2-4 листопада у м. Запоріжжя ХІСД провів тренінг для працівників соціальних служб для дітей Донецької області. Темою заходу стали захист і дотримання прав дітей, постраждалих від конфлікту в Україні. Ця тема продовжує бути однією з найбільш актуальних саме для цієї області. Частина дітей були перевезені із тих закладів, які знаходяться на окупованій території, частина повернулися назад у звільнені міста. Умови проживання, надання медичної допомоги, психологічний стан, організація навчання, безпека і евакуація у разі потреби – ті важливі показники, які необхідно постійно моніторити державним органам, відповідальним за дотримання прав таких дітей.
Під час заходу експерти ХІСД детально окреслили міжнародні стандарти і протоколи захисту прав дітей під час озброєного конфлікту. Також були презентовані результати дослідження, проведеного ХІСД за підтримки Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Дослідження мало на меті дослідити дотримання прав дітей в інтернатних закладах, а також у сімейних формах виховання – прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу. Були здійснені візити до зазначених установ та сімей, проведені інтерв’ю з персоналом закладів, батьками і самими дітьми, що було не аби як цікаво для учасників тренінгу.
Окремий блок тренінгу був присвячений наданню соціальних послуг дітям, які в тій чи іншій мірі постраждали від наслідків війни. Так, Ірина Куратченко, директор Запорізького обласного центру соціально-психологічної допомоги, розповіла про особливості роботи із дітьми, які стали жертвами або свідками різних видів насилля. Представниця Міністерства соціальної політики України, Інна Гончарук, поділилася інформацією щодо соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, які залишилися без батьківського піклування,акцентуючи увагу саме на тих статусних дітях, які були переміщені із зони АТО. Вероніка Андрєєнкова, співробітниця Ла-Стради, акцентувала увагу слухачів на наданні соціальних послуг дітям, які постраждали від насилля в сім’ї. Також тренеркою була розібрана тема мирного вирішення конфліктів у підлітковому оточенні.
Всі учасники заходу відмітили значну користь від подібних заходів, коли є можливість детально обговорити ті проблеми, які виникають під час роботи с дітьми, постраждалими від конфлікту в Україні.
Захід організовано за фінансової підтримки Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ.