Як тюрми перетворюються на притулки для психічно хворих чи навіть гірше: ув’язнення без лікування

У липні 2009 року, Ян Грін, заміжня мати чотирьох дітей, була заарештована за підозрою в скоєнні акту насильства в сім’ї, після того, як вона, вочевидь, вдарила власного чоловіка сковорідкою. Грін страждала у ці роки від періодичних нападів психічних захворювань, проблема, яка і призвела до кризи в день інциденту із сковорідкою. Вона була доставлена в центр ув’язнення округу Валенсія в Альбукерке, штат Нью-Мексіко, де, за словами її адвоката, після огляду співробітниками було вирішено, що вона знаходиться реактивному стані та потребує лікування.

На жаль, для Грін і для персоналу тюрми вона зараз судиться через невизначені ушкодження, тобто «лікування», яке вона отримала за допомогою сльозогінного газу у обличчя та поміщення у одиночну камеру карцеру. За її твердженнями, там вона залишилася гнити протягом більшої частини двох років, перш ніж звинувачення проти неї були, нарешті, зняті.

За словами адвоката пані Грін, Меттью Койта, протягом двох років, які вона провела у Центрі, їй не тільки було відмовлено у наданні лікування та ліків, але і змусили дійти до відчаю, коли вона годинами розгойдувалася в зад і вперед, у своїй ізольованій клітці, але навіть у забезпеченні елементарними гігієнічними засобами. Грін стверджує, що одного разу їй дозволили стікати кров’ю протягом декількох місяців. Один з підсудних, якого вона називала Джейкоб у костюмі, дратував пані Грін, розмахуючи гігієнічними серветками перед її очима через вікно.

Коли іноді він віддавав їй гігієнічну серветку, вона була змушена повторно використовувати її кілька разів. Одного разу, через погану гігієну і відсутність фізичних вправ, вона впала, і шкарпетка просто прогнила у відкриту рану в нозі.

Протягом перебування Грін в Центрі, її дочка зробила кілька спроб для відвідування, але, в позові стверджується, що їй було відмовлено. В одному випадку, персонал сказав, що її мати не хотіла з нею бачитися, а решту разів просто сказали їй, що вони просто не дозволяють побачитися з матір’ю.

Намагаючись отримати відповіді від начальника в’язниці, Джо Чавеса телефоном – він просто кидав слухавку, почувши про цей випадок. Але раніше в інтерв’ю місцевій газеті, він заперечив ці звинувачення. Він назвав пані Грін “жорсткою жінкою ” і що вона “може бути агресивною”. Чавес і його окружний керівник Брюс Суінгл, також зазначені в статті, сказали, що Грін ніколи не відмовляли у медичній або психіатричної допомозі, і заявляють, що вона, по суті, відмовлялася від допомоги неодноразово.

“Коли вона була поміщена у в’язницю округу Валенсія, ми не просто сиділи склавши руки, як вона каже,” – заявив Суінгл. “Це не про нас. Це не про округ Валенсія. Я повинен сказати, що начальник, менеджер і персонал зробили дуже багато, щоб спробувати допомогти цій людині”.

Якою б не була дійсність лікування пані Грін (і результат її позову проти округу), найбільш тривожним аспектом цього є те, як американська система кримінального правосуддя, вчинила із нею, як психічно хворою людиною, що опинилися в ній, є те, що такі заяви далеко непоодинокі. Число людей з проблемами психічного здоров’я у виправних установах і тюрмах, особливо жінок, вже давно вище будь яких графіків та діаграм і мають викликати національний надзвичайний стан. Згідно зі звітом за 2006 рік складений Бюро юстиції, 73% всіх жінок у в’язницях штатів і 75% жінок в місцевих тюрма (в порівнянні з 55% і 63% відповідно, серед чоловіків) мають проблеми психічного здоров’я .

Крім того, у майже чверті жінок в’язницях штатів були діагностовані психічні розлади. Тим не менш, Бюро юстиції вільно визнає, що серед тих ув’язнених, які страждають психічними розладами, тільки один з трьох ув’язнених у виправній колонії, і один з шести ув’язнених у в’язниці, отримали належне лікування.

У доповіді ані слова не згадується про те, що відбувається з більшістю психічно хворих ув’язнених, які залишаються без лікування, але факти говорять про те, що вони не просто були проігноровані, але насправді із ними жорстокого поводилася система, яка підвела їх на кожному кроці. В кінці 1980-х років, відповідно до директиви президента Рональда Рейгана, більшість державних психіатричних установ були закриті – з обіцянкою, що психічно хворі пацієнти отримують кращу, більш гуманну допомогу у громадських установах. Як вказує у своїй заяві 2009 року Американська Спілка за Цивільні Свободи (АСЦС), ці більш гуманні, общинні альтернативи ніколи не матеріалізувалися.

Ми досягли точки, де в’язниці перетворилися на нові притулки. Оскілки тюрми покликані карати, а не лікувати, персонал вкрай озброєний для забезпечення необхідного догляду. В результаті, занадто багато психічно хворих ув’язнених в кінцевому підсумку опиняються в одиночній камері або за дисциплінарні порушення – вони мають важкий час за всіма правилами – або просто тому, що персонал не може із ними впоратися.

Для своєї книжки в 2007 році «Жінки за гратами», Сільджа Талві відвідала сектор підвищеної безпеки в в’язниці штату Каліфорнія. Її розповідь може легко змусити вас думати, що ви читаєте про притулки вікторіанського Лондона, в комплексі з напівголими, прикутими до ліжок ув’язненими, із слиною в роті і які кричать, що є сил.

“Одна жінка порвала на неї одяг і кричала безупинно про щось не зрозуміле нікому, окрім неї. Єдине, що я можу розшифрувати з її мови це щедро приправлена лайкою експресія, яка в іншому випадку витікала плямою лютих виливів. (Загальна думка серед співробітників полягала в тому, що вона насправді не є божевільною, але хоче привернути увагу, а вони, здається, знаходять забавним, загальну реакцію на жінок, які поводяться подібним чином.)

“Одна з жінок, з іншого боку, не робила взагалі нічого. Вона не говорить. Фактично, вона навіть не рухається. Ця жінка забилася так далеко від вікна, як це можливо».

Є деякі проблиски надії на горизонті, що ця система використання в’язниць у якості притулків без лікування для психічно хворих може змінитися. АСЦС веде стратегічні справи по цьому питанню у декількох штатах, включаючи Нью-Йорк, Нью-Мексико, Вісконсін, Огайо та Індіану, і в даний час оскаржує дій тюремників в Арізоні.

Згідно даних АСЦС та Емі Феттіга, який брав участь у деяких з цих судових розглядів, заявляє, «що штати із якими не судяться, не міняють своєї політики». На жаль, створюється враження, що навіть штати, які отримати позов, як і Нью – Мексико (де пані Грін була поміщена у в’язницю), не обов’язково змінить свою поведінку.

Згідно із заявою Грін, охоронці в Центрі насміхалися і глузували з неї, замість того, аби надати необхідну допомогу. Коли вона, нарешті, була передана у лікарню штату, її адвокат заявив, що потрібно були лише чотири дні лікування, щоб відновити її психічно здоров’я. І незважаючи на такий поворот подій, вона, як і багато інших психічно хворі ув’язнених замість того, щоб отримати лікування, вона ніколи не зможе повністю одужати.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30