Національні тренінги для візитерів місць несвободи

17 – 19 та 20-22 вересня у Судаку Харківським інститутом соціальних досліджень за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини було проведено два національні тренінги з моніторингу жорстокого поводження в місцях несвободи. У тренінгах взяли участь близько 30 представників громадських організацій з різних регіонів України (АР Крим, Вінницька, Волинська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Одеська, Харківська, Херсонська, Черкаська, Чернівецька області). Протягом двох семінарів експерти Харківського інституту соціальних досліджень розказували учасникам про сутність національного превентивного механізму, історію його створення, цілі та завдання. Директор Асоціації незалежних моніторів Андрій Черноусов в одній зі своїх презентацій висвітлив зарубіжний досвід впровадження НПМ. Окрема лекція була присвячена інвентаризації місць несвободи в Україні, проведеній інститутом. Директор Харківського інституту соціальних досліджень Денис Кобзін розповів про загальнонаціональний досвід моніторингу місць несвободи в Україні. Присутній на тренінгу представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини Юрій Бєлоусов у своїй презентації розказав про діяльність Департаменту Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань реалізації національного превентивного механізму. Окрім того, тренери презентували власний досвід відвідування закладів соціального захисту в Україні, поділилися основними висновками за результатами моніторингових візитів.
В ході практичних занять учасники мали можливість закріпити знання щодо принципів моніторингової діяльності, мінімальних стандартів належного поводження в місцях несвободи та оцінити перспективи розвитку НПМ в Україні.
Проведені тренінги стали одним з кроків на шляху створення мережі моніторів по всій Україні, що стане основою становлення Національного превентивного механізму.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30