вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

Зведена схема місць несвободи в Україні

09.12.11 | Денис Кобзін
Ми презентуємо зведену схему місць несвободи в Україні, які підлягають незалежному моніторингу.

Оголошення з працевлаштування як перший прояв трудової дискримінації людей старшого віку

01.12.11 | Світлана Щербань
На сьогоднішній день в Україні наявна ситуація, коли вікова дискримінація в сфері праці найчастіше спостерігається ще на етапі пошуку роботи. Причому здебільшого люди старшого віку відчувають утиск трудових прав не в кабінеті роботодавця, не в телефонній бесіді з менеджером по персоналу, а лише тільки дивлячись на оголошення про вакантну посаду. Аж ніяк не вказівки щодо зарплати чи режиму роботи вихоплює пошукач старшого віку у значній кількості оголошень - саме рядки «бажано до 45 років» чи «тільки для молодих та амбітних» є для нього першими критеріями відсіювання пропозицій працевлаштуватися.

Місця несвободи Державної пенітенціарної служби України

28.11.11 | Світлана Щербань
За даними офіційного сайту Державної пенітенціарної служби України станом на 1 листопада 2011 року в 184 установах ДПСУ трималося 154 698 осіб. Всі ці засуджені та підслідні тримаються у різноманітних установах по всій Україні. Цей матеріал покликаний розібратися у складній системі пенітенціарних установ України.

Зони для розміщення транзитних пасажирів в аеропортах як місця несвободи

23.11.11 | Марія Колоколова
Захист державного кордону є невід’ємною частиною загальнодержавної системи забезпечення національної безпеки України. Саме для цього створені пункти пропуску осіб, які перетинають державний кордон України. Пункти пропуску через державний кордон являють собою спеціально виділену територію на залізничних та автомобільних станціях, у морських і річкових портах, аеропортах (аеродромах) з комплексом будівель, споруд і технічних засобів, де здійснюються прикордонний, митний та інші види контролю і пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна

Місця несвободи в Міністерстві внутрішніх справ України

22.11.11 | Андрій Черноусов
Згідно із ст. 1 Закону України «Про міліцію», міліція в Україні - державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров’я, права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань . Міліція є найбільшим правоохоронним органом із фактичною чисельністю близько 290 тис. працівників, на яку покладено низку повноважень, серед яких нас в даному контексті цікавлять право затримувати та тримати у спецальних місцях окремі категорії громадян.

Місця несвободи у судах

09.11.11 | Світлана Щербань
Одними з неочевидних, на перший погляд, через короткий термін перебування там, але беззаперечними місцями несвободи є приміщення (кімнати) для тримання підсудних (засуджених) у судах. Нижче наведемо основні норми перебування там зазначених осіб згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України, Верховного суду України, Служби безпеки України від 16 жовтня 1996 року № 705/37/5/17-398 1-3/503/239 «Про затвердження Інструкції про порядок конвоювання та тримання в судах підсудних (засуджених) за вимогою судових органів».

Відвідування Пункту тимчасового розміщення біженців у м. Одеса

27.10.11 | Д. Кобзін, А. Черноусов
12 жовтня 2011 року представники ХІСД Андрій Черноусов та Денис Кобзін в рамках реалізації проекту Міжнародного Фонду «Відродження» «Інвентаризація місць тримання під вартою в Україні як необхідна передумова створення національного превентивного механізму попередження катувань» відвідали Пункт тимчасового розміщення біженців у м. Одеса. Основними завданнями Пункту є приймання й тимчасове розміщення на строк не більше шести місяців, продовж терміну розгляду справ осіб, які подали заяву про надання статусу біженця, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця та яким надано в Україні статус біженця в установленому законодавством порядку.

Місця несвободи vs. місця позбавлення волі

13.10.11 | Андрій Черноусов
Факультативний Протокол до Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких,нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання закликає створити систему регулярних відвідувань, що здійснюються незалежними міжнародними та національними органами місць, де знаходяться позбавлені волі особи, з метою недопущення катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання. Для цілей Протоколу позбавлення волі означає будь-яку форму утримання під вартою чи тюремного ув’язнення або поміщення особи в державне чи приватне місце утримання під вартою, яке ця особа не має права залишити за власним бажанням, за наказом будь-якого судового, адміністративного чи іншого органу.

К чему все это? К вопросу о реформировании украинской милиции

10.10.11 | Денис Кобзин
Прошедшая неделя ознаменовалась двумя событиями, связанными с украинской милицией - на всех уровнях обсуждались вопросы ее реформирования. В среду это были специальные парламентские слушания, а в пятницу - эфир программы Шустер.LIVE. Для придания парламентским слушаниям «объективности» были приглашены представители общественности, существенно разбавленные работниками органов внутренних дел (заместители начальников управлений всех областей, представители милицейских профсоюзов, преподаватели и адъюнкты милицейских ВУЗов – более сотни человек).

Місця несвободи Служби безпеки України

06.10.11 | Світлана Щербань
Служба безпеки України є державним правоохоронним органом спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України. Одним із головних завдань СБУ є контррозвідувальна діяльність, метою якої є попередження, своєчасне виявлення і запобігання зовнішнім та внутрішнім загрозам безпеці України, припинення розвідувальних, терористичних та інших протиправних посягань спеціальних служб іноземних держав, а також організацій, окремих груп та осіб на державну безпеку України, усунення умов, що їм сприяють, та причин їх виникнення.