Особливості організації визначення потреб населення у соціальних послугах в умовах сучасного реформування

У грудні 2017 року у Дніпропетровській, Запорізькій та Харківський областях за фінансової та організаційної підтримки німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH відбулося 9 семінарів-тренінгів для фахівців сфери соціального обслуговування: керівників та працівників управлінь соціального захисту населення, уповноваженого соціального підрозділу (посадової особи) об`єднаної територіальної громади, комунальних підприємств – надавачів соціальних послуг.
За програмою тренінгу «Особливості організації визначення потреб населення у соціальних послугах в умовах сучасного реформування», підготовленою ГО «Харківський інститут соціальних досліджень», опрацьовані питання:
• особливості організації процесу визначення потреб у соціальних послугах населення області, району(міста), об`єднаної територіальної громади;
• подолання складнощів з налагодження міжсекторальної взаємодії учасників процесу вивчення потреб ;
• збір та аналіз соціально-демографічних показників, визначення пріоритетних категорій населення, що потребують підтримки та допомоги;
• використання діючої нормативно-правової бази, в тому числі наказів МСПУ від 15.10.2012 №648 та від 20.01.2014 № 28 для підготовки інформаційних матеріалів та якісного планування змін системи соціального обслуговування відповідно до потреб та особливостей структури вразливих верств населення;
• розподіл повноважень між державними та місцевими органами влади, надавачами та отримувачами соціальних послуг при побудові моделі соціальної підтримки та впровадженні її у життя громади.
Особливу зацікавленість учасників семінару викликали питання щодо використання результатів визначення потреб у соціальних послугах, можливостей впровадження змін у діючу, сформовану роками, систему соціального обслуговування.
Під час вирішення практичних завдань, кожен учасник семінару, у складі робочої групи, мав змогу запропонувати власну модель надання соціальних послуг та порівняти її з існуючою системою соціальної підтримки. Практичні завдання, базувалися на реальних даних щодо визначення потреб у соціальних послугах та фінансових можливостях місцевих бюджетів.
Майже в кожному випадку, під час жвавої дискусії, народжувалися нові креативні ідеї щодо впровадження соціальних послуг та інноваційних форм роботи установ соціального обслуговування.
Колектив ГО «Харківський інститут соціальних досліджень» дякує учасникам семінарів за активну участь, небайдужість, професійність та щиру зацікавленість перспективами розвитку соціальної сфери. Саме це створило доброзичливу атмосферу, яка дає нам наснагу та бажання працювати разом з Вами над вирішенням найскладніших питань у сфері соціального обслуговування, підтримки та захисту вразливих категорій населення нашої країни.
Сподіваємося, що добрий, веселий настрій, активну позицію та бажання змін учасники семінарів збережуть і в наступному році, а здобуті знання допоможуть їм на шляху реформ та побудови ефективної системи соціальної підтримки мешканців місцевих громад.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30