вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

Звіт за результатами моніторингу інтернатних закладів в Харківській області

06.04.12 | ХІСД
Публікуємо звіт за результатами моніторингу інтернатних закладів Головного управління праці та соціальної політики в Харківській області.

Альтернативне покарання зменшує рівень рецидивів у Бредфорді

21.03.12 | Переклад Андрій Черноусов | www.thetelegraphandargus.co.uk
Як виміряти ефективниість роботи пенітенціарної служби? Очевидною є відповідь: чим нижче рівень рецидивів в країні, тим вища ефективність. Враховуючи, що рівень рецидивної злочинность за різними оцінками коливається у діапазоні 95-97% вже протягом багатьох років, то ефективність пенітенціарної системи вирахувати нескладно. В наведеному матеріалі можна побачити спроби взагалі змінити ставлення до традиційного покарання - ув’язнення і його ефективності у реабілітації осіб, які вчинили злочини.

Смерті та переповненість у тюрмах: чи є зв’язок?

14.03.12 | Діна Рікман, переклад Андрій Черноусов | Huffington Post UK
Цікавий матеріал на тему, яка хвилює не тільки Британію. В українських пенітенціарних установах минулого року загинуло більше 1 тис. осіб, і це на загальне тюремне населення у приблизно 153 тис. осіб. Переповнення і погані умови тримання серйозно підривають місію петенціарних закладів, яка полягає у поверненні до законослухняного способу життя.

«Стан жіночих тюрем – це сором Британії» - заява Головного Інспектора Тюрем Великобританії

02.03.12 | Переклад Андрій Черноусов | www.independent.co.uk
Ситуація із самоушкодженнями досить актуальна не тільки в Україні, але й у країнах з розвиненою демократією. На відміну від України, цією проблемою там дуже стурбовані на найвищому рівні.

Генеральний контролер місць позбавлення волі у Франції

13.02.12 | Андрій Черноусов | www.cglpl.fr
Ми продовжуємо серію оглядів, які присвячені роботі НПМ різних країн світу. Цього разу це Французська Республіка і національний превентивний механізм у вигляді посади Генерального контролера місць позбавлення волі.

Места несвободы в Украине

10.02.12 | Д. Кобзин и др.
Предлагаем вашему вниманию пособие, которое стало продуктом реализации проекта, поддержанного Международным фондом "Возрождение" "Инвентаризация мест содержания под стражей в Украине как необходимое условие создания национального превентивного механизма против пыток".

Про роль недержавних організацій в роботі національних превентивних механізмів в Європі

06.02.12 | А. Черноусов, Д. Кобзін
В нашій країні як і у багатьох інших країнах Європи та світу обговорюється роль неурядових організацій та активістів у створенні та функціонуванні національних превентивних механізмів з попередження катувань. І хоча сам Факультативний протокол до Конвенції ООН проти катувань у ст. 3 чітко покладає цей обов’язок на державу: «Кожна держава-учасниця створює, призначає чи підтримує на національному рівні один або кілька органів для відвідувань для цілей недопущення катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання», досвід свідчить про активну участь громадянського суспільства у роботі таких механізмів.

Моніторингові схеми в установах Міністерства України у справах сімї, молоді та спорту як модель Національного превентивного механізму

03.03.11 | Світлана Щербань
28 січня 2011 року уряд України відзвітувався щодо виконання Конвенції ООН з прав дитини під час 56 сесії засідання Комітету ООН з прав дитини, що відбулась в Женеві. Ініціативна група громадських організацій в підготовленому Альтернативному звіті про впровадження Конвенції ООН про права дитини зазначила, що «держава повинна ... боротися з проявами насильства та дискримінації, боротися однаково за здоров’я та освіту кожної дитини, незалежно від віку, статку, національності тощо» .

Моніторинг незаконного насильства в міліції - 2010: результати соціологічного дослідження

31.01.11 | Денис Кобзін
Свого часу у виданні «Моніторинг незаконного насильства в ОВС України - 2009» ми констатували, що Україною було зроблено низку вагомих кроків у напрямку підвищення стандартів захисту прав людини. Але, на жаль, підбиваючи підсумки 2010 року, можна відмітити не лише відсутність якогось продовження цих кроків, але й початок доволі небезпечного руху у зворотному напрямку. Саме результатом цього й стало те, що протягом усього року засоби масової інформації постійно повідомляли про випадки незаконного насильства, тортур та смертей в органах внутрішніх справ. Запропонований до Вашої уваги звіт є результатом третього етапу загальнонаціонального моніторингу, який дає можливість не лише вивчати актуальний стан поширеності незаконного насильства в діяльності ОВС, а й відстежувати динаміку змін протягом уже шести років. У висновках та рекомендаціях дослідження також наводяться конкретні рекомендації для керівництва МВС щодо запобігання незаконному насильству шляхом інституційних змін у структурі ОВС, внесення змін до відомчої нормативно-правової бази, більш широкого залучення громадськості до моніторингу стану дотримання прав людини з боку працівників міліції та ін.

Уровень использования правовых возможностей населением Украины: доступность и эффективность правовых услуг. Результаты социологического исследования

25.01.11 | Денис Кобзин
Как повседневный опыт, так и результаты исследований свидетельствуют о том, что сегодня в Украине для многих граждан существует проблема получения качественных, своевременных правовых услуг в случае столкновения с юридической проблемой. При этом, речь идет как о платных, так и бесплатных услугах.