Людський вимір безпеки в Україні

Більше 150 представників громадянського суспільства, міжнародних організацій та наукових кіл, а також уряд та обрані посадові особи зібралися у Києві 26 і 27 вересня для ознайомлення з результатами заходів, що проводились за підтримки Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) щодо зміцнення людського виміру безпеки в Україні.

Обговорення також зосереджувалося на заходах, спрямованих на сприяння більш повному дотриманню зобов’язань ОБСЄ та міжнародних стандартів у сферах демократизації, прав людини, терпимості та недискримінації.

“Права людини є справді невіддільними від поняття безпеки”, – сказав на засіданні БДІПЛ директор Ingibjörg Sólrún Gísladóttir. “Не може бути жорсткої безпеки без поваги до прав людини та стійких демократичних інститутів, оскільки культура демократії зрештою є культурою миру”.

Ця подія стала частиною діалогу між Британським інститутом демократії та демократії та громадянським суспільством та ключовими урядовими зацікавленими сторонами в Україні, спрямованими на вирішення ключових питань прав людини в країні. Проект БДІПЛ підтримав діяльність суб’єктів громадянського суспільства з моніторингу прав людини та запобігання злочинам на ґрунті ненависті, сприяючи діалогу з урядом щодо демократичних реформ у сфері управління та розробці методології оцінки відповідності українського законодавства стандартам прав людини.

“Оскільки демократичне врядування неможливе без регулярної взаємодії органів влади та громадянського суспільства, активне співробітництво між цими двома напрямками має вирішальне значення для зміцнення людського виміру безпеки в Україні”, – заявила Ірина Геращенко, Перший заступник Голови Верховної Ради України .

Спеціальний представник діючого голови ОБСЄ з гендерних питань Посол Мелані Вервейер додала, що «рівність чоловіків є необхідною умовою демократії, миру та безпеки в Україні, як і скрізь».

БДІПЛ має довгу історію сприяння залученню громадянського суспільства в рамках своїх зусиль, спрямованих на надання допомоги державам-учасницям ОБСЄ у вдосконаленні демократичних інститутів та сприянні дотримання прав людини. Поточний проект, зосереджений на зміцненні співпраці між урядовими діячами та недержавним сектором, є продовженням цих зусиль.

Протягом панельних діскусій було піднято низку проблемних питань щодо посилення тиску на громадські організації в світлі внесення законопроектів №6674 та 6675, які  стосуються подання додаткової звітності та ризики позбавлення неприбутковості таких організацій.

На конференції провідний експерт ХІСД, Андрій Черноусов презентував останній звіт Інституту, який було підготовлено за результатами дослідження “Безпека ромських жінок та чоловіків в Україні”, який було підтримано ОБСЄ/БДІПЛ в період з листопада 2016 року до червня 2017 року.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30