У зустрічі взяли участь Голова Нацполіції Хатія Деканоідзе, заступник Голови Нацполіції – керівник апарату Костянтин Бушуєв, директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров, директор міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов, а також представники державних органів, національних та міжнародних громадських організацій та новопризначені уповноважені з прав людини. ХІСД був представлений провідним експертом Андрієм Черноусовим
Керівництво нещодавно створеного Управління забезпечення прав людини (УЗПЛ) Національної поліції України представило основні напрямки розвитку служби. Крім того, були озвучені перспективи формування «Дорожньої карти», яка передбачає досягнення європейських стандартів захисту прав людини безпосередньо у поліції.
За словами Хатії Деканоідзе, головне, щоб нові поліцейські-омбудсмени добре розуміли потреби людей. Для цього потрібно багато вчитись і працювати над собою. Тож з метою постійного підвищення професійного рівня для цієї категорії поліцейських планують проводити тренінги. У роботі поліцейських могли траплятися помилки і проблеми, однак у відомстві працюють над їх вирішенням. Задля вирішення проблем поліцейські омбудсмени матимуть необхідні повноваження і будуть незалежними від керівників територіальних підрозділів поліції.
Андрій Черноусов під час свого виступу акцентував увагу на необхідності подальшого впровадження європейських стандартів тримання осіб в умовах ІТТ. Так, вже реалізується експеримент з переходу на видачу готових страв замість замовного харчування в установах громадського харчування для ІТТ, який триває в Одеській області. Також на зустрічі ХІСД презентував постер – памятку з переліком прав утримуваних в ІТТ осіб 12 мовами, яка публікується за підтримки Норвезької місії радників у сфері верховенства права (NORLAU).
Євген Захаров також додав, що взаємодія між громадськими організаціями і державою дуже важлива.«Необхідно створити сильний центр в Києві, який буде координувати роботу по територіальним підрозділам поліції» – зазначив він.
За результатами зустрічі досягнуто домовленостей щодо взаємного обміну інформацією між поліцією та громадськими організаціями про виявлені випадки порушень прав людини, а також про причини цих порушень та вжиті превентивні заходи.