вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

Звіт про діяльність ХІСД за 2016 рік

07.03.17 | ХІСД

Звіт містить лише невелику частину або посилання на найважливіші активності Інституту за 2016 рік.

Умови та особливості дотримання прав дітей під час перетинання КПВВ в зоні АТО

22.02.17 | ХІСД

Публікація містить стислі результати моніторингу умов перетину всіх КПВВ в зоні АТО та дотримання прав дітей, а також рекомендації органам влади щодо покращення стану дітей під час перетину лінії зіткнення.

Посібник з моніторингу соціальних місць несвободи

22.08.16 | ХІСД

Даний посібник присвячений основним аспектам моніторингу соціальних місць несвободи в рамках роботи національного превентивного механізму (НПМ) в Україні. В ньому розглядаються особливості відвідування закритих закладів соціальної сфери: психіатричних лікарень, шкіл-інтернатів, геріатричних пансіонатів, центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей тощо. 

Звіт "Взаємодія поліції з громадою в контексті реформ в Україні та досвіду Європейського Союзу"

23.06.16

Даний звіт є результатом та квінтесенціє юдискусій, що відбулись під час Третьої Парламентсько- Громадської Платформи під назвою «Взаємодія поліції з громадою в контексті реформ в Україні та досвіду Європейського Союзу» (надалі - Платформа). Звіт являє собою компіляцію матеріалів, що відображають процес організації та результати Платформи, а також окремі внески учасників. Рекомендації, що надаються нижче, є ключовою частиною Звіту і мають на меті узагальнити основні моменти, висвітлені доповідачами та активними учасниками дискусій.Платформа була організована спільними зусиллями Консультативною Місією Європейського Союзу і Координатора проектів ОБСЄ в Україні та проходила 22 квітня 2016 року. 

"Мінімальний стандарт перебування клієнтів у соціальних місцях несвободи: методичні рекомендації моніторам НПМ"

07.06.16 | ХІСД

Даний посібник присвячений роботі національного превентивного механізму (НПМ) в Україні. В ньому розглядаються мінімальні стандарти утримання лю-дей у соціальних місцях несвободи – інтернатних закладах, психіатричних лікарнях, хоспісах тощо. Публікація стане у нагоді моніторам НПМ, працівникам місць несвободи, громадським активістам та всім, кого цікавлять проблеми попередження жорсткого поводження в закритих закладах в Україні.

Затребуваність правосуддя в Україні - 2016: результати дослідження

02.03.16 | ХІСД

Пропонуємо вам ознайомитися із результатами опитування щодо задоволеності населення рівнем правосуддя в Україні. Дослідження було проведено HiiL Innovating Justice у партнерстві з Харківським інститутом соціальних досліджень за підтримки Міністерства іноземних справ Королівства Нідерландів.

Енциклопедія для фахівців соціальної сфери

11.02.16 | Проф. І.Д. Звєрєва
Іноді потрібно швидко відшукати потрібний термін або розтлумачити його знfчення при роботі з соціальними місцями несвободи, у захисті прав дітей, вразливих груп та у сфері надання соціальних послуг. Такою "палочкою-виручалочкою" і є енциклопедія проф. І. Д. Звєрєвої

Посібник з організації візиту НПМ та написання звіту

01.10.15 | ХІСД

Вийшов друком "Посібник з організації візиту НПМ та написання звіту". Посібник присвячений роботі національного превентивного механізму (НПМ) в Україні. В ньому розглядаються основні етапи здійснення моніторингу місць несвободи; окреслені ситуації, з якими може зіткнутися монітор під час здійснення візиту; надані рекомендації щодо проведення інтерв’ю. Публікація стане у нагоді моніторам НПМ, працівникам місць несвободи, громадським активістам та всім, кого цікавлять проблеми попередження жорсткого поводження в закритих закладах в Україні.

Видання здійснене за підтримки Коорлдинатора Проектів ОБСЄ в Україні

Журнал "Національна безпека і оборона": все про реформування МВС України

22.07.15 | www.uceps.org

Завдяки нашим партнерам з Українського центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова наразі можна детально ознайомитися з результатами експертних обговорень, досліджень та розробки концепції реформування МВС України в одному джерелі. Активну участь у напрацюваннях брала команда Інституту.

Детские интернаты по-новому: тюрьма вместо реформы?

30.05.15 | А. Черноусов, С.Щербань | gazeta.zn.ua

На сайте Минсоцполитики появился для обсуждения проект Типового положения о детском доме-интернате (ДДИ). Казалось, именно сейчас пора внедрять глубинные, революционные реформы в интернатной системе для детей с инвалидностью, предлагать альтернативные возможности реабилитации таких детей вне рамок государственных учреждений (учреждений, где ежегодно могут пребывать до 7 тыс. таких детей, в стране — 55). Но у министерства — собственные мнение и подход к реформированию: зацементировать существующий институциональный подход в предоставлении социальных и реабилитационных услуг.