Застережний ордер забезпечує альтернативу короткотерміновим покаранням, і був нещодавно випробуваний у Бредфорді, довів власну здатність зменшувати рівень рецидивів у районі. Сутність цього правового інструменту полягає у накладанні обмежень та зобовязань на засуджену особу, які містяться у судовому рішенні – ордері. Остання статистика по застосуванню Інтенсивного застережного ордеру (ІЗО), який пілотувався у декількох районах, включаючи Бредфорд починаючи з 2008 року, продемонстрував рівень його виконання на 60%.
Дані, розповсюджені Службою пробації Західного Йоркширу свідчать, що 43 % осіб, яки знаходилися під дією ордеру знайшли роботу та/або підвисили чи отримали кваліфікацію, а також 67 % осіб, які вчинили злочини із наркотичною та алкогольною залежністю знизили рівень вживання.
Служба також повідомила, що 55 % осіб, які мали проблеми із житлом – знайшли нове помешкання.
Трохи раніше цього місяця, Служба пробації опублікувала дані національного опитування, результати якого продемонстрували, що рівень рецидиву знизився на 16% протягом 2011 року, що найкращим показником в Західному Йоркширі.
Саджід Алі, керівник проекту ІЗО у Службі пробації, що після закінчення фінансування пілотного проекту було знайдено ресурси для продовження успішної роботи схеми по зменшенню рівня рецидивної злочинності.
Він повідомив, що інтенсивна природа ордеру полягає у висуванні спеціальних вимог до злочинців під наглядом, які зобов’язані 5 разів на тиждень відвідувати Службу пробації за місцем проживання протягом року, а також виконувати громадськи роботи, що в цілому дозволяє їм працювати із тими, хто допомагає їм подолати причини, які штовхнули їх на злочин.
Він заявив: “Ми вважаємо тюрми не кращим середовищем для реабілітації, тому що люди проводять забагато часу з іншими людьми, які можуть продукувати кримінальні ідеї.”
Містер Алі сказав, що в жодному разі ордер не можна вважати як легшу альтернативу ув’язненню.
Він також повідомив: “В нас були люди, які говорили, що цей ордер для них дуже жорсткий і вони його не зможуть виконувати і що вони краще підуть до в’язниці”.
“Тюрми так не змінюють людей, як їх змінює ІЗО. Багато людей, із якими ми працюємо ведуть хаотичний спосіб життя і відвідувати 5 разів на тиждень Службу для них справжнє випробування.”