Круглий стіл «Впровадження громадської думки як альтернативного засобу оцінки діяльності МВС України»

17 грудня 2010 року м. Київ, вул. Грушевського, 26/1, Кришталева зала, відбудеться круглий стіл «Впровадження громадської думки як альтернативного засобу оцінки діяльності МВС України», організований Харківським інститутом соціальних досліджень за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».
До участі у роботи круглого столу запрошені представники МВС України, Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції, Ради національної безпеки і оборони, Верховного Суду України та ВУЗів системи МВС України.
В основу обговорення покладено соціологічне дослідження «Опитування громадської думки про діяльність міліції в м. Харкові», яке було проведено Харківським інститутом соціальних досліджень влітку поточного року. В ході дослідження було опитано 2000 респондентів серед населення усіх районів міста Харкова, проведено фокус – групи із експертами, вивчено відомчі нормативні документи МВС України. За основу дослідження було взято British Crime Survey, яке проводять у Великобританії вже близько 30 років. Як демонструють результати дослідження 30,8 % опитаних вважають, що міліція добре виконує свою роботу. Практично чверть опитаних харків’ян (24,6%), не можуть дати міліції будь-яку оцінку. Однак більша частина опитаних (44,7 %) вважає, що міліція погано виконує свою роботу. Так, на те, що міліція не має недоліків, вказали лише 4,5 % опитаних. Серед найбільш значущих недоліків міліції, які відзначили респонденти, можна виокремити 4, найбільш глобальних, притаманних правоохоронній системі в цілому: корупцію (45,6%), бездіяльність (32,3%), небажання захищати «просту» людину (30,2 %) й безкарність (25,6%).
Оцінюючи зростання злочинності протягом останнього року, половина харків’ян дійшли висновку, що ситуація не змінилася (50,7%). Однак, варто зазначити, що кількість респондентів, які відмічають зростання злочинності в районі їх проживання вдвічі більше (12,4%), за тих, хто вважає, що злочинність знизилася (5,9%).
42 % опитаних побоюються стати жертвою злочину в іншому районі, а 35% – в районі проживання. Дослідження демонструє, що громадський транспорт також розглядається третиною харків’ян (33,4%) як небезпечне місце. 17,9 % опитаних харків’ян не відчувають себе у безпеці у власній квартирі, будинку. Данні свідчать, що найбільш розповсюдженим серед мешканців м. Харкова є побоювання стати жертвою пограбування або крадіжки на вулиці. Так, 66,8 % опитаних харків’ян, побоюються стати жертвою саме цих злочинів. Разом з тим, більше 60% респондентів побоюються стати жертвами шахрайства, фізичного насильства й образ на вулиці.
Серед ключових ідей круглого столу – визнання нездатності існуючої «паличної» системи оцінювання ефективності роботи міліції і конкретні пропозиції щодо запровадження нових показників ефективності роботи міліції, серед яких: рівень довіри населення, задоволеність роботою міліції, відчуття безпеки, готовність допомагати тощо.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30