Відбувся другий навчальний тренінг з моніторингу права на медичну допомогу в слідчих ізоляторах України

14-15 травня у Києві відбувся другий спеціалізований тренінг для дійсних моніторів НПМ з моніторингу права на медичну допомогу в СІЗО. Захід був організований Харківським інститутом соціальних досліджень та Асоціацією незалежних моніторів, за участю представників Департаменту з питань реалізації НПМ Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини та за підтримки програмної ініціативи «Громадське здоров’я» МФ «Відродження».

Окрім тренерів ХІСД та АНМ, моніторів навчали: експерт з пенітенціарних питань – Павло Голубовський, завідувач медичного відділу Департаменту з питань реалізації НПМ – Костянтин Запорожцев та фахівець ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» – Олександр Гатіятуллін.

Науковий співробітник ХІСД Світлана Щербань представила результати моніторингу права на медичну допомогу у слідчих ізоляторах ДПтС України, які увійшли також до спеціальної доповіді Уповноваженого ВРУ з прав людини «Стан забезпечення права на медичну допомогу у слідчих ізоляторах ДПСУ». У своїй презентації Світлана висвітлила низку проблем, що були виявлені у ході моніторингових візитів, та озвучила рекомендації з їх усунення, що були надані Державній пенітенціарній службі.

Експерт пенітенціарної сфери Павло Голубовский розповів моніторам про режим перебування у слідчих ізоляторах України, принагідно порівнюючи його з режимом в цих місцях несвободи у Європі, спираючись на Європейські пенітенціарні правила. Павло Голубовський наголосив на необхідності внесення змін до Закону України «Про попереднє ув’язнення», який було ухвалено ще 1993 року на принципах радянської системи. Як позитивний факт, експертом було зазначено прийняття закону «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо порядку та умов відбування покарання», у чому важливу роль відіграла робота Департаменту НПМ та громадськості.

Завідувач медичного відділу Департаменту з питань реалізації НПМ Костянтин Запорожцев виклав особливості організації медичної допомоги у СІЗО, розказав про взаємовідносини між персоналом та ув’язненими, а також відповів на багато питань моніторів з приводу порушень права ув’язнених на медичну допомогу та правильних дій монітора у разі виявлення таких фактів.

Олександр Гатіялуллін – експерт з питань ВІЛ/СНІД – розповів про найбільш уразливі категорії ув’язнених – хворих Олександр ситуацію з лікуванням інфекційних хвороб та наданням замісної підтримуючої терапії наркозалежним у СІЗО.

Директор Асоціації незалежних моніторів місць несвободи Андрій Черноусов опрацював з учасниками інструментарій моніторингу медичної сфери у СІЗО, адаптований фахівцями АНМ та ХІСД на основі інструментарію програми «Open Society Justice Initiative», а також разом з Олександром Гатіятулліним наочно продемонстрував як має проводитись інтерв’ю із ув’язненим СІЗО.

Усі монітори висловили бажання поглиблювати свої знання у цій сфері та застосовувати їх на практиці в діяльності національного превентивного механізму України задля попередження катувань та жорстокого поводження в місцях несвободи.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30