На Донеччині поліцейські, представники ПРООН та ХІСД обговорили проект взаємодії поліції та громади

Проект передбачає вивчення громадської думки щодо роботи поліції, аудит безпеки в громадах та запуск інноваційних програм співпраці. Під час робочої зустрічі начальник Головного управління Нацполіції в Донецькій області Микола Семенишин відзначив, що в ході виконання плану деокупації цей проект має бути масштабований на тимчасово окуповані території, а поліцейські – «озброєні» спеціальними знаннями з протидії російській пропаганді. Зустріч відбулася в обласному главку поліції вчора, 8 червня. На заході були присутні керівники структурних і територіальних підрозділів ГУНП в Донецькій області.

Представники Програми розвитку ООН повідомили, що мета пілотного проекту розробленого спільно з Харківським інститутом соціальних досліджень (ХІСД), – впровадження нових форм співпраці поліції та безпеки задля покращення відчуття безпеки у громадах та збільшення довіри до поліції.

У рамках проекту запропоновано провести у громадах соціологічне дослідження щодо рівня довіри до поліції, аудит безпеки з оцінюванням побоювань жителів та мапуванням небезпечних місць, а також виробити спільні заходи безпеки із залученням поліції, самих жителів та галузевих служб.

Фахівці ХСІД, які вже мають досвід роботи в прифронтовому регіоні, відзначили, що особливістю Донецької області є зростання ролі поліції в очах громадян, однак є потреба збільшити кількість позитивних контактів поліцейських та громадян.

Першими районами, де планується втілити проект, обрано Слов’янський та Великоновосілківський.

Начальник поліції Донецької області Микола Семенишин відзначив, що на території Донеччини вже працюють аналогічні спільні проекти, зокрема «Трирівнева модель профілактики підліткової злочинності», «Ластівка», «Безпечний будинок». Так, у понад 700 багатоквартирних будинках – проведено аудит безпеки спільно з ОСББ, жеками. Як результат – по області вже відкрито 21 «безпечний будинок».

«У нас є напрацьований алгоритм дій на підконтрольній території, однак ми маємо бути готові до деокупації. Нагальною потребою є підготовка поліцейських для роботи у громадах, які зараз перебувають під окупацією. Ми захищатимемо права громадян, які там мешкають, а щоб робити це ефективно, нам потрібний інструмент для боротьби з російською пропагандою. Саме в цьому нам необхідна допомога фахівців, які мають значний досвід роботи в умовах збройних конфліктів», – зазначив Микола Семенишин.

 

 

Представники ПРООН зацікавилися пропозицією, відзначивши, що відповідний проект можливо реалізувати у рамках компонента програми «Громадська безпека і соціальна згуртованість».

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30