ХІСД проводить серію тренінгів для працівників системи спеціальних установ Департаменту громадськоъ безпеки МВС України

15-16 вересня в Одесі відбувся перший з двох дводенних тренінгів «Стандарти та гарантії захисту прав затриманих та обов’язки працівників міліції в світлі діяльності НПМ», що проводяться Харківським інститутом соціальних досліджень, за фінансової підтримки Координатора проектів ОБСЄ України та за участі Департаменту НПМ Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини.

Протягом першого дня занять учасники дізналися про поле діяльності національного превентивного механізму та історію розвитку НПМ в Україні, яку представив директор ХІСД Денис Кобзін. Провідний експерт ХІСД Андрій Черноусов розповів про міжнародний досвід попередження жорстокого поводження, а також про заборону жорсткого поводження згідно міжнародного права та механізми розслідування фактів такого поводження.

У другий день тренінгу Денис Кобзін презентував та обговорив з представниками спеціальних установ свіжі результати соціологічного дослідження ХІСД «Незаконне насильство в міліції: результати моніторингу 2015 р.».

Представник Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини Євген Прусов у своїй презентації висвітлив проблеми спеціальних установ та обговорив з учасниками тренінгу можливості їхнього вирішення.

Особливе враження на аудиторію справив документальний фільм, знятий Комітетом проти катувань РФ, що розповідає про справу Міхєєва проти Російської Федерації. Страшна історія про жорстокі катування колишнього працівника міліції РФ у 1998 році, які зробили його інвалідом на все життя, та відсутність і досі об’єктивного розслідування навіть після того, як вину з нього було повністю знято, не залишила байдужим жодного з учасників тренінгу.

Експерт ХІСД Андрій Черноусов наочно продемонстрував практику дії Європейського Суду з прав людини у справах щодо катувань та жорсткого поводження, підкресливши, що позиція Суду з часом стає все більш жорсткою і безкомпромісною у цьому питанні – не тільки катування, але й сама погроза їхнього застосування є прецедентом для рішення ЄС на користь затриманого чи ув’язненого.
Жвава дискусія, викликана цією презентацією, у підсумку вивела на поверхню основну ідею за якою діє Європейський Суд і за якою мають діяти органи розслідування фактів жорсткого поводження і катувань в Україні – справа катування чи жорсткого поводження має бути розслідувана незалежно від того винною чи не винною є людина, до якої воно було застосовано. Тобто справа, у якій звинувачують особу, лежить у паралельній площині зі справою катування.

Сьогодні, 17 вересня, розпочався другий тренінг ХІСД за цією тематикою.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30