Відбувся тренінг щодо дотримання прав дитини у виховних колоніях України

5-6 листопада 2015 Харківський інститут соціальних досліджень провів тренінг для працівників Генеральної прокуратури України та Державної пенітенціарної служби України «Стан дотримання прав дитини у місцях несвободи Державної пенітенціарної служби та обов’язки персоналу в світлі діяльності НПМ». Захід відбувся у взаємодії з Уповноваженим ВР України з прав людини та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНИСЕФ) в Україні.

Андрій Черноусов, провідний експерт ХІСД, окреслив міжнародні зобов’язання України щодо попередження катувань згідно з Факультативним Протоколом, завдяки яким відбуваються відвідування закладів позбавлення волі моніторами національного превентивного механізму.

У свою чергу Ігор Андрушко, начальник Управління соціально-психологічної роботи із засудженими апарату ДПтС України, розповів про результати роботи служби у сфері захисту прав дитини у закладах позбавлення волі, посилаючись на винесені після моніторингу рекомендації НПМ.

Продовжила захід Аксана Філіпішина, представник Уповноваженого ВР України з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності. Вона розказала про діяльність офісу Уповноваженого щодо попередження катувань та неналежного поводження стосовно дітей, в тому числі тих, які знаходяться у конфлікті із законом.

Сергій Шум, заступник директора з наукової работи і судової психіатрії та експертизи Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, підняв таку важливу тему як для прокурорів, так і працівників колоній, як дитяча пенітенціарна психіатрія. Він окреслив наявний стан та перспективи розвитку цього напрямку на сьогоднішній день.

Руслана Сірман, координатор програм ЮНІСЕФ України щодо захисту дітей, і Світлана Щербань, науковий співробітник ХІСД, продовжили тему захисту прав дитини у виховних колоніях, організувавши дискусію навколо застарілих норм утримання і тих змін, які необхідні задля дотримання різних прав дітей у закладах позбавлення волі: на якісне медичне забезпечення, поживне харчування, на інформацію і можливість поскаржитися, на зв’язок із зовнішнім світом, безпеку тощо.

На другий день тренінгу відбувся візит у Ковельську виховну колонію. Після відвідування закладу учасники ще раз обговорили найбільш проблемні моменти утримання неповнолітніх правопорушників, які відбувають покарання у колоніях. За результатами зустрічі планується напрацювати рекомендації для Державної пенітенціарної служби України.
Висловлюємо щиру подяку Координатору Проектів ОБСЄ в Україні за фінансову підтримку даного заходу.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30