ХІСД розпочинає моніторинг порушень прав дітей, постраждалих від конфлікту в Україні

З січня 2016 року Харківський інститут соціальних досліджень за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини розпочинає проект, направлений на зміцнення системи моніторингу порушень прав дітей, постраждалих від конфлікту в Україні (на підконтрольній державі території).

Наразі ця тема є надзвичайно актуальною, адже до тяжких подій у Донецькій і Луганській областях проживали близько мільйона дітей, з яких чотири тисячі поміщені у державні установи. З початку конфлікту більше ніж 1600 дітей, які знаходяться під державною опікою, були евакуйовані із зони АТО на підконтрольні державі території. У яких умовах вони знаходяться? Чим забезпечені? Який правовий статус мають? Як справляються з додатковим навантаженням дитячі заклади і місцева влада?

Саме задля відповідей на ці питання буде проведена оцінка положення дітей, які знаходяться під опікою держави і були евакуйовані із зони конфлікту. Така оцінка передбачає отримання інформації щодо умов утримання дітей у закладах соціального захисту, будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, інвентаризація яких розпочалася вже цього місяця. Окрім того, будуть проведені інтерв’ю як з дітьми, так і з опікунами та працівниками державних закладів; здійснено аналіз законодавства; проведено зустрічі з місцевою владою щодо головних проблем та потреб забезпечення цих дітей. В ході моніторингу буде розроблено окремий інструментарій і відвідані не менше ніж 30 місць, де утримуються діти. За результатами візитів буде опубліковано звіт із освітленням рівня захисту основних прав дитини – на гідні та безпечні умови проживання, харчування, медичне забезпечення, освіту, інформацію, скаргу, зв’язок із зовнішнім світом тощо.

Іншою складовою проекту є підсилення потенціалу місцевих механізмів моніторингу офісу Уповноваженого і громадського контролю за дотриманням прав дитини. Буде поліпшена стратегія діяльності Офісу щодо захисту прав дітей під час надзвичайних ситуацій і збройного конфлікту в Україні. Розроблений в ході моніторингу інструментарій, а також проведення спеціальних тренінгів з оцінки умов утримання дітей нададуть можливість періодичного проведення аналізу дотримання прав дитини на місцевими силами. Це стосується і моніторингу шкіл, дитячих будинків, і ліній кордону із зонами бойових дій, і територій, небезпечних через значне поширення зброї та боєприпасів тощо.

Результати проекту будуть висвітлені та обговорені під час проведення декількох загальнонаціональних заходів (прес-конференції, конференції, зустрічей з органами влади).
Запрошуємо всіх, кого цікавить зазначена тема, долучатися до проекту і працювати разом над дотриманням прав дитини в Україні.

Проект фінансується Дитячим Фондом ООН – ЮНІСЕФ

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30