Що є важливим при наданні соціальних послуг населенню?

Важливою складовою надання соціальних послуг є, з одного боку, оцінювання потреб місцевої громади у тих чи інших видах допомоги, а, з іншого, відслідковування якості послуг, які вже надаються місцевим мешканцям. Обидві задачі вирішуються за допомогою різних методів соціологічного сбіру даних – анкетування, інтерв’ю, аналізу документів, спостереження тощо.

Про особливості використання цих методів, а також проблемні питання загалом організації та проведення соціальних досліджень розказав Роман Шейко, кандидат соціологічних наук, експерт Харківського інституту соціальних досліджень на 2 тренінгах у грудні 2021 року. Головними запитувачами цієї інформації є безпосередньо соціальні служби та управління, які займаються наданням соціальних послуг на місцях. Особливо актуальним це питання є у Донецькій та Луганській областях, де потреби у соціальній підтримці різних категорій населення є дещо більшими, ніж в інших областях України. Саме тому заходи були проведені у м. Краматорськ та м. Сєвєродонецьк і зібрали начальників та співробітників управлінь соціального захисту населення відповідних областей.

Окрім того, учасники обговорили законодавче регулювання моніторингу та оцінки соціальних послуг у громадах, а також обмінялися власним досвідом впровадження цих заходів на практиці.

За словами учасників, становлення системи соціального захисту у новостворених громадах – процес нешвидкий і потребує додаткових інформаційно-просвітницьких зустрічей і щодо інших питань  – оптимізації витрат, впровадження нових соціальних послуг, введення платної соціальної допомоги тощо. Харківський інститут соціальних досліджень планує продовжити серію тренінгів з цих та інших питань і у 2022 році.

Тренінги проводилися за підтримки Федерального уряду Німеччини в рамках проєкту “Розвиток структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціальної підтримки у Східній Україні”.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30