Як можна допомогти ВПО на місцевому рівні: обговорюємо разом!

Більше 6 років держава разом із громадськими організаціями намагається вибудувати стратегії діяльності, направленої на інтеграцію внутрішньо переміщених осіб в Україні. Разом з тим важливо, щоб заявлені можливості для переселенців впроваджувалися і на місцях, адже саме від місцевої влади залежить, чи буде проведена інвентаризація соціального житла у громаді, чи виділять окремі кошти на медичне забезпечення, чи врахують потреби ВПО у соціальних послугах. Світлана Щербань, соціологиня ХІСД, мала змогу обговорити ці та інші питання на осінній школі «Місцеві ініціативи – шлях до тривалих рішень», яка відбулася з 30 вересня по 2 жовтня 2020 року в м. Одеса в рамках проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні : розробка тривалих рішень».

На заході були присутні співробітники Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерства соціальної політики України, Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, Координаційного центру з надання правової допомоги, Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, а також представники різних громадських організацій  – «Громадська альтернатива», «ГРУПА ВПЛИВУ», «ОПОРА», «Право на захист» тощо. Також до участі у школі були запрошені представники різних громад в Україні, які прийняли до себе значну кількість переселенців, – м. Ізюм Харківської області,м. Сєверодонецьк Луганської області, м. Краматорськ Донецької області та інші.

Під час навчання учасники змогли дізнатися про міжнародний досвід надання підтримки ВПО, обговорити національне законодавство з питань внутрішнього переміщення та ключові проблеми у цій сфері, заслухати подальші кроки міністерств та відомств щодо інтеграції переселенців. Також у школі були проведені тематичні майстерні щодо запобігання професійному вигоранню, новел у національній судовій практиці з питань внутрішнього переміщення, медіації та відновного правосуддя тощо. Харківський інститут соціальних досліджень поділився досвідом та знаннями на окремій майстерні, присвяченій методам і технікам оцінювання потреб внутрішньо переміщених осіб.

Остання сесія заходу стосувалася розробки рекомендацій щодо інтеграції ВПО у громадах. Напрацювання були презентовані та обговорені учасниками у фіналі школи. На наш погляд, такі зустрічі дають можливість обговорити найбільш актуальні проблеми переселенців та більш ефективно знаходити шляхи їх вирішення.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30