журналістів запрошують на відкриття Конференції, що розпочнеться о 9.30 год. у готелі «Русь», що за адресою вул. Госпітальна, 4. Підтвердити свою участь на е-мейл п. Андрія Черноусова (відповідальна особа за організаційно-логістичне забезпечення заходу): andrewchernousov@yahoo.com, або повідомити за телефоном.: +38 097 104 38 02.
СОБЫТИЯ

Заметки по результатам посещения колоний Харьковской области

31.05.11 | Денис Кобзин, Андрей Черноусов
По приглашению Государственной пенитенциарной службы в состав огромной делегации (состоявшей из коллегии Службы, журналистов и харьковских чиновников разного уровня, в том числе председателя Харьковской областной администрации М.М. Добкина) посетившей с визитами три учреждения в Харьковской области были включены и мы как представители общественных организаций. Благодаря этому нам удалось побывать в Темновской (№ 100), Качановской (№ 54) и Алексеевской (№ 25) колониях. Изначально само мероприятие носило исключительно ознакомительно - экскурсионный характер, но все же вниманию посетителей предстало множество различных аспектов жизни за колючей проволокой. В описании увиденного мы намеренно оставляем в стороне такие вещи как зоопарк, бассейн, фонтаны и церкви, так как это не имеет отношения к стандартам условий содержания заключенных, хотя конечно и скрашивает их быт.
СОБЫТИЯ

Семінар "Запровадження моніторингових схем в стаціонарних закладах Міністерства соціальної політики"

24.05.11 | Роман Шейко
28-29 травня 2011 року у м. Судак, АР Крим в рамках реалізації проекту "Інвентаризація місць тримання під вартою в Україні як необхідна передумова створення національного превентивного механізму попередження катувань” за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» Харківський інститут соціальних досліджень проводить семінар з обговорення методів та алгоритму моніторингових візитів до стаціонарних закладів системи надання соціальних послуг. В семінарі приймуть участь провідні фахівці Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, а також директори інтернатних установ системи соціального захисту населення і територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), у складі яких є стаціонарні відділення, де на повному державному утриманні проживають громадяни похилого віку, психічно хворі особи, інваліди, діти-інваліди, яким надаються соціально-побутові та медичні послуги. Семінар стане черговим кроком у розвитку підходів до створення національних превентивних механізмів (НПМ) у відповідності із Факультативним протоколом до Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження та покарання (ОРСАТ), що був ратифікований Україною у 2006 році.
СОБЫТИЯ

Тренінг "Недопущення випадків катування та жорстокого поводження в діяльності ОВС України"

19.05.11 | Андрій Черноусов
18 травня 2011 року на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ відбувся тренінг "Недопущення випадків катування та жорстокого поводження в діяльності ОВС України", який організовано спільними зусиллями Університету та ХІСД в рамках виконання розпорядження МВС України № 329 від 31.03.2011 р. "Про додаткові зходи щодо недопущення випадків катування в діяльності органів внутрішніх справ".
ПУБЛИКАЦИИ

Вийшов друком посібник "Полиция и права человека" (рос.)

17.05.11 | Андрій Черноусов
Вказаний посібник містить у собі повну збірку матеріалів, необхідних для проведення занять (тренінгів) с працівниками міліції, курсантами ВНЗів системи МВС України з проблем дотримання прав людини в ході оперативно - службової діяльності міліції. В посібнику також зібрані спеціалізовані міжнародні нормативні документи, які містять стандарти дотримання прав людини, наприклад як Зведення принципів застосування сили та вогнепальної зброї із підтримання правопорядку ООН. Також наведені матераіли, присвячені ситуації із дотриманням прав людини в України, включаючи права працівників міліції. Крім того, у посібнику наведено перекладені рішення Європейського суду з прав людини, які стосуються МВС України, а також класичні поліцейські справи. Видання профінансовано в рамках Спільної Програми Европейської Союзу та Ради Європи "Боротьба із жорстоким поводженням та безкарністю".
СОБЫТИЯ

Моніторинговий візит у пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства у с. Розсудів, Чернігівської області

16.05.11 | Андрій Черноусов
В рамках проекту «Інвентаризація місць тримання під вартою в Україні як необхідна передумова створення національного превентивного механізму попередження катувань» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», за погодженням Департаменту імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України, а також за активного сприяння Чернігівського громадського комітету захисту прав людини відбувся моніторинговий візит у пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства у с. Розсудів, Чернігівської області. Метою моніторингового візиту стало визначення відповідності такого місця утримання критеріям місць несвободи: наявність периметру охорони, парканів, охорони, режиму тощо. Крім того, підставою поміщення до пункту є рішення адміністративного суду про видворення особи з території України і поміщення особи до пункту до моменту видворення. В цілому, пункт відповідає критеріям місць несвободи, які передбачені Факультативним Протоколом до Конвенції ООН проти катувань і має бути внесений до переліку місць несвободи в Україні.
СОБЫТИЯ

Інтерактивна лекція з питань дотримання ст. 3 Європейської конвенції захисту прав людини для працівників штабів та чергових частин ГУМВС України в Харківській області

20.04.11 | Андрій Черноусов
20 квітня 2011 року в рамках співпраці Інституту і ГУМВС України в Харківській області відбулася друга інтерактивна лекція з питань недопущення катувань у оперативно службовій діяльності органів та підрозділів ГУМВС України у Харківській області. Заплановані інтерактивні лекції відбуваються в рамках виконання Розпорядження МВС України від 31.03.2011 року № 329 «Про додаткові заходи щодо недопущення випадків катування та жорстокого поводження в діяльності органів внутрішніх справ», де зокрема міститься вимога про вивчення положень ст. 3 Європейської конвенції про захист прав людини, а також рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються порушення ст. 3 Конвенції. В ході лекції працівники чергових частин були ознайомлені із результатами моніторингу незаконного насильства, який здійснюється Інститутом протягом 2004-2010 рр., обговорені причини та способи зменшення кількості випадків катувань в системі органів та підрозділів МВС України, стан захищеності прав самих працівників міліції. Крім того, було розглянуто низку справ Європейського суду з прав людини проти України (Білий проти України, Самардак проти України та інш.). Лекція викликала жваве обговорення проблем дотримання прав людини, а також було обговорено стан дотримання прав самих працівників міліції.

Межа контролю. Права наркоспоживачів при контакті з поліцією

ХІСД

Публікація є звітом за результатом соціологічного дослідженн, яке присвячене проблемі забезпечення прав наркоспоживачів при контактах з поліцією.

Звіт «Соціальний захист міста Чугуїв. Результати соціологічного дослідження»

Аналіз наявної системи соціального захисту населення на рівні громади є особливо актуальним в умовах процесів децентралізації реформування соціальної сфери в Україні. У публікації представлені проблеми законодавчої бази, огляд статистичних даних, а також результати соціологічного дослідження сфери соціального обслуговування м. Чугуїв Харківської області.

Оцінка діяльності поліції Харківщини очима громадян: звіт за результатами соціологічного дослідження

ХІСД

Це дослідження є незалежним оцінюванням поточної ситуації діяльності поліції Харківщини та довіри до неї, та було проведене ХІСД за підтримки Харківської правозахисної групи.

Безпека жителів Донецької, Луганської та Одеської областей: ситуація, фактори, особливості

ХІСД

Питання безпеки є ключовими не лише для територій України, охоплених конфліктом, але й для інших областей країни. Однак сьогоднішня ситуація далека від ідеальної: дії інститутів, покликаних гарантувати безпеку, часто розрізнені й неузгоджені; взаємодія з населенням не налагоджена, представники громад не залучені до роботи з планування й гарантування безпеки.

Моніторинг незаконного насильства в міліції (2004 - 2015 рр.)

ХІСД

Пропонуємо вашій увазі звіт, який є результатом чергового етапу національного моніторингу (2004–2015 рр.), а також роботи групи експертів, які протягом цього періоду вивчали масштаби, причини, механізми й особливості незаконного насильства в органах внутрішніх справ України.

Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях ДПтС України: спеціальна доповідь НПМ

ХІСД


На сьогодні система виконання покарань, яка стосується дітей, є такою, що розцінюється як покарання з усіма властивими йому проблемами у сучасному українському суспільстві: погане харчування, надмірно жорстокі вимоги режиму, відсутність доступу до ресоціалізаційних та освітніх послуг, обмеження контактів із зовнішнім світом, важка праця та погана медицина. Така ситуаціяне сприяє ресоціалізації та виправленню дітей з делінквентною поведінкою, які скоїли злочини, а робить з них жертв, що, у свою чергу, занадто ускладнює їх повернення до нормального життя.

Спеціальна доповідь про реалізацію права на медичну допомогу в СІЗО

ХІСД
Нарешті презентація спеціальної доповіді "Стан забезпечення права на медичну допомогу в СІЗО", яка підготовлена ХІСД спільно з Департаментом з питань реалізації НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини. Доповідь містить грунтовний аналіз стану надання медчиної допомоги арештованим, які утримуються у СІЗО. Серед найважливіших проблем було охоплено: проблема хворих на туберкульоз, проблеми хворих на ВІЛ/СНІД, надання замісної терапії та антиретровірусної терапії тощо. Доповідь стала частиною глобальної Ініціативи з Юстиції "Відкритого суспільства".

Соціальні послуги в Україні: реформи без реформ

Андрій Черноусов
Cкільки разів за останні 20 років ми чули словосполучення, до якого входило слово «реформа»? І які почуття в більшості наших громадян викликає сьогодні це слово? На початку «самостійного» життя нашої держави реформи в будь-якій суспільній сфері були абсолютно природними і відповідно сприймалися народом. Принаймні їх проголошення. Але в більшості випадків на стадії проголошення все й зупинялося.

Оцінка діяльності міліції за допомогою громадської думки: звіт за результатами національного соціологічного дослідження

Колектив авторів ХІСД

Пропонуємо ваші увазі видання, яке презентує першу в Україні спробу оцінити діяльність органів внутрішніх справ та рівня злочинності в країні за допомогою соціологічного дослідження. Увазі читачів пропонується нова методологія оцінки та результати дослідження, а саме – оцінка кількості жертв та свідків злочинів, структури злочинності, оцінка діяльності міліції та рівня довіри до неї.

Вивчення правових потреб ромського населення в Закарпатській та Черкаській областях

Світлана Щербань
Вивчення правових потреб ромського населення є на сьогодні вкрай важливим та актуальним. Через слабку інтегрованість у суспільстві та низький соціальний рівень роми набагато частіше стикаються з проблемами правового характеру, на відміну від іншого населення України.