22-23 лютого 2018 року фахівцями Харківського інституту соціальних досліджень у партнерстві з Громадянською мережею Опора проведено семінар-тренінг для керівників закладів та установ соціального обслуговування, спеціалістів у сфері фінансування соціальних послуг.
Це вже другій захід в рамках проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.
Під час тренінгу «Особливості фінансування та організації процесу соціального обслуговування мешканців громади. Найкращі практики надання соціальних послуг» учасники семінару мали можливість обговорити шляхи реформування сфери соціального обслуговування в умовах децентралізації, форми взаємодії органів місцевого самоврядування з некомерційними організаціями – провайдерами соціальних послуг.
Інтерактивні завдання щодо розрахунку вартості соціальних послуг, за методикою розробленою в рамках проекту, були спрямовані на формування нових підходів до бюджетування закладів та установ соціального обслуговування в залежності від собівартості соціальних послуг, що надаються.
Жоден з присутніх не залишився байдужим до питань оптимізації структури комунальних провайдерів соціальних послуг та особливостей управління системою соціального обслуговування в об`єднаних територіальних громадах. Темою для дискусій стали переваги та складнощі організації співробітництва територіальних громад з метою покращення соціальної підтримки вразливих категорій мешканців.
Аудит діючих провайдерів соціальних послуг, став новою темою, яка спрямована на підвищення якості та створення безпечних умов соціального обслуговування.
Керівники установ та закладів соціального обслуговування активно ділилися досвідом роботи, найкращими практиками та інноваціями в системі соціальних послуг, обговорювали складнощі, що виникають в сучасних умовах реформування, шукали шляхи вирішення проблем та перспективи розвитку системи соціального обслуговування.
Під час семінару згуртувався колектив професіоналів-однодумців, бажаючих змін та покращення соціальної сфери, небайдужих до людей, які сьогодні потребують підтримки громади.
Сподіваємося, що натхнення, оптимізм та гарний настрій учасники збережуть надовго, а досвід спільної плідної роботи під час семінару буде надихати на покращення соціальної підтримки в місцевих громадах.