Мінімальні стандарти доброго поводження у місцях несвободи Державної пенітенціарної служби України

6-7 грудня 2013 року у м. Ірпінь за підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в Україні ХІСД разом з Департаментом НПМ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено тренінг “Мінімальні стандарти доброго поводження у місцях несвободи Державної пенітенціарної служби України”.
Протягом 2013 року національний превентивний механізм спільно з представниками громадськості здійснив близько 300 візитів, серед них близько 60 до місць несвободи Державної пенітенціарної служби України, які виявили системні проблеми, багато з яких криються у застарілих або взагалі відсутніх стандартах поводження. Саме через це було вирішено приділити значну увагу оновленню/запровадженню стандартів доброго поводження із в’язнями в установах виконання покарань. За домовленістю з Державної пенітенціарною службою було запрошено до участі керівників відділів охорони та режиму управлінь Державної пенітенціарної служби України у м. Києві та Київській області, Чернігівській, Одеській, Хмельницькій, Вінницькій, Донецькій, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Житомирській, Дніпропетровській, Луганській, Харківській областей, а також представників центрального апарату служби.
Павло Голубовський, керівник Управління з моніторингу пенітенціарних установ, установ Державної прикордонної служби України, Міністерства оборони України та Державної судової адміністрації України Департаменту з питань реалізації НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини в ході своїх презентацій окреслив коло проблемних питань щодо наявних стандартів СІЗО та установ виконання покарань. Серед них: поганий технічний стан камер, відсутність вентиляції, погане освітлення, застарілість будівель, проблеми з доступом до питної води, отримання кваліфікованого лікування тощо.
Денис Кобзін, директор Харківського інститут соціальних досліджень, детально розповів про розвиток НПМ в Україні та роль громадських організацій у підготовці та реалізації національного превентивного механізму в Україні.
Олександр Стець, експерт у пенітенціарній сфері, у своїй презентації детально окреслив особливості функціонування Департаменту тюрем та пробації Міністерства юстиції Республіки Польща, роботи тюрем та окремі питання охорони та режиму таких установ.
Андрій Черноусов, директор Асоціації незалежних моніторів, розповів та систематизував дані про понад 6000 місць несвободи в Україні, їх особливості та підвідомчість. Окремо було приділено увагу проблемам надання медичної допомоги у слідчих ізоляторах України. Жваве обговорення викликала презентація «Зміна філософії покарання: скандинавський досвід», у якій йшлося про роботу НПМ та тюремного департаменту Королівства Данії.
Усі учасники отримали комплект видань присвячених роботі НПМ в Україні, а також сертифікати про відвідування тренінгу.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30