На Черкащині міліція і роми продовжують «з’ясовувати» стосунки. У доброму розумінні цього слова

Як ставиться міліція до ромів і як роми ставляться до міліції? Здавалося би, питання риторичне, оскільки взаємна настороженість і, навіть, певна упередженість у стосунках між правоохоронцями і представниками ромського народу в Україні є фактом загальновідомим. На Черкащині місцева міліція і неурядові організації, за участю регіонального координатора по зв’язках з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, спільно вирішили спробувати змінити ситуацію.

Саме з цією метою обласна громадська організація «Альянс ромен Черкащини» протягом 2012-2013 р.р. реалізовує в Черкаській області проект з моніторингу дотримання прав ромського населення співробітниками правоохоронних органів. Вказаний проект підтриманий Міжнародним фондом «Відродження», у якості експертів залучались представники ВГО «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини».

У рамках проекту була організована робоча зустріч представників ГО «Альянс ромен Черкащини» з керівниками черкаської міліції, для активістів ромської діаспори проведений тренінг з набуття навичок безконфліктного спілкування з міліцією, здійснювалося поширення брошур з практичними порадами для ромів щодо можливих шляхів захисту свої прав.

28 лютого – 1 березня, на базі підрозділу патрульної служби міста Черкаси, працівники Харківського інституту соціальних досліджень (ХІСД) Світлана Щербань та Марія Колоколова провели поглиблене інтерв’ювання ромів та співробітників патрульної служби, державної автомобільної інспекції та дільничних інспекторів міліції щодо їх бачення проблем у взаємовідносинах.

Світлана Щербань, науковий співробітник ХІСД: «Ми вдячні керівникам міліції Черкащини та особисто командиру патрульної служби за надану можливість поспілкуватися з правоохоронцями з різних галузевих служб. Їх думка є дуже важливою для того дослідження, яке здійснюється нашим інститутом».

Петро Бурлаченко, голова ОГО «Альянс ромен Черкащини»: «Вважаю проведену роботу дуже важливою для нашої ромської спільноти, оскільки, з одного боку, вперше у регіоні проведено поглиблене вивчення стану дотримання прав ромів, а з іншого – вони отримали практичні знання щодо алгоритмів безпечного спілкування с правоохоронцями»

Володимир Батчаєв, регіональний координатор по зв’язках з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: «Значущість проекту полягає не тільки у навчанні ромської спільноти або дослідженні компетентними експертами стану дотримання прав ромів співробітниками міліції. Не менш важливим стало налагодження певної комунікації між ромами та правоохоронцями. Саме у цьому я бачив головне завдання для себе, як для регіонального координатора, оскільки будь-яке вирішення проблем у взаємовідносинах можливо лише за обопільним бажанням сторін».

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30