http://khisr.kharkov.ua.index.php?id=1506934893

Доступ до правосуддя та інших державних сервісів мешканців прифронтових сіл

02.10.17 | ХІСД

Команда ХІСД продовжує вивчати питання доступу до правосуддя, адміністративних, соціальних, медичних та освітніх послуг мешканців прифронтових районів Донецької області. 29-30 вересня відбулися візити до с. Відродження (180 мешканців) та с. Роти (19 мешканців) Артемівського району, Донецької області. Серед найбільших проблем, які впливають на доступ до сервісв та відчуття безпеки можна виокремити такі:
- Віддаленість сіл від районного центру м. Бахмута (понад 30 км.), в якому розташовані суд, поліція, правова допомога, соціальні та адміністративні послуги;
- Відсутність регулярного автобусного сполучення з районним центром;
- В селах відсутні дільничні пункти поліції, будь – які органи влади. Села відносяться до Кленівської сільради Артемівського району, яка розташована на відстані 12 км.
- В с. Відродження розташований лише фельдшерський пункт, який фактично є центром громадського життя села.
- Дільничний офіцер поліції відвідував вела понад рік тому.
- Останні обстріли, які завдали шкоди домоволодінням відбулися у березні 2017 року.
- До останнього часу розташування військових підрозділів поблизу населених пунктів становили пряму загрозу життю мешканців сіл у разі ескалації збройного протистояння. Наприкінці літа підрозділи ЗС України були виведені з населених пунктів.
Дослідження питань безпеки та доступу до правосуддя мешканців прифронтових районів Донецької та Луганської областей здійснюється за підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в Україні.