Чугуївці ознайомилися із досвідом надання соціальних послуг у м. Хмельницький

2-4 лютого 2016 року відбувся візит працівників системи надання соціальних послуг міста Чугуїв до міста Хмельницький. Метою поїздки стало ознайомлення з роботою Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради та підпорядкованих йому установ.

Місто Хмельницький було вибрано для отримання національного досвіду не випадково, адже соціально-економічний розвиток вже давно є пріоритетним питанням для місцевої влади. Близько третини бюджету виділяється саме на вирішення різнобічних питань життєзабезпечення вразливих категорій населення, задоволення їхніх потреб, створення ефективних умов для життя, праці та відпочинку. Грамотне керівництво, досвідченість та увага працівників соціальної сфери дозволяють оперативно вирішувати будь-які питання на місцях. Це підтверджують і прийняті програми допомоги сім’ям, піклування про людей похилого віку, зайнятості населення; постійне збільшення різних видів грошової та натуральної допомоги, створення громадських приймалень у мікрорайонах міста. Доброю практикою є ефективна взаємодія управління з громадою. На даний час налагоджена співпраця з 67 громадськими організаціями соціального спрямування. При чому з міського бюджету на цей рік виділено близько 300 тисяч гривень на фінансову підтримку громадських ініціатив.

Під час візиту делегація відвідала Хмельницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), де наразі функціонують 4 відділення: соціальної допомоги вдома; організації надання адресної натуральної та грошової допомоги; соціально-побутової адаптації та соціальної адаптації з медичним супроводом. Слід відмітити те, що центр активно впроваджує ефективні практики організації дозвілля та інтеграції клієнтів різних категорій. Тут функціонують різнобічні клуби за інтересами: «Основи християнської моралі», «Господарочка» (приготування та дегустування страв), «Умілі руки» ( в’язання, вишивання, різьба по дереву), “Здоров’я” (теніс, шахи, шашки), «Струни душі» (літературний клуб), «Драматичний» (постановка міні-сценок, інсценіровки до пісень, вивчення старовинних танців). Окрім того існує волонтерський народний аматорський хоровий колектив «Єдність». В рамках університету третього віку можна пройти курс навчання з факультету «Комп’ютерна грамотність».

Був відвіданий і центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Школа життя”. У центрі діти з особливими потребами отримують корекцію порушень психологічного, фізичного та сенсорного розвитку. Все в закладі направлено на інтеграцію маленьких клієнтів у соціум, їх підтримку та адаптацію. Впроваджені такі методики, як казкотерапія, музикотерапія, піскотерапія, pet-терапія, ігротерапія та інші.

Ще один центром, який справив дуже позитивне враження на відвідувачів, став центр реабілітації та тимчасового перебування інвалідів з розумовою відсталістю “Родинний затишок”. Тут перебувають клієнти від 18 років. Атмосфера у закладі дійсно є дружньою та родинною, а персонал є настільки кваліфікованим, наскільки є чуйним та уважним до своїх підопічних. За словами користувачів центру, для них є справжнім задоволенням відвідування упродовж дня різноманітних кружків та програм. Зокрема, найбільш цікавими є такі послуги, як гончарна справа, свічковиливання, макраме, виготовлення швейних виробів, танці, бісероплетіння, кулінарія тощо.

У м. Хмельницький діє також будинок тимчасового перебування громадян, які втратили зв’язок із сім’ями “Центр реабілітації бездомних (безпритульних) “Промінь надії”. Тут клієнти можуть розраховувати на допомогу, яка поступово повертає їх до самостійного життя. Це і встановлення особи, і відновлення втрачених документів, і отримання пільг, і сприяння працевлаштуванню. Також тут надають першу медичну допомогу, психологічну підтримку. Допомагають, якщо потрібна юридична консультація, або ж просто є потреба поїсти, помитися та переночувати.

Ще однією гордістю управління праці та соціального захисту населення є рекреаційний центр сімейного типу по відновленню здоров’я дітей-інвалідів та інших груп населення з обмеженими можливостями «Берег надії». Заклад знаходиться у мальовничому селі Головчинці, поряд знаходиться ліс та недалеко протікає річка Великий Буг. Клієнти тут знаходяться упродовж 1 зміни, яка триває 21 день. За словами директора закладу, персонал намагається підібрати програму відпочинку під кожну людину окремо. Для когось це можливість просто відіспатися та зайнятися улюбленими справами – читанням, переглядом телевізора, а для когось організовують цілу низку дозвіллєвих заходів – спортивних забав, ігор, рухових вправ та різноманітних творчих занять.
Окрім того, чугуївці змогли ознайомитися також із роботою управління молоді та спорту, служби у справах дітей та досвідом впровадження інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами.

Харківський інститут соціальних досліджень та учасники поїздки висловлюють щиру подяку міським головам м. Чугуїв, Галині Мінаєвій, та м. Хмельницький, Олександру Семчишину, а також начальникам міських управлінь праці та соціального захисту відповідно Олені Куриленко та Словяну Воронецькому за надану можливість і чудову організацію заходу!

Візит відбувся в рамках проекту «Посилення ролі місцевих громад у прийнятті рішень щодо надання соціальних послуг, що фінансується Європейською Комісією.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30