Моніторинговий візит у Липецький психоневрологічний інтернат

11 квітня 2012 року представники Харківського інституту соціальних досліджень здійснили моніторинговий візит до Липецького психоневрологічного жіночого інтернату (с. Липці, Харківська обл.). Інтернат розраховано на 210 підопічних, на момент візиту їх налічувалося близько 205, штат персоналу становить 120 працівників.
У ході спілкування з директором та персоналом закладу було обговорено низку проблем, які існують в установі. Зокрема, було зазначено, що перепрофілювання у 2011 році інтернату у суто жіночий негативно позначилося на психічному стані багатьох підопічних, як зауважила директор закладу, спілкування з представниками іншої статі є необхідним для клієнтів. Серйозною проблемою закладу є його ізольованість. Територіальна віддаленість, недоступність транспорту (до інтернату немає асфальтованої дороги), закритість призводять до того, що про його існування знають навіть не всі мешканці села, де він розташований. Звідси витікає найсуттєвіша проблема – відсутність спонсорів, допомоги місцевої громади, залучення волонтерів. Директор закладу нарікає не те, що ставлення до інтернату є вкрай байдужим. Скільки б вони не зверталися до чиновників, бізнесменів, депутатів, зокрема до депутата Верховної Ради України, закріпленого за установою, відповіді або немає зовсім, або адміністрації закладу дають зрозуміти, що у цих людей є і «важливіші справи». Були зазначені й інші проблеми: відсутність кваліфікованих спеціалістів (в установі немає посади психолога через неможливість знайти людину на це місце); неможливість впровадження реабілітаційних заходів (зокрема, навчання підопічних готувати); недостатня підготовка молодшого медичного персоналу і неможливість підвищення його кваліфікації; відсутність або неадекватність законодавчо прописаних норм харчування і проживання; брак одягу та взуття для підопічних тощо.
Співробітники ХІСД звертають особливу увагу на те, що зазначені проблеми не є унікальними для цього закладу, а є типовими для багатьох інтернатних установ такого типу по всій Україні, а отже потребують системного вирішення і пильної уваги з боку держави та громадськості.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30