вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

Межа контролю. Права наркоспоживачів при контакті з поліцією

15.09.17 | ХІСД

Публікація є звітом за результатом соціологічного дослідженн, яке присвячене проблемі забезпечення прав наркоспоживачів при контактах з поліцією.

Оцінка діяльності поліції Харківщини очима громадян: звіт за результатами соціологічного дослідження

16.05.16 | ХІСД

Це дослідження є незалежним оцінюванням поточної ситуації діяльності поліції Харківщини та довіри до неї, та було проведене ХІСД за підтримки Харківської правозахисної групи.

Доклад об управлении поведением и средствами сдерживания детей в заключении

03.01.16 | http://www.justiceinspectorates.gov.uk/ | Перевод А.Черноусова

"Один из сотрудников схватил меня за шею, а затем другие толкнули меня на землю и держали меня, уговаривая, чтобы я успокоилась. В то время, как я лежала на полу, сотрудник – мужчина зажал мою голову между колен. В прошлом я страдала от сексуального насилия, так что вы можете себе представить, что я чувствовала. Я была напугана".
Лига Говарда за Пенитенциарную Реформу выступила с реакцией на доклад Ее Величества Инспектората Тюрем об управлении поведением и средствами связывания детей в заключении, который был опубликован 18 ноября 2015 года.

Моніторинг незаконного насильства в міліції (2004 - 2015 рр.)

16.10.15 | ХІСД

Пропонуємо вашій увазі звіт, який є результатом чергового етапу національного моніторингу (2004–2015 рр.), а також роботи групи експертів, які протягом цього періоду вивчали масштаби, причини, механізми й особливості незаконного насильства в органах внутрішніх справ України.

Календар і карта випадків незаконного насильства з боку міліції за повідомлення у Інтернет-ЗМІ в 2012 році

29.01.13 | ХІСД
Інформація представлена у цьому «календарі» була отримана з відкритих джерел (Інтернет -ЗМІ). Анонімні скарги на форумах та інших інтернет-джерелах до уваги не брались. Зазначимо, що наведені випадки не є вичерпними для опису існуючої сітуації та не спираються на результати розслідувань та судових рішень. Головна мета цієї роботи – звернути увагу на ситуацію з незаконним насильством, яка скалася в органах внутрішніх справ України

Як тюрми перетворюються на притулки для психічно хворих чи навіть гірше: ув’язнення без лікування

28.01.13 | Sadhbh Walshe, переклад - А.Черноусов | www.guardian.co.uk

Питанння, яке ставить журналіст у своєму матеріалі стає щодня актуальнішим для України. Кількість психічно хворих осіб у СІЗО та установах виконання покарань стає дедалі більшою, а кількість лікарів  - фахівців та відповідних умов не змінюється. Стаття доводить, що скидати усі наші проблеми лише на брак фінансуванння, як мінімум, недоречно.

Інтернати України: повсякденність, наповнена нічим

29.03.12 | Світлана Щербань | www.life.pravda.com.ua
Що ми знаємо про інтернатні заклади в Україні? Про людей, які там знаходяться? Поодинокі журналістські розслідування та короткі сюжети на телебаченні здебільшого дають уявлення про те, що права цих людей порушуються. Причому висвітлюються найжахливіші історії: отруєння несвіжими харчами, зґвалтування, поховання в загальній могилі...

Календар і мапа випадків незаконного насильства з боку міліції за 2011 рік (за даними ЗМІ)

21.01.12 | Марія Колоколова
В межах дослідження «Моніторинг незаконного насильства в органах внутрішніх справ-2011», здійсненого за підтримки Європейського Союзу, дослідники Інституту протягом року збирали інформацію про факти жорсткого поводження з боку міліції. Уся інформація була отримана з відкритих джерел (публікації в Інтернеті). Наведені випадки не є вичерпними, проте головна мета цієї роботи – звернути увагу на ситуацію з незаконним насильством, яка скалася в органах внутрішніх справ.

Моніторинг незаконного насильства в органах внутрішніх справ України (2004 - 2011 рр.)

20.12.11 | Д. Кобзін та інш.
Щорічне проведення моніторингу незаконного насильства в органах внутрішніх справ дає змогу не лише оцінювати масштаби цього явища, але й, у першу чергу, виявляти тенденції. На жаль, дослідження 2011 року приводить нас до невтішних висновків. Пропонуємо ознайомитися із другою, допрацьованою версією звіту.

Оценка опасений незаконного насилия в милиции

17.11.11 | Денис Кобзин, к.соц.н.
Сегодня, потенциальный риск стать жертвой пыток существует для каждого - так, и обычный прохожий, свидетель каких-либо событий, а иногда даже и сам работник милиции могут стать объектом незаконного насилия со стороны правоохранителей. Это не только лишает возможности человека выстроить какую-либо стратегию поведения, для того, чтобы гарантировать себя от вероятности столкнуться с избиениями и пытками, но и порождает постоянное недоверие, опасение и страх в отношении работников органов внутренних дел. Следует отметить также, что многие работники милиции и не ждут доверия и любви от населения, полагая, что страх – достаточный показатель уважения. Однако, милиция не работает в вакууме, ее работа ведется с людьми, среди людей и для людей, поэтому страх сводит на нет результат правоохранительной деятельности, подрывает доверие к милиции, и осложняют работу правоохранителей в целом.