13-15 вересня 2014 року у м. Львів відбувся тренінг для працівників МВС України «Стандарти та гарантії захисту прав затриманих та обов’язки працівників міліції в світлі діяльності НПМ». Метою тренінгу було поглиблене ознайомлення з основами попередження катувань і жорстокого поводження, діяльністю національного превентивного механізму та зобовязаннями державних органів влади щодо попередження такого поводження. У заході взяли участь керівники середньої ланки управлінь громадської безпеки з Львівської, Волинської, Рівненської, Тернопільської, Івано-Франківської, Житомирської, Закарпатської, Київської, Чернівецької областей та ДГБ МВС України.
Олег Мартиненко, доктор юридичних наук, директор Центру досліджень правоохоронної діяльності, презентував стратегію розвитку органів внутрішніх справ України. Головним цієї стратегії стало визначення засадничих принципів реформування міліції, якими мають бути: верховенство права, деполітизація, демілітаризація, децентралізація, підзвітність та прозорість роботи, тісна співпраця з населенням та місцевими громадами, а також професійна підготовка персоналу.
Андрій Черноусов, кандидат соціологічних наук, провідний експерт Харківського інституту соціальних досліджень, у своїх презентаціях розповів про міжнародні зобовязанння України згідно з Факультативним протоколом до Конвенції ООН проти катувань, модель та структуру національного превентивного механізму в Україні, історію його становлення та результати діяльності з 2012 року. Окремо було обговорено стандарти попередження катувань та жорсткого поводження, які передбачені в міжнародному та національному законодавстві, а також питання етики поліцейської діяльності, передбачені в Європейському кодексі поліцейської етики.
Віктор Чупров, виконуючий обов’язки начальника відділу моніторингу установ МВС України, СБУ та податкової міліції Департаменту з питань реалізації НПМ Уповноваженого ВРУ з прав людини, у своєму виступі детально презентував системні проблеми та недоліки в роботі ізоляторів тимчасового тримання МВС України, які були виявлені в ході моніторингових візитів НПМ. Серед основних недоліків були зазначені: невідповідне ведення службової документації, потреба у здійсненні ремонтно-будівельних робіт, обладнання системами освітлення, вентиляції та кондиціонування приміщень, де перебувають затримані та взяті під варту особи, а також питання реорганізації (скорочення) кількості ІТТ, які не відповідають мінімальним стандартам утримання.
За результатами тренінгу було прийнято спільне з Департаментом громадської безпеки МВС України рішення про продовження професійно-навчальних заходів працівників спеціальних установ МВС України.
Тренінг відбувся за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в України та за участі Департаменту з питань релазіації НПМ Уповноваженого ВРУ з прав людини.