7 грудня 2015 року Харківський інститут соціальних досліджень провів одразу 2 тренінги для працівників інтернатних установ Дніпропетровської області.
Перший тренінг відбувся для адміністрацій дитячих будинків-інтернатів, геріатричних пансіонатів та психоневрологічних інтернатів. Передусім, директорів місць несвободи цікавили питання діяльності національного превентивного механізму, його функції та повноваження, а також методологія та методика проведення візитів моніторами НПМ. Окрім цього, учасникам були презентовані результати моніторингу акритих закладів Міністерства соціальної політики України, в тому числі системні проблеми та потреби таких установ.
Другий тренінг було проведено для представників медичного персоналу інтернатів,. Зокрема тренери – психолог Наталія Погоріла та директор Благодійного фонду «Отава» Тетяна Камак працювали з учасниками над використанням методів боротьби з професійним вигоранням та засобами оптимальної взаємодії з колегами. Окремо були продемонстровані та випробувані прийоми психологічного догляду за підопічними.
Результати проведення обох заходів продемонстрували необхідність таких тренінгів. Директори зазначили, що детальне освітлення роботи превентивного механізму дозволило зрозуміти цілі та методи, які використовуються під час візитів моніторів. За словами медичних сестер, питання, підняті під час тренінгу, є дуже актуальними, але практично не підіймаються ані державними органами соціального захисту, ані безпосередньо у самих закладах при роботі з персоналом. Вправи, показані під час тренінгу стали для медичних працівників ефективним засобом боротьби та попередження накопиченого стресу під час роботи з клієнтами.
Приємно відмітити також те, що проведені заходи були ініційовані Департаментом соціального захисту населення в Дніпропетровській області. Харківський інститут в свою чергу і надалі пропонує свою допомогу і завжди готовий працювати із державними органами на захист прав людини у закритих закладах України.