RSS
новости
вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

СОБЫТИЯ

Річна зустріч НПМів з регіону ОБСЄ у Відні

20.10.16 | ХІСД

Асоціація з попередження катувань та Офіс демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ (ОБСЄ/ОДІПЛ) провели першу Річну зустріч НПМ з регіону ОБСЄ 13-14 жовтня у Відні, Австрія. Україна була представлена Уповноваженим ВР України з прав людини Валерією Лутковською, керівником Департаменту НПМ Катериною Чумак та Провідним експертом ХІСД Андрієм Черноусовим.

СОБЫТИЯ

ЗВЕРНЕННЯ ПРАВОЗАХИСНИКІВ ДО КЕРІВНИЦТВА ПОЛІЦІЇ ЩОДО ЗАКОНОДАВЧИХ ІНІЦІАТИВ, ЯКІ ЗАГРОЖУЮТЬ ПРАВАМ ЛЮДИНИ

20.10.16 | ХІСД
ЗВЕРНЕННЯ правозахисників до керівництва поліції щодо законодавчих ініціатив, які загрожують правам людини Міністру внутрішніх справ України А. Авакову Голові Національної поліції України Х. Деканоїдзе
СОБЫТИЯ

У Києві на семінарі з адвокатування доступу до соціальних послуг представлено результати дослідження ХІСД

13.10.16 | ХІСД

12 жовтня 2016 року в рамках навчального семінару «Адвокатування доступу до соціальних послуг особам з інтелектуальними порушеннями», організованого ВГО "Коаліція з захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю", виступила науковий співробітник ХІСД Марія Колоколова.

Поліцейським про права затриманих – ця тема тренінгів завжди актуальна!

12.10.16

Головною темою тренінгів стали стандарти та гарантії захисту прав затриманих та обов’язки працівників поліції в світлі діяльності національного превентивного механізму. Як завжди, учасники дуже жваво реагували на дані щодо масштабів жорстокого поводження і процесів реформування органів внутрішніх справ.

СОБЫТИЯ

Полицейским нужна не презумпция правоты, а независимые профсоюзы – мнение

14.10.16 | Kharkiv Today | https:
Директор общественной организации «Харьковский институт социальных исследований» Денис Кобзин выступает против инициативы министра внутренних дел Арсена Авакова о введении института презумпции правоты полицейского.

Навчання для учасників системи надання соціальних послуг: права людини і налагодження партнерства

03.10.16

29-30 вересня пройшла серія навчальних заходів для представників системи соціальних послуг міста Чугуїв. Харківський інститут соціальних досліджень продовжує навчати провайдерів послуг, а також місцеві громадські організації відповідно до тих запитів, які були виявлені Інститутом у ході соціологічного дослідження, проведеного у місті. Це другий етап проекту «Посилення ролі місцевих громад у прийнятті рішень щодо надання соціальних послуг»» за підтримки Європейської Комісії, головним завданням якого є забезпечити якісні послуги шляхом покращення практики та управлінської діяльності фахівців зазначеної сфери.

І знову про незаконне насильство в правоохоронних органах

26.09.16

В 2015 році ми писали про ризики незаконного насильства з боку МВС, СБУ та інших інституцій. Це було за рік до тези про «секретні тюрми».

Відбувся спеціалізований тренінг з дотримання прав дітей, перевезених із зони АТО

16.09.16 | ХІСД

13-15 вересня у Святогірську відбувся спеціалізований тренінг ХІСД, присвячений обговоренню проблем дітей, перевезених із зони АТО. У якості учасників на тренінг були запрошені керівники та фахівці соціальних служб та стаціонарних закладів для дітей Донецької області. Тренінг став можливим за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ.


Права дітей, що перебувають під опікою держави та постраждали від конфлікту на сході України

ХІСД


Звіт містить стислі результати моніторингу дотримання прав дітей, які перебувають під опікою держави та постраждали від конфлікту на сході України. У звіті представлені дані щодо умов проживання і виховання дітей в інтернатних установах, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. 

Межа контролю. Права наркоспоживачів при контакті з поліцією

ХІСД

Публікація є звітом за результатом соціологічного дослідженн, яке присвячене проблемі забезпечення прав наркоспоживачів при контактах з поліцією.

Звіт «Соціальний захист міста Чугуїв. Результати соціологічного дослідження»

Аналіз наявної системи соціального захисту населення на рівні громади є особливо актуальним в умовах процесів децентралізації реформування соціальної сфери в Україні. У публікації представлені проблеми законодавчої бази, огляд статистичних даних, а також результати соціологічного дослідження сфери соціального обслуговування м. Чугуїв Харківської області.

Оцінка діяльності поліції Харківщини очима громадян: звіт за результатами соціологічного дослідження

ХІСД

Це дослідження є незалежним оцінюванням поточної ситуації діяльності поліції Харківщини та довіри до неї, та було проведене ХІСД за підтримки Харківської правозахисної групи.

Безпека жителів Донецької, Луганської та Одеської областей: ситуація, фактори, особливості

ХІСД

Питання безпеки є ключовими не лише для територій України, охоплених конфліктом, але й для інших областей країни. Однак сьогоднішня ситуація далека від ідеальної: дії інститутів, покликаних гарантувати безпеку, часто розрізнені й неузгоджені; взаємодія з населенням не налагоджена, представники громад не залучені до роботи з планування й гарантування безпеки.

Моніторинг незаконного насильства в міліції (2004 - 2015 рр.)

ХІСД

Пропонуємо вашій увазі звіт, який є результатом чергового етапу національного моніторингу (2004–2015 рр.), а також роботи групи експертів, які протягом цього періоду вивчали масштаби, причини, механізми й особливості незаконного насильства в органах внутрішніх справ України.

Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях ДПтС України: спеціальна доповідь НПМ

ХІСД


На сьогодні система виконання покарань, яка стосується дітей, є такою, що розцінюється як покарання з усіма властивими йому проблемами у сучасному українському суспільстві: погане харчування, надмірно жорстокі вимоги режиму, відсутність доступу до ресоціалізаційних та освітніх послуг, обмеження контактів із зовнішнім світом, важка праця та погана медицина. Така ситуаціяне сприяє ресоціалізації та виправленню дітей з делінквентною поведінкою, які скоїли злочини, а робить з них жертв, що, у свою чергу, занадто ускладнює їх повернення до нормального життя.

Спеціальна доповідь про реалізацію права на медичну допомогу в СІЗО

ХІСД
Нарешті презентація спеціальної доповіді "Стан забезпечення права на медичну допомогу в СІЗО", яка підготовлена ХІСД спільно з Департаментом з питань реалізації НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини. Доповідь містить грунтовний аналіз стану надання медчиної допомоги арештованим, які утримуються у СІЗО. Серед найважливіших проблем було охоплено: проблема хворих на туберкульоз, проблеми хворих на ВІЛ/СНІД, надання замісної терапії та антиретровірусної терапії тощо. Доповідь стала частиною глобальної Ініціативи з Юстиції "Відкритого суспільства".

Соціальні послуги в Україні: реформи без реформ

Андрій Черноусов
Cкільки разів за останні 20 років ми чули словосполучення, до якого входило слово «реформа»? І які почуття в більшості наших громадян викликає сьогодні це слово? На початку «самостійного» життя нашої держави реформи в будь-якій суспільній сфері були абсолютно природними і відповідно сприймалися народом. Принаймні їх проголошення. Але в більшості випадків на стадії проголошення все й зупинялося.

Оцінка діяльності міліції за допомогою громадської думки: звіт за результатами національного соціологічного дослідження

Колектив авторів ХІСД

Пропонуємо ваші увазі видання, яке презентує першу в Україні спробу оцінити діяльність органів внутрішніх справ та рівня злочинності в країні за допомогою соціологічного дослідження. Увазі читачів пропонується нова методологія оцінки та результати дослідження, а саме – оцінка кількості жертв та свідків злочинів, структури злочинності, оцінка діяльності міліції та рівня довіри до неї.