RSS
новости
вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

ПУБЛІКАЦІЇ

Смерті в міліції: що робити?

22.03.11 | Андрій Черноусов
Смерті в міліції: що робити? За минулий рік МВС України стало своєрідним рекордсменом: під його юрисдикцією померло більше 50 українців. Звичайно, не до всіх смертей доклали руки працівники міліції, але у значній кількості без їх втручання не обійшлося. Ігор Індило, Михайло Стадник, Дмитро Ящук, Олександр Разуменко – цей перелік можна продовжувати, але всі ці прізвища об’єднує одна біда – вони померли в міліції… Смерть під вартою або в міліції є надзвичайно серйозною і не відновлювальною подією за яку несе відповідальність держава і має відповідний обов’язок ретельно, ефективно і невідкладно розслідувати усі випадки смертей. Таке зобов’язання передбачене ст. 2 Європейської конвенції захисту прав і основоположних свобод. Але виявляється, що українська держава не в змозі ефективно розслідувати такі випадки у зв’язку із тим, що просто не має ефективного механізму розслідування.

Чи актуальне на сьогодні дослідження трудової дискримінації людей старшого віку?

14.03.11 | Світлана Щербань, Марія Колоколова
Чи актуальне на сьогодні дослідження трудової дискримінації людей старшого віку? Демографічна ситуація України вже протягом двох десятиліть залишається невтішною, а всі прогнози на майбутнє говорять про те, що до 2025 року українська нація суттєво скоротиться і постарішає. Із проблеми старіння населення витікає інша проблема — навантаження на ринок праці. За оцінками соціологів, на сьогодні на 100 працюючих громадян припадає 86,2 пенсіонери, а до 2025 року їхні частки зрівняються. Розв’язанню цієї складної ситуації заважає не тільки відсутність ефективної демографічної політики держави, а й невирішені проблеми оптимізації ринку праці, подолання безробіття та трудової дискримінації. На сьогодні, за офіційною статистикою, в Україні налічується понад півмільйона зареєстрованих безробітних, загальна кількість безробітних працездатного віку на кінець 2010 року становила 1,8 млн. чоловік, серед яких близько третини складають люди віком від 40 до 59 років.
ПРАВА ЧЕЛОВЕКА

Моніторингові схеми в установах Міністерства України у справах сімї, молоді та спорту як модель Національного превентивного механізму

03.03.11 | Світлана Щербань
28 січня 2011 року уряд України відзвітувався щодо виконання Конвенції ООН з прав дитини під час 56 сесії засідання Комітету ООН з прав дитини, що відбулась в Женеві. Ініціативна група громадських організацій в підготовленому Альтернативному звіті про впровадження Конвенції ООН про права дитини зазначила, що «держава повинна ... боротися з проявами насильства та дискримінації, боротися однаково за здоров’я та освіту кожної дитини, незалежно від віку, статку, національності тощо» .
СОБЫТИЯ

Коментар до проекту Закону України "Про міліцію"

14.02.11 | А. Черноусов, Д. Кобзін
Коментар до проекту Закону України «Про міліцію» Напередодні у правозахисному середовищі з’явився цікавий документ із назвою «Проект Закону України «Про міліцію». Нижче наводимо наші думки стосовно окремих положень цього законопроекту. З початку, до його прочитання, тішать очікування, що можливо наступив той самий час, коли керівництво МВС України дійшло до ідеї, що нарешті міліція має позбутися статусу воєнізованого формування на мілітаристській лад, як це є у діючому Законі України «Про міліцію» і стане, можливо, правоохоронним органом. Однак, реальність, як це часто буває, розставила все по своїх місцях.
СОБЫТИЯ

Круглий стіл "Рівень використання правових можливостей населенням України: доступність та ефективність правових послуг, що надаються"

10.02.11 | Андрій Черноусов
22 лютого 2011 року о 10.00 у Києві у конференц-залі готелю “Воздвиженський” за адресою: вул. Воздвиженська 60, відбудеться круглий стіл «Виявлення правових потреб населення України», який проводитиметься Харківським інститутом соціальних досліджень у 2010 році. Соціологічне опитування проведене за ініціативи Програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження” та за підтримки Правової Ініціативи Відкритого Суспільства (Будапешт) в рамках реалізації проекту “Посилення правових можливостей бідних верств населення”.
ПРАВА ЧЕЛОВЕКА, НЕЗАКОННОЕ НАСИЛИЕ

Моніторинг незаконного насильства в міліції - 2010: результати соціологічного дослідження

31.01.11 | Денис Кобзін
Свого часу у виданні «Моніторинг незаконного насильства в ОВС України - 2009» ми констатували, що Україною було зроблено низку вагомих кроків у напрямку підвищення стандартів захисту прав людини. Але, на жаль, підбиваючи підсумки 2010 року, можна відмітити не лише відсутність якогось продовження цих кроків, але й початок доволі небезпечного руху у зворотному напрямку. Саме результатом цього й стало те, що протягом усього року засоби масової інформації постійно повідомляли про випадки незаконного насильства, тортур та смертей в органах внутрішніх справ. Запропонований до Вашої уваги звіт є результатом третього етапу загальнонаціонального моніторингу, який дає можливість не лише вивчати актуальний стан поширеності незаконного насильства в діяльності ОВС, а й відстежувати динаміку змін протягом уже шести років. У висновках та рекомендаціях дослідження також наводяться конкретні рекомендації для керівництва МВС щодо запобігання незаконному насильству шляхом інституційних змін у структурі ОВС, внесення змін до відомчої нормативно-правової бази, більш широкого залучення громадськості до моніторингу стану дотримання прав людини з боку працівників міліції та ін.
СОБЫТИЯ

Календарь случаев незаконного насилия в органах милиции за 2010 год (по данным СМИ)

29.01.11 | Кобзин Денис
В рамках исследования "Мониторинг незаконного насилия в органах внутренних дел - 2010" исследовательская группа Института собирала информацию о фактах незаконного насилия в органах внутренних дел в течение 2010 года. Вся информация получена из открытых источников (публикации в Интернете, СМИ). Даннный календарь не претендует на исключительность, а лишь является очередным подтверждением крайне тяжелой ситуации с незаконным насилием, которая сложилась в органах милиции.
СОБЫТИЯ

Рекомендації круглого столу "Впровадження громадської думки як альтернативного засобу оцінки діяльності ОВС України"

20.12.10 | Андрій Черноусов
17 грудня 2010 року відбувся круглий стіл "Впровадження громадської думки як альтернативного засобу оцінки діяльності ОВС України"

Межа контролю. Права наркоспоживачів при контакті з поліцією

ХІСД

Публікація є звітом за результатом соціологічного дослідженн, яке присвячене проблемі забезпечення прав наркоспоживачів при контактах з поліцією.

Звіт «Соціальний захист міста Чугуїв. Результати соціологічного дослідження»

Аналіз наявної системи соціального захисту населення на рівні громади є особливо актуальним в умовах процесів децентралізації реформування соціальної сфери в Україні. У публікації представлені проблеми законодавчої бази, огляд статистичних даних, а також результати соціологічного дослідження сфери соціального обслуговування м. Чугуїв Харківської області.

Оцінка діяльності поліції Харківщини очима громадян: звіт за результатами соціологічного дослідження

ХІСД

Це дослідження є незалежним оцінюванням поточної ситуації діяльності поліції Харківщини та довіри до неї, та було проведене ХІСД за підтримки Харківської правозахисної групи.

Безпека жителів Донецької, Луганської та Одеської областей: ситуація, фактори, особливості

ХІСД

Питання безпеки є ключовими не лише для територій України, охоплених конфліктом, але й для інших областей країни. Однак сьогоднішня ситуація далека від ідеальної: дії інститутів, покликаних гарантувати безпеку, часто розрізнені й неузгоджені; взаємодія з населенням не налагоджена, представники громад не залучені до роботи з планування й гарантування безпеки.

Моніторинг незаконного насильства в міліції (2004 - 2015 рр.)

ХІСД

Пропонуємо вашій увазі звіт, який є результатом чергового етапу національного моніторингу (2004–2015 рр.), а також роботи групи експертів, які протягом цього періоду вивчали масштаби, причини, механізми й особливості незаконного насильства в органах внутрішніх справ України.

Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях ДПтС України: спеціальна доповідь НПМ

ХІСД


На сьогодні система виконання покарань, яка стосується дітей, є такою, що розцінюється як покарання з усіма властивими йому проблемами у сучасному українському суспільстві: погане харчування, надмірно жорстокі вимоги режиму, відсутність доступу до ресоціалізаційних та освітніх послуг, обмеження контактів із зовнішнім світом, важка праця та погана медицина. Така ситуаціяне сприяє ресоціалізації та виправленню дітей з делінквентною поведінкою, які скоїли злочини, а робить з них жертв, що, у свою чергу, занадто ускладнює їх повернення до нормального життя.

Спеціальна доповідь про реалізацію права на медичну допомогу в СІЗО

ХІСД
Нарешті презентація спеціальної доповіді "Стан забезпечення права на медичну допомогу в СІЗО", яка підготовлена ХІСД спільно з Департаментом з питань реалізації НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини. Доповідь містить грунтовний аналіз стану надання медчиної допомоги арештованим, які утримуються у СІЗО. Серед найважливіших проблем було охоплено: проблема хворих на туберкульоз, проблеми хворих на ВІЛ/СНІД, надання замісної терапії та антиретровірусної терапії тощо. Доповідь стала частиною глобальної Ініціативи з Юстиції "Відкритого суспільства".

Соціальні послуги в Україні: реформи без реформ

Андрій Черноусов
Cкільки разів за останні 20 років ми чули словосполучення, до якого входило слово «реформа»? І які почуття в більшості наших громадян викликає сьогодні це слово? На початку «самостійного» життя нашої держави реформи в будь-якій суспільній сфері були абсолютно природними і відповідно сприймалися народом. Принаймні їх проголошення. Але в більшості випадків на стадії проголошення все й зупинялося.

Оцінка діяльності міліції за допомогою громадської думки: звіт за результатами національного соціологічного дослідження

Колектив авторів ХІСД

Пропонуємо ваші увазі видання, яке презентує першу в Україні спробу оцінити діяльність органів внутрішніх справ та рівня злочинності в країні за допомогою соціологічного дослідження. Увазі читачів пропонується нова методологія оцінки та результати дослідження, а саме – оцінка кількості жертв та свідків злочинів, структури злочинності, оцінка діяльності міліції та рівня довіри до неї.

Вивчення правових потреб ромського населення в Закарпатській та Черкаській областях

Світлана Щербань
Вивчення правових потреб ромського населення є на сьогодні вкрай важливим та актуальним. Через слабку інтегрованість у суспільстві та низький соціальний рівень роми набагато частіше стикаються з проблемами правового характеру, на відміну від іншого населення України.