RSS
новини
увійти | реєстрація | забув пароль
підписатись на розсилку:

Відкрито конкурс інформаційно-аналітичних матеріалів «Соціальні послуги Чугуєва – зміни на користь громади»

ХІСД

Харківський інститут соціальних досліджень оголошує конкурс статей про соціальні послуги в місті Чугуїв, який триватиме до 27 серпня 2017 року.

Розпочався конкурс на участь у спеціалізованому тренінгу з моніторингу прав дітей, перевезених з тимчасово окупованих територій України

ХІСД
ема дотримання прав дитини є однією з найважливіших, які постали перед громадянським суспільством в умовах конфлікту, який відбувається на сході України. На сьогодні вже більше ніж 1600 дітей, які знаходяться під опікою держави, були евакуйовані із зони АТО на підконтрольні державі території. У яких умовах вони знаходяться? Чим забезпечені? Який правовий статус мають? Як справляються з додатковим навантаженням дитячі заклади і місцева влада? Відповіді на ці питання до сих пір не досліджені належним чином. Саме тому Харківський інститут соціальних досліджень за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини організовує тренінг з моніторингу дотримання прав дітей, постраждалих від конфлікту в Україні.
ПРОЕКТИ

Посилення ролі місцевих громад у прийнятті пішень щодо надання соціальних послуг

13.07.17 | ХІСД

Проект «Посилення ролі місцевих громад у прийнятті рішень щодо надання соціальних послуг»

За підтримки Європейського Союзу

ПРАВА ЛЮДИНИ

Звіт "Взаємодія поліції з громадою в контексті реформ в Україні та досвіду Європейського Союзу"

23.06.16 | КМЄС

Даний звіт є результатом та квінтесенціє юдискусій, що відбулись під час Третьої Парламентсько- Громадської Платформи під назвою «Взаємодія поліції з громадою в контексті реформ в Україні та досвіду Європейського Союзу» (надалі - Платформа). Звіт являє собою компіляцію матеріалів, що відображають процес організації та результати Платформи, а також окремі внески учасників. Рекомендації, що надаються нижче, є ключовою частиною Звіту і мають на меті узагальнити основні моменти, висвітлені доповідачами та  активними учасниками дискусій.
Платформа була організована спільними зусиллями Консультативною Місією Європейського Союзу і Координатора проектів ОБСЄ в Україні та проходила 22 квітня 2016 року. В ході Платформи відбувся, як і було заплановано, обмін інформацією з перших вуст та «кращих підходів»практичної реалізації взаємодії поліції з громадою в країні. З метою досягнення поставленої мети, ми попросили всіх доповідачів та активних учасників зосередитись на вирішенні проблем взаємодії поліції з громадою (не лише на висвітленні проблем!) та зробити це у формі надання конкретних, цільових рекомендацій на адресу їх потенційних виконавців.

ПРАВА ЛЮДИНИ

Забезпечення права на медичну допомогу внутрішньо переміщених осіб на прикладі Дніпропетровської та Харківської областей

29.04.15 | ХІСД

Останні місяці через агресивну політику Росії, Україна майже чи не кожен день зіштовхується із новими викликами та проблемами, реагування на які через відсутність достатнього досвіду та масштаб проблем йде вкрай повільно. З березня 2014 року частина областей на сході почала активно приймати переселенців із окупованої території нашої держави. За даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій, станом на 31.03.2015 року кількість внутрішніх переселенців склала 810 тисяч, з них у Харківській та Дніпропетровській областях — більше 240 тисяч осіб. Люди вимушені бігти, залишаючи домівки, основну масу речей і втрачаючи на невизначений термін можливість звично вирішувати побутові та інші проблеми. Однією з головних проблем, з якою стикаються переселенці з Донбасу, є отримання медичної допомоги та необхідних ліків. Особливо це є актуальним для найбільш вразливих категорій переселенців, таких як: вагітні жінки, діти, люди похилого віку, особи із пораненнями, інваліди, психічно хворі, хворі на ВІЛ/СНІД, гепатит, туберкульоз, діабет тощо. Саме тому Харківський інститут соціальних досліджень за підтримки програми «Громадське здоров’я» МФ «Відродження» провів соціологічне дослідження, спрямоване на вивчення того, як саме державою організоване медичне забезпечення внутрішньо переміщених осіб.

СОБЫТИЯ, ПОДІЇ

Тренінг для студентів

21.03.12 | ХІСД
20 березня 2012 у офісі Харківського інституту соціальних досліджень відбувся тренінг для студентів. В тренінгу взяли участь 15 студентів 3-го курсу соціологічного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна
Russian, ПУБЛІКАЦІЇ

Смерті в міліції: що робити?

22.03.11 | Андрій Черноусов
Смерті в міліції: що робити? За минулий рік МВС України стало своєрідним рекордсменом: під його юрисдикцією померло більше 50 українців. Звичайно, не до всіх смертей доклали руки працівники міліції, але у значній кількості без їх втручання не обійшлося. Ігор Індило, Михайло Стадник, Дмитро Ящук, Олександр Разуменко – цей перелік можна продовжувати, але всі ці прізвища об’єднує одна біда – вони померли в міліції… Смерть під вартою або в міліції є надзвичайно серйозною і не відновлювальною подією за яку несе відповідальність держава і має відповідний обов’язок ретельно, ефективно і невідкладно розслідувати усі випадки смертей. Таке зобов’язання передбачене ст. 2 Європейської конвенції захисту прав і основоположних свобод. Але виявляється, що українська держава не в змозі ефективно розслідувати такі випадки у зв’язку із тим, що просто не має ефективного механізму розслідування.

Каталог місць несвободи соціальної сфери в Україні

Ця публікація є каталогом усіх місць несвободи Міністерст ва соціальної політики України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров’я України із зазначенням назви кожного закладу, адреси, контакт ної інформації, ПІБ директора, планової потужності та фактичної наповненості станом на 2012 рік. Ця інформація може бути корисною, передусім, тим представникам громадськості, які збираються здійснювати моніторинг задля попередження жорстокого поводження у зазначених установах в рамках роботи національного превентивного механізму в Україні.