Конференція КМЄС: права людини мають бути основою реформованого сектору цивільної безпеки

14 лютого 2019 року Заступник голови Правління Інституту Андрій Черноусов взяв участь у ІІ щорічній конференцію щодо співпраці між громадянським суспільством та державними установами, що працюють у сфері прав людини, яку організувала Консультативна місія ЄС в Україні (КМЄС) .

Відкриваючи захід, заступник голови КМЄС Фредрік Весслау відзначив, що громадянське суспільство в Україні надзвичайно активне і відіграє важливу роль у нагляді за органами влади. «Ми переконані, що реформований та ефективний сектор цивільної безпеки, побудований довкола дотримання прав людини, може стати наріжним каменем функціонуючого демократичного суспільства», – заявив пан Весслау та, відтак, запросив учасників до інтерактивних обговорень в двох групах.

Учасники першої групи, що обговорювала нагляд за Національною поліцією (НПУ) та Міністерством внутрішніх справ (МВС) України відповідно до Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, погодились, що громадський нагляд за НПУ та МВС є дуже важливим. Обговоривши різні засоби, механізми та минулий досвід нагляду, представники як державних структур, так і громадського сектору погодились, що нагляд ніколи не буде ефективним без взаємної довірити. Андрій Черноусов наголосив на тому, що громадський контроль за діяльність органів поліції не має бути суто формальним, тобто фактично підпорядковуватися нормам, які були запроваджені органом, за яким встановлено контроль.

Друга група учасників, обговорюючи співпрацю між громадським сектором та Національним превентивним механізмом (НПМ), визнаючи, що НПМ є прекрасним інструментом (що дозволяє перевіряти місця несвободи та відділи поліції), наголосили на необхідності розширення повноважень та можливостей громадськості щодо здійснення громадського нагляду за НПУ та МВС відповідно до кращих європейських практик. Представники громадських організацій та НПУ обговорили необхідність проведення спільних моніторингових інспекцій поліцейських дільниць. Учасники обмінялись ідеями щодо регулювання таких інспекцій та пригадали, що до 2010 року в Україні працювали спеціальні мобільні групи, що виконували аналогічні функції. Представники поліції наголосили на тому, що в регіонах потрібні компетентні та активні представники громадськості, у той час, як представники громадськості наголосили, що така практика підніме рівень довіри населення до поліції.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30