вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

Перелік установ на території, що контролюється сепаратистами в Донецький області, в яких знаходятся вразливі категорії населення.

30.11.14 | Денис Кобзін
ХІСД оцінив масштаб та приблизну кількість осіб, які перебувають у місцях несвободи в зоні конфлікту.

Спеціальна доповідь про реалізацію права на медичну допомогу в СІЗО

03.03.14 | ХІСД
Нарешті презентація спеціальної доповіді "Стан забезпечення права на медичну допомогу в СІЗО", яка підготовлена ХІСД спільно з Департаментом з питань реалізації НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини. Доповідь містить грунтовний аналіз стану надання медчиної допомоги арештованим, які утримуються у СІЗО. Серед найважливіших проблем було охоплено: проблема хворих на туберкульоз, проблеми хворих на ВІЛ/СНІД, надання замісної терапії та антиретровірусної терапії тощо. Доповідь стала частиною глобальної Ініціативи з Юстиції "Відкритого суспільства".

Мінімальні стандарти належного поводження з дітьми в місцях несвободи

14.02.14 | ХІСД


Нарешті вийшов друком посібник "Мінімальні стандарти належного поводження з дітьми в місцях несвободи". Запропоновані мінімальні стандарти належного поводження з дітьми в місцях несвободи є важливим інструментом для проведення моніторингів. Вони будуть корисними для використання як у діяльності національного превентивного механізму, так і в рамках будь-яких інших моніторингів. Стандарти є найзагальнішими критеріями, які можна використовувати в ході моніторингових візитів до місць несвободи, де утримуються діти. Список мінімальних стандартів доброго поводження з дітьми в місцях несвободи допоможе моніторингу таких місць стати більш професійним, а керівництву таких закладів — отримати уявлення про той мінімум умов, до якого необхідно прагнути, працюючи з дітьми. Даний посібник може стати корисним моніторам місць несвободи, працівникам місць несвободи, волонтерам та усім, кому небайдужа доля дітей в таких закладах.

Місця несвободи в Україні (видання друге, доповнене)

16.01.14 | ХІСД

Інвентаризація місць несвободи є першочерговим завданням для повноцінного функціонування національного превентивного механізму в Україні. Увазі читачів пропонується огляд всіх місць несвободи України, наведених залежно від підпорядкування центральним органам виконавчої влади; прописаний порядок прибуття та вибуття з цих місць; окреслені основні умови перебування та правовий статус осіб, які там утримуються. Публікація буде корисна правозахисникам, представникам державних органів, науковцям та всім, кого цікавить діяльність НПМ в Україні.

Дотримання прав ромського населення в діяльності ОВС України: звіт за результатами соціологічного дослідження

21.11.13 | ХІСД

Харківський інститут соціальних досліджень спільно з експертами Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (УМДПЛ), трьома ромськими громадськими організаціями «Альянс Ромен Черкащини», «Миргородські Рома» та «Одеський обласний ромський конгресс» та незалежним експертом Олегом Мартиненко здійснили моніторингове дослідження прав ромських громад при взаємодії з представниками ОВС України.

Звіт за результатами соціологічного дослідження надання адміністративних послуг ДМС та МВС України

10.10.13 | ХІСД

Незважаючи на те, що реформи у сфері надання адміністративних послуг в Україні не припиняються, чинна система постійно зазнає критики з боку фахівців і населення. Опитування громадської думки є ефективним методом оцінки діяльності державних органів у багатьох країнах. Вони дозволяють не тільки оцінити рівень надання тих чи інших послуг державою, але й виявити проблеми в наданні послуг, а також намітити подальші шляхи їх розв’язання.

Каталог місць несвободи соціальної сфери в Україні

02.10.13

Ця публікація є каталогом усіх місць несвободи Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров’я України із зазначенням назви кожного закладу, адреси, контактної інформації, ПІБ директора, планової потужності та фактичної наповненості станом на 2012 рік. Ця інформація може бути корисною, передусім, тим представникам громадськості, які збираються здійснювати моніторинг задля попередження жорстокого поводження у зазначених установах в рамках роботи національного превентивного механізму в Україні.

Права иностранных студентов при взаимодействии с органами внутренних дел Украины

05.08.13 | Мария Колоколова, Светлана Щербань
Предлагаемая брошюра содержит ответы на самые важные вопросы по поводу правового статуса иностранных студентов на территории Украины и правил при общении с милицией. Брошюра будет полезна всем иностранным студентам и абитуриентам высших учебных заведений Украины, Центрам международного образования в Украине, работникам органов внутренних дел и Государственной миграционной службы Украины, правозащитникам, научным сотрудникам и всем, кого интересуют права иностранных студентов на территории Украины.

Соціальні послуги в Україні: реформи без реформ

20.12.12 | Андрій Черноусов | www.zn.ua
Cкільки разів за останні 20 років ми чули словосполучення, до якого входило слово «реформа»? І які почуття в більшості наших громадян викликає сьогодні це слово? На початку «самостійного» життя нашої держави реформи в будь-якій суспільній сфері були абсолютно природними і відповідно сприймалися народом. Принаймні їх проголошення. Але в більшості випадків на стадії проголошення все й зупинялося.

Життя в інтернатних закладах: аскетизм із примусу

14.05.12 | Марія Колоколова | life.pravda.com.ua
В Україні нараховується більше 5 тисяч місць несвободи. Серед них – тюрми, ізолятори тимчасового тримання, дитячі будинки-інтернати, психоневрологічні інтернати тощо. В багатьох із них люди перебувають значну частину свого життя.