18 вересня 2017 у Варшаві робота Наради ОБСЄ з розгляду виконання зобов’язань в області людського виміру була зосереджена на темі толерантності та недискримінації, а саме на правах осіб, які належать до національних меншин; питаннях, які стосуються рома та сінті; попередженні агресивного націоналізму, расизму та шовінізму.
Пані Ільзе Брандс Керіс, старший науковий співробітник в Інституті прав людини ім.Рауля Валленберга Лундського Університету і член Комітету ООН з прав людини, привернула увагу присутніх на важливості систематичної діяльності урядів в області дотримання і захисту прав національних меншин. Учасники робочої сесії звітували про стан цієї проблематики у своїх державах. Представники громадського сектору активно виступили з критикою тих чи інших законодавчих ініціатив у різних країнах.
Після пленарного засідання було проведено 2 додаткових заходи. Перше було присвячено молодіжним ініціативам ромів та сінті. Молоді активісти з Грузії, Молдови, Фінляндії, Хорватії, Венгрії поділилися своїм баченням розвитку громадського руху молодих ромів та налагодження взаємодії з місцевою владою з питань захисту прав національних меншин.
Другий захід стосувався теми забезпечення безпеки ромських громад в Україні. Світлана Щербань, науковий співробітник ХІСД, презентувала результати дослідження, яке провів Інститут у листопаді 2016 – червні 2017 рр. за підтримки БДІПЛ. Фокус-групи з ромами, представниками громадських організацій та поліцейськими дозволили отримати якісний зріз проблематики безпеки ромського населення в Одеській та Закарпатській областях. Окремо було досліджено загрози безпеки ромських жінок і внутрішньо переміщених ромів. Головним завданням проекту було окреслити можливі шляхи зменшення існуючих ризиків, з якими стикаються роми майже кожен день: при спілкуванні з поліцією, отриманні медичної допомоги, вирішення соціальних проблем тощо. Модератор заходу, Тетяна Періч, в.о. Голови Контактного пункту з питань рома та сінті ОБСЄ, зазначила, що обговорення цього питання має дуже важливе значення, адже дає розуміння того, у якому напрямку рухатися при роботі з правоохоронними та іншими державними органами з питань формування толерантного ставлення до різних категорій населення, в тому числі ромського населення в Україні.