Тренінг з моніторингу надання медичних послуг у СІЗО для активістів ЛЖВ

23-25 червня у Києві відбувся тренінг для громадських діячів, які активно працюють у сфері захисту прав ув’язнених і засуджених осіб в Україні. Захід був присвячений функціонуванню національного превентивного механізму в Україні та моніторингу дотримання права на медичну допомогу у пенітенціарних закладах. Організаторами тренінгу виступили Всеукраїнська мережа ЛЖВ, Харківський інститут соціальних досліджень (ХІСД) та Асоціація незалежних моніторів місць несвободи (АНМ).
Андрій Черноусов, директор АНМ, детально ознайомив учасників із місією і завданнями національного превентивного механізму як системи захисту від жорстокого поводження. Окрім того, презентував досвід організації та функціонування НПМ в інших країнах.
Марія Колоколова, науковий співробітник ХІСД, в свою чергу детально описала модель і структуру національного превентивного механізму в Україні, основні результати діяльності моніторингу місць несвободи.
Учасники тренінгу також дізналися про основні принципи роботи моніторів, методологію візитів та загалом їх організацію та проведення. На практиці відпрацювали, що входить у мінімальний стандарт доброго поводження із людьми в місцях несвободи та як правильно писати звіт за візитом.
Окремою темою тренінгу було медичне забезпечення ув’язнених у пенітенціарних закладах України. На тренінгу була презентована Спеціальна доповідь Уповноваженого ВР України з прав людини «Стан забезпечення права на медичну допомогу у слідчих ізоляторах ДПтСУ» із результатами проведеного ХІСД разом із Департаментом НПМ моніторингу слідчих ізоляторів у минулому році. Світлана Щербань, науковий співробітник ХІСД, розповіла про основні проблеми, з якими стикаються хворі під час перебування у СІЗО. Були обговорені наявність і склад медичних працівників, якість діагностичного та іншого обладнання, заходи запобігання інфекційним хворобам всередині закладу, надання медичної допомоги жінкам, неповнолітнім, людям з особливими потребами тощо.
Безпосередньо про режим тримання в слідчих ізоляторах та медичних частинах СІЗО розповів провідний експерт у пенітенціарній сфері, Павло Голубовський. Разом із учасниками було обговорено, як насправді відбувається медична допомога хворим і чого вимагають норми міжнародного та національного законодавства при організації медичного забезпечення в установах попереднього ув’язнення.
Олександр Гатіятуллін, фахівець ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», організував дискусію між учасниками щодо проведення профілактичних заходів та лікування найбільш вразливих категорій хворих: осіб з ВІЛ/СНІД, туберкульозом та наркозалежних. Спеціалісти пенітенціарної сфери поділилися власним досвідом і напрацювали ряд змін, які потрібно вводити у систему надання медичної допомоги цим хворим.
Учасники також мали можливість обговорити, як саме слід будувати бесіду із ув’язненою або засудженою особою, на що звертати увагу, як себе при цьому поводити. Андрій Черноусов додав до цього основні вимоги, які треба дотримуватися при бесіді в рамках візитів НПМ.
У кінці всі присутні обмінялися враженнями від тренінгу і висловили бажання у майбутньому стати моніторами національного превентивного механізму в Україні.

Захід проводився за фінансової підтримки МБО “Східноєвропейське та Центральноазіатське об’єднання людей, які живуть з ВІЛ” за кошти Європейського Союзу в межах проекту «Сильна спільнота через партнерство».

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30