Мониторинговий візит до Ладиженського дитячого будинку-інтернату у Вінницькій області

12 червня 2012 року представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Юрій Бєлоусов разом із експертами Харківського інституту соціальних досліджень Денисом Кобзіним та Андрієм Черноусовим здійснили моніторинговий візит без попередження до Ладижинського дитячого будинку-інтернату з метою перевірки дотримання прав дітей з особливими потребами.
Ладижинський будинок- інтернат є унікальним закладом в системі інтернатних закладів для дітей – інвалідів в Україні, яких до речі, разом 54 установи, бо в ньому утримуються діти з найважчими діагнозами – IV профілю.
Під час візиту було з’ясовано, що більшість медичних та реабілітаційних послуг надаються не державою, а лише силами волонтерів, оскільки їх фінансування не передбачене бюджетом. Придбання ліків, вітамінів, гігієнічних засобів, обладнання відбувається за рахунок пенсій вихованців інтернату. Також лише завдяки волонтерам в інтернаті створено художню майстерню. За рахунок благодійних внесків компаній та фізичних осіб придбані візки, ігрові майданчики, реабілітаційне обладнання. Одним з важливіших кроком є залучення професійних реабілітологів, масажистів та нянечок для роботи з дітьми. Це все стало можливим лише завдяки наполегливості волонтерів та благодійників.
Будинок-інтернат знаходиться у колишньому піонерському таборі за 7 кілометрів від м. Ладижин та близько 100 кілометрів від обласного центру – Вінниці. В ході візиту було виявлено, що конструкції корпусів не розраховані на дітей з особливими потребами: немає спеціальних ліфтів, пандусів. Згідно з затвердженими нормами, один молодший медичний працівник повинен опікуватися не більш як 6–8 дітьми з такими захворюваннями, у Ладижинському інтернаті на кожного такого працівника припадає 14–16 дітей.
Варто зазначити, що новопризначений Омбудсмен України вперше за багато років існування інституції звернула увагу на дотримання прав дітей в інтернатних закладах. Єдиним інструментом, який зможе систематично організувати роботу моніторингових відвідувань та створити добрі умови тримання усіх категорій громадян, які знаходяться у місцях несвободи є національний превентивний механізм проти катувань та жорстокого поводження. Такі спільні візити є початком реалізації національного превентивного механізму, який буде побудований за моделлю «Омбудсман+».
Даний візит став можливий завдяки підтримці МФ «Відродження».

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30