Зустріч із представниками громадських організацій в офісі Уповноваженого з питань участі у створенні НПМ за моделлю «Омбудсман+»

13 червня 2012 в Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася робоча зустріч представників громадських організацій з питань участі у створенні національного превентивного механізму за моделлю «Омбудсман+». На зустрічі були присутні: Юрій Бєлоусов, представник Уповноваженого, Андрій Діденко, координатор ХПГ, Людмила Коваль, експерт ХПГ, Михайло Каменєв, ФРІ, Богдан Хмельницький, «ВГО Богдана Хмельницького», Денис Кобзін, директор Харківського інституту соціальних досліджень, Андрій Черноусов, провідний експерт ХІСД.
В ході обговорення було презентовано нову структуру Секретаріату Уповноваженого, у який створено окремий департамент – з питань реалізації національного превентивного механізму. Крім того, наразі Адміністрація Президента України розробляє зміни до Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», в якому будуть прописані нові обов’язки Уповноваженого щодо реалізації положень Факультативного Протоколу до Конвенції ООН проти катувань.
Зі свого боку представники громадських організацій висловили готовність до співпраці із омбудсманом у питаннях реалізації НПМ в Україні, а також погодилися із запропонованим ХІСД переліком місць несвободи в Україні та алгоритмами здійснення таких візитів.
За результатами зустрічі було створено ініціативну групу з питань надання рекомендацій щодо участі громадських організацій у роботі майбутнього НПМ.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30