RSS
новости
вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

Проведен тренинг по мониторингу прав детей, перевезенных из зоны АТО, в Луганской области

15.12.16

7-9 декабря проведен последний в этом году тренинг для представителей государственных органов и учреждений по мониторингу прав детей, пострадавших от военного конфликта на востоке Украины. В этот раз Харьковский институт социальных исследований собрал начальников и специалистов социальных служб по делам детей, а также директоров интернатных учреждений разных районов Луганской области.

СОБЫТИЯ

Полтавський медико-правовий форум: захист прав і свобод людини у сфері охорони здоровя

04.12.16 | ХІСД

2-3 грудня 201 року у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого пройшов "Полтавський медико-правовий форум: захист прав і свобод людини у сфері охорони здоровя".

ХІСД знову підняв тему мінімальних стандартів перебування клієнтів в інтернатах України

26.11.16 | ХІСД

14-17 листопада 2016 року Харківський інститут соціальних досліджень провів 2 тренінги для директорів стаціонарних закладів системи соціального захисту в Україні. Були запрошені директори геріатричних пансіонатів, будинків-інтернатів та стаціонарних відділень територіальних центрів з різних областей. Ключовою темою заходів стали мінімальні стандарти перебування клієнтів в інтернатній системі країни.

СОБЫТИЯ

Відбулася Шоста міжнародна конференція національних превентивних механізмів

11.11.16

8-9 листопада 2016 року у м. Львів відбулася Шоста міжнародна конференція національних превентивних механізмів. Такий формат заходу надав змогу обговорити як досягнення, так і проблеми, які існують у НПМів різних країн, а також поставити питання оцінки виконаної роботи та вироблення подальших кроків по протидії жорстокому поводженню і тортурам у місцях несвободи.

СОБЫТИЯ

Тренінг для соціальних служб Донецької області: захист прав дітей, постраждалих від конфлікту в Україні

10.11.16 | ХІСД

2-4 листопада у м. Запоріжжя ХІСД провів тренінг для працівників соціальних служб для дітей Донецької області. Темою заходу стали захист і дотримання прав дітей, постраждалих від конфлікту в Україні. Ця тема продовжує бути однією з найбільш актуальних саме для цієї області. Частина дітей були перевезені із тих закладів, які знаходяться на окупованій території, частина повернулися назад у звільнені міста. Умови проживання, надання медичної допомоги, психологічний стан, організація навчання, безпека і евакуація у разі потреби – ті важливі показники, які необхідно постійно моніторити державним органам, відповідальним за дотримання прав таких дітей. 

Наделенные vs обделенные

10.11.16 | Алла Котляр | gazeta.zn.ua
Освидетельствование на алкогольное или наркотическое опьянение при отстранении от управления ТС без двух свидетелей, по мнению правозащитника Дениса Кобзина (Харьковский институт социальных исследований), "неизбежно снижает его объективность, непредвзятость и создает коррупционные риски. Фактически на дороге слово человека будет против слова полицейского. Свидетели нужны также для фиксации исправности применяемого прибора, строгого соблюдения процедуры освидетельствования и для предупреждения взаимных обвинений — как со стороны водителя, так и полицейского.
СОБЫТИЯ

Східноєвропейська конференція учасників національних превентивних механізмів (НПМ) проти катувань (8-9 листопада 2016)

05.11.16 | ХІСД

8 - 9 листопада у м. Львів відбудеться "Східноєвропейська конференція учасників національних превентивних механізмів (НПМ) проти катувань"

СОБЫТИЯ

Вивчення досвіду роботи НПМ Королівства Нідерландів

03.11.16 | ХІСД


26-29 жовтня 2016 року за підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в Україні ХІСД разом із Департаментом НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини здійснив ознайомлювальний візит до Міністерства юстиції та безпеки Нідерландів, яке є координаторам голандського НПМ.НПМ Нідерландів має структуру мультиоргану та майже 60 –ти річний досвід здійснення контрольно – превентивних заходів спрямованих на подолання катувань та жорстокого поводження.


Права дітей, що перебувають під опікою держави та постраждали від конфлікту на сході України

ХІСД


Звіт містить стислі результати моніторингу дотримання прав дітей, які перебувають під опікою держави та постраждали від конфлікту на сході України. У звіті представлені дані щодо умов проживання і виховання дітей в інтернатних установах, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. 

Межа контролю. Права наркоспоживачів при контакті з поліцією

ХІСД

Публікація є звітом за результатом соціологічного дослідженн, яке присвячене проблемі забезпечення прав наркоспоживачів при контактах з поліцією.

Звіт «Соціальний захист міста Чугуїв. Результати соціологічного дослідження»

Аналіз наявної системи соціального захисту населення на рівні громади є особливо актуальним в умовах процесів децентралізації реформування соціальної сфери в Україні. У публікації представлені проблеми законодавчої бази, огляд статистичних даних, а також результати соціологічного дослідження сфери соціального обслуговування м. Чугуїв Харківської області.

Оцінка діяльності поліції Харківщини очима громадян: звіт за результатами соціологічного дослідження

ХІСД

Це дослідження є незалежним оцінюванням поточної ситуації діяльності поліції Харківщини та довіри до неї, та було проведене ХІСД за підтримки Харківської правозахисної групи.

Безпека жителів Донецької, Луганської та Одеської областей: ситуація, фактори, особливості

ХІСД

Питання безпеки є ключовими не лише для територій України, охоплених конфліктом, але й для інших областей країни. Однак сьогоднішня ситуація далека від ідеальної: дії інститутів, покликаних гарантувати безпеку, часто розрізнені й неузгоджені; взаємодія з населенням не налагоджена, представники громад не залучені до роботи з планування й гарантування безпеки.

Моніторинг незаконного насильства в міліції (2004 - 2015 рр.)

ХІСД

Пропонуємо вашій увазі звіт, який є результатом чергового етапу національного моніторингу (2004–2015 рр.), а також роботи групи експертів, які протягом цього періоду вивчали масштаби, причини, механізми й особливості незаконного насильства в органах внутрішніх справ України.

Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях ДПтС України: спеціальна доповідь НПМ

ХІСД


На сьогодні система виконання покарань, яка стосується дітей, є такою, що розцінюється як покарання з усіма властивими йому проблемами у сучасному українському суспільстві: погане харчування, надмірно жорстокі вимоги режиму, відсутність доступу до ресоціалізаційних та освітніх послуг, обмеження контактів із зовнішнім світом, важка праця та погана медицина. Така ситуаціяне сприяє ресоціалізації та виправленню дітей з делінквентною поведінкою, які скоїли злочини, а робить з них жертв, що, у свою чергу, занадто ускладнює їх повернення до нормального життя.

Спеціальна доповідь про реалізацію права на медичну допомогу в СІЗО

ХІСД
Нарешті презентація спеціальної доповіді "Стан забезпечення права на медичну допомогу в СІЗО", яка підготовлена ХІСД спільно з Департаментом з питань реалізації НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини. Доповідь містить грунтовний аналіз стану надання медчиної допомоги арештованим, які утримуються у СІЗО. Серед найважливіших проблем було охоплено: проблема хворих на туберкульоз, проблеми хворих на ВІЛ/СНІД, надання замісної терапії та антиретровірусної терапії тощо. Доповідь стала частиною глобальної Ініціативи з Юстиції "Відкритого суспільства".

Соціальні послуги в Україні: реформи без реформ

Андрій Черноусов
Cкільки разів за останні 20 років ми чули словосполучення, до якого входило слово «реформа»? І які почуття в більшості наших громадян викликає сьогодні це слово? На початку «самостійного» життя нашої держави реформи в будь-якій суспільній сфері були абсолютно природними і відповідно сприймалися народом. Принаймні їх проголошення. Але в більшості випадків на стадії проголошення все й зупинялося.

Оцінка діяльності міліції за допомогою громадської думки: звіт за результатами національного соціологічного дослідження

Колектив авторів ХІСД

Пропонуємо ваші увазі видання, яке презентує першу в Україні спробу оцінити діяльність органів внутрішніх справ та рівня злочинності в країні за допомогою соціологічного дослідження. Увазі читачів пропонується нова методологія оцінки та результати дослідження, а саме – оцінка кількості жертв та свідків злочинів, структури злочинності, оцінка діяльності міліції та рівня довіри до неї.