вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

Громадськість допоможе омбудсмену моніторити місця несвободи

11.11.12 | Ірина Салій | www.civicua.org
В Україні створюється національний превентивний механізм, в рамках якого омбудсмен і громадські спостерігачі зможуть відвідувати тюрми, СІЗО, психіатричні лікарні, інтернати. Наполегливість громадських експертів має стати запорукою незалежності і ефективності нового механізму.

Національні превентивні механізми у країнах Латинської Америки. Досвід НПМ Гондурасу та Мексики

12.10.12 | Марія Колоколова | www.conaprev.gob.hn

Більшість латиноамериканських держав зробили кроки для попередження тортур та боротьби з ними, приєднавшись до Конвенції ООН проти катувань. Тим не менш, актуальними для цього регіону і досі залишаються такі проблеми як: застосування тортур та жорстокого поводження, переповненість тюрем, погані умови тримання під вартою, недостатньо розвинуте медичне обслуговування та освітні послуги, високий рівень насильства у тюрмах, відсутність контролю з боку влади, надмірне використання попереднього ув’язнення та корумпованість адміністрацій тюрем.

Рівень забезпечення персоналом В’язниці Бландестон бентежить Незалежну моніторингову раду

28.09.12 | Переклад - А. Черноусов | www.bbc.co.uk

Досвід англійського національного првентивного механізму, який, до речі, складається з 18 органів, демонструє, як НПМ має впливати на ситуацію з поганим поводженням чи на ризик такого поводження. Корисний досвід для використання в Україні, враховуючи те, що ми в очікуванні прийняття у другому читанні закону про НПМ.

Моніторинг дотримання прав клієнтів у закладах постійного перебування Міністерства соціальної політики України

07.09.12 | ХІСД
Публікація надає основні теоретичні положення методології та методів проведення моніторингових візитів до місць постійного перебування (вимушеного або обов’язкового) людей під наглядом та відповідальністю держави. Ця інформація буде корисною для тих, хто тільки знайомиться із моніторинговою діяльністю або намагається удосконалити наявні практики. Окрім того, звіт містить узагальнені результати проведених моніторингових візитів до закладів постійного перебування Міністерства соціальної політики України, що були здійснені упродовж 2011-2012 років групою моніторів Харківського інституту соціальних досліджень.

Британські в’язниці утримують на 7300 осіб більше, ніж розраховані

29.08.12 | James Meikle, переклад - А. Черноусов | www.guardian.co.uk
Переповненість в’язниць - міжнародна проблема, яка не обійшла навіть такі розвинені суспільства як Велика Британія. Цікавим, з огляду на той факт, залишається те, що це обговорюється на шпальтах провідних національних таблоїдів і на вирішення цієї проблеми спрямовані конкретні кроки британського уряду.

G4S оголосила набір персоналу для допомоги у поліцейських розслідуваннях

16.08.12 | Alan Travis, переклад - А. Черноусов | guardian.co.uk
Скандал, який розгорівся напередодні Олімпіади у Лондоні із неможливістю у повному обсязі забезпечити усі спортивні майданчики охороною компанії G4S, мав продовження на цьому тижні. Виявилося, що одне з поліцейських управлінь графств розмістило тендер про набір персоналу з числа цивільних у .... слідчі по кримінальних справах. Ця історія є цікавою для нас у якості предмета дискусії: наскільки глибоко може проникати приватний сектор до справ публічних, громадських? Чи можливе таке в Україні?

Вивчення правових потреб ромського населення в Закарпатській та Черкаській областях

03.08.12 | Світлана Щербань
Вивчення правових потреб ромського населення є на сьогодні вкрай важливим та актуальним. Через слабку інтегрованість у суспільстві та низький соціальний рівень роми набагато частіше стикаються з проблемами правового характеру, на відміну від іншого населення України.

Поліція потребує нового професіоналізму

02.08.12 | Крістофер Стоун, переклад - А. Черноусов | www.soros.org
В багатьох містах Сполучених Штатів зафіксовано рекордно низькі показники насильницьких злочинів, які вже можна приблизно прирівняти до кількості жертв від поліцейського насильства. Наразі поліція стикається із жалом ворожих протестів проти практик зупинок та обшуків та етнічного профайлінгу. У Південній Африці рівень злочинності знижується вже декілька років поспіль, а технічна оснащеність поліції ніколи не була вищою, ніж зараз, та попри це рівень поваги до поліції «змитий в унітаз».

Психоневрологічні інтернати: віддаленість, яка межує із забуттям

07.07.12 | Андрій Черноусов | www.dt.ua
В Україні - 151 психоневрологічний інтернат для людей із тяжкими психічними розладами, які здебільшого не можуть жити самостійно. Ці люди - забуті й безпорадні. Суспільство «відгородилося» від «них» відстанями, парканами, означеннями «спец-» та «психо-». А може, це ми хворі, а не вони?

НПМ Нової Зеландії

04.07.12 | Андрій Черноусов | www.ipca.govt.nz
Продовжуємо огляд національних превентивних механізмів проти катувань і пропонуємо ознайомитися із роботою одного з 5 органів, які входять до складу НПМ Нової Зеландії - Незалежного органу з розслідування дій поліції (НОРДП). Хоча він дуже схожий на Британську Незалежну комісію з розслідування поліцейських скарг, у його діяльності є відмінності і найголовніша: він є частиною НПМ. Для України цей досвід стає особливо цікавим задля демонстрації того, як можно ефективно та незалежно розслідувати скарги на діяльність поліції без участі всемогутньої прокуратури.