Обговорено Шосту доповідь України про стан виконання положень Конвенції ООН проти катувань

3 вересня 2014 року у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася Координаційна нарада щодо обговорення Шостої періодичної доповіді України про стан виконання положень Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання та підготовки альтернативних доповідей.
На зустрічі були присутні співробітники Департаменту з питань реалізації Національного превентивного механізму, представник Програми розвитку ООН в Україні, представники Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України та члени неурядових організацій, зокрема Асоціації незалежних моніторів місць несвободи, Харківської правозахисної групи, Української Гельсінської спілки з прав людини, Донецького Меморіалу, Центру громадянських свобод тощо.
Під час заходу представники Міністерства юстиції коротко окреслили підготовку та публікування державної доповіді, яка, на жаль, проходила без публічного обговорення з боку громадськості. Фактично саме проведена нарада стала першим майданчиком для спілкування щодо представлення відповіді України у Комітет ООН проти катувань.
Головною метою учасників стало розподілення роботи щодо надання альтернативного звіту по виконанню Україною взятих на себе зобов’язань по Конвенції ООН проти катувань. За основу була взята ґрунтовна публікація Харківської правозахисної групи «Механізми ООН проти катувань та жорстокого поводження» 2013 року, яка містить розширені коментарі до Шостої періодичної доповіді, яка була підготовлена урядом. Серед планів вирішено надати перелік рекомендацій по проблемах, які наразі є найбільш важливими для усунення, а також стислу інформацію щодо подій кінця 2013-2014 років в Україні. Альтернативний звіт із додатками планується зробити до 10 жовтня 2014 року.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30