У Харкові відбувся національний тренінг для візитерів місць несвободи

9-10 жовтня 2012 року у м. Харкові Харківським інститутом соціальних досліджень за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини було проведено третій національний тренінг з моніторингу жорстокого поводження в місцях несвободи.
На тренінгу були присутні близько 20 учасників: представники громадських організацій з різних регіонів України (Дніпропетровська, Закарпатська, Луганська, Київська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Чернігівська області), співробітник Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України, а також представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Протягом двох днів експерти Харківського інституту соціальних досліджень розповідали учасникам про сутність національного превентивного механізму, історію його створення, цілі та завдання. Директор Асоціації незалежних моніторів Андрій Черноусов в одній зі своїх презентацій висвітлив зарубіжний досвід впровадження НПМ. Окрема лекція була присвячена інвентаризації місць несвободи в Україні, проведеній інститутом. Директор Харківського інституту соціальних досліджень Денис Кобзін розповів про загальнонаціональний досвід моніторингу місць несвободи в Україні. Окрім того, тренери презентували власний досвід відвідування закладів соціального захисту в Україні, поділилися основними висновками за результатами моніторингових візитів.
В ході практичних занять учасники мали можливість закріпити знання щодо принципів моніторингової діяльності, мінімальних стандартів належного поводження в місцях несвободи та оцінити перспективи розвитку НПМ в Україні.
Окремо відзначимо доповідь незалежної координаторки проектів з покращення якості життя дітей та дорослих з інвалідністю в спеціалізованих закладах України Ганни Геращенко, яка ґрунтовно висвітлила проблеми медичного обслуговування та догляду за важконеповносправними дітьми у закладах соціального захисту. На додаток усі учасники отримали літературу, яка стосуються проведення моніторингу жорстокого поводження у соціальних місцях несвободи.
Проведені тренінги стали одним з кроків на шляху створення мережі моніторів по всій Україні, що стане основою становлення Національного превентивного механізму.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30