ХІСД поспілкувався с переселенцями щодо їх потреб на медичну допомогу

Однією з найбільш частих проблем, з якою стикаються переселенці з Донбасу, є отримання медичної допомоги та необхідних ліків при переїзді у інший населений пункт. Особливо це є актуальним наразі, в умовах постійно низької температури повітря та поширення ОРЗ та грипу. Ускладнюють ситуацію також досить часто невеликий запас теплого одягу у людей, потреба у додаткових засобах обігріву помешкань та обмежений бюджет переселенців.
Ще більш актуальним отримання медичної допомоги є для вразливих категорій переселенців, таких, як вагітні жінки, діти, люди похилого віку, поранені, інваліди, психічно хворі, хворі на ВІЛ/СНІД, гепатит, туберкульоз, діабет тощо. Організація медичних послуг та надання необхідних ліків для них досить обмежені, фінансування на це виділяється вкрай слабо.
Саме тому Харківський інститут розпочав проведення дослідження, направленого на моніторинг доступу до медико-соціальних послуг вимушено переселених осіб у Харківській та Дніпропетровській областях, як таких, що одними із перших зіткнулися із переміщенням великої кількості людей, а тому вже мають деякий досвід вирішення проблем із медичним забезпеченням переселенців. Наразі співробітники ХІСД вже провели більше 20 інтерв’ю з переселенцями, відвідавши центр допомоги волонтерської ініціативи “Станція Харків» та 5 інтерв’ю з медичними працівниками закладів охорони здоров’я у Харківській області. Окрім того, планується отримання думки самих волонтерів, які надають допомогу переселенцям та інформації від державних органів щодо виділеного фінансування та проведених заходів по вирішенню зазначеної проблеми.
Таке різнобічне отримання даних надасть можливість виявити найбільш проблемні питання у координації зусиль різних сторін і точково спрямувати сили на заповнення тих чи інших прогалин у роботі із забезпечення права на охорону здоров’я переселенців у областях.
Дослідження проводиться за фінансової підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного Фонду «Відродження».

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30